Anasayfa / Sizin Sorularınız / E-Devlet’ten Askerlik Durumu Sorgulama

E-Devlet’ten Askerlik Durumu Sorgulama

e-devlet-askerlik-durumu-sorgulama

Asker Adayı: Merhabalar, 1990 doğumluyum. Daha önce askerlik şubesine uğramadım. Üniversite öğrencisiyim. E devlet üzerinden sorgulama yaptığımda askerlik şubenizden bilgi alabilirsiniz diyor. Bu konuda bilgi alabilir miyim?

Cevap: Evet askerlik durumunuzu artık e-devletten sorgulayabileceksiniz ancak henüz sistemler tam olarak devreye girmemiş olabilir. Asal’ın resmi internet sitesinden yapmış olduğu açıklama  “Askerlik Durum Belgenizi artık e-Devlet Kapısı üzerinden kendiniz oluşturabilir, barkodlu belgenizi diğer kurum ve kuruluşlar ile paylaşabilirsiniz. Belgeyi verdiğiniz kurum ise, “Askerlik Durum Belgesi Doğrulama” hizmetini kullanarak verilen belgenin gerçekliğini kolayca kontrol edebilir.

Bu hizmetten sadece askerlik ile ilişiği kalmamış vatandaşlar faydalanabilir. Tecil v.b. durumlarda belgenin Askerlik Şubeleri’nden alınması gereklidir.”

Sizin şuan için yapmanız gereken askerlik şubenizden bilgi almaktır. İlerleyen günlerde E-Devlet üzerinden askerlik durum belgesi çıktısı bile alabileceksiniz.

e-devlet-askerlik-durumu-sorgulama

Bir yorum

  1. muhammet ali kesen

    ben 93/1 askerım 24 nısanda annem mefaattı bu surecte pisikojık tedavı gordum parca parca 3 ay rapor verdıler 3. raporum sırasında apantıs amelıyatı 1 ay daha rapor verdıler suankı durumda da benım askerlıgım ne olcak bana yardımcı olurmusunuz normalde benım askerlıgım bıtmıs olması lazım dı…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*