E-Devlet Askerlik Sorgulamae-devlet-askerliksorgulama-logo

Gelişen teknolojinin getirdiği yeniklerin birinden sizlere bahsetmek istiyoruz. Türkiye‘de geçtiğimiz yıllarda hizmete giren E-devlet sistemi ile artık bir çok işlemi yerinizden kalkmadan online olarak internet üzerinden yapabilmenize olanak sağlanmaktadır. E-devlet üzerinden gerçekleştirilen işlemlerin en önemlisi ise Askerlik sorgulama işlemidir.

E-Devlet Askerlik Sorgulama Nedir ?

Askerlik her Türk gencinin yapmakla yükümlü olduğu bir borçtur. Askerlik işlemleri için eskiden askerlik şubeleri önünde dev kuyruklar oluştuğunu hepimiz biliriz. E-devlet sistemi bu kuyrukların azalmasını sağladı.

E-devlet sistemi üzerinden Acemi birliği sorgulama artık mümkün. Yapmanız gereken işlem ise Ptt şubelerinden kendi adınıza alacağınız e-devlet şifreniz ile sisteme giriş yaparak acemi birliğinizi sorgulayabilirsiniz. Tc Kimlik numaranı ve şifreniz ile askerlik sorgulama işleminizi e-devlet sitesine giriş yaparak Asal bağlığı altından sevk edilecek eğitim birliği kısmından sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

AskerlikSorgulama.Org sitesi nedir ?

Ayrıca bu sistemin devreye girmesiyle birlikte,askerlik sorgulama işleminizi nasıl yapacağınızı anlatan web sayfalarıda mevcut duruma geldi. Bu sayfaların en başında askerliksorgulama.org gelmektedir. Askerliksorgulama.Org sitesinden internet üzerinden askerlik sorgulama işleminizi nasıl yapacağınızı ayrıntılı şekilde öğrenebilirsiniz. Ayrıca sayfada askerlik ile ilgili sorularınızı sorabilir, yetkili kişilerden aydınlatıcı cevaplar alabilirsiniz.

Birde Aşağıdaki Soru ve Cevaplara Bakın!
2015 Mayıs Yedek Subay Askerlik Sorgulama İşlemleri
2015 Mayıs Yedek Subay Askerlik Sorgulama İşlemleri Mayıs 2015 Celbinde Silah altına Alınacak Yedek Subay Aday Adaylarının Sevk Öncesi Hazırlık İşlemleri, Sınıflandırma Ve Sevk İşlemleriyle İlgili Hususlar Müteakip Maddelerde Açıklanmıştır. Mayıs 2015 Yedek Subay Celbinde Birinci Ve İkinci Grup Yedek Subay Nitelik Listesine (Ynl); 2014/05, 2014/06 Ve 2014/07’nci Grup Olarak Yoklaması Yapılan Yükümlüler, 1979 Ve...
 • ismail

  Iyi günler 1988 doğumluyum universiteyi yurtdisinda okudum,ve universitem bitince turkiyeye geldim ve denklik işlemlerine baslayacagim nasipse. Denklik islemleri esnasinda askerligimi tecil ettirmek için bir basvuru yapmam gerekiyor mu,yoksa bu işlemler esnasinda tecil işoemlemleri otomatik olarak mi devreye giriyor

  Cevapla
  Tarih: 31 Mayıs 2013 by ismail
  • Admin

   Askerlik işlemlerinizi bizzat askerlik şubesine giderek kendiniz yaptırsanız çok daha iyi olur. Bazen farklı kurumların yaptığı işlemlerde (okul vs.) sorun çıkabilmektedir.

   Cevapla
   Tarih: 01 Haziran 2013 by Admin
 • hikmet

  ben 87 doğumluyum açık öğretime kayıtlıyım ama 2 yıl üstüste kaldım ve bu yıl kaydımı yenilemedim 29 a kadar tecillimiyim kaçakmıyım acaba

  Cevapla
  Tarih: 05 Haziran 2013 by hikmet
  • Admin

   Kaydınızı yenilemediğiniz için teciliniz bozulmuş olabilir. Siz askerlik şubesine başvuru yaparak durumunuzu öğrenebilirsiniz. Ve tecil yaptırmak istiyorsanız tekrar yapabilirsiniz.

   Cevapla
   Tarih: 05 Haziran 2013 by Admin
 • Murat Akyol

  Merhaba,

  Kasım 2013’te tecilim bitiyor, ve askere gitmek istiyorum acaba birşey yapmam gerekiyor mu ? Ben aralık veya ocak alımında hemen gitmek istiyorum fakat aksamadan ötürü nisan mayısa kalma gibi bir durum olabilir diye korkuyordum ?

  Cevapla
  Tarih: 18 Haziran 2013 by Murat Akyol
  • Admin

   Evet işlemleriniz yetişmeyebilir ve Mayıs 2014 celbine kalabilirsiniz. Hemen gitmek istiyorsanız tecilinizi bozdurunuz, kasım celbine yetişme ihtimaliniz olur.

   Cevapla
   Tarih: 19 Haziran 2013 by Admin
 • ahmet kaya

  edevlet uygulamasimdan askerlik durumumuzu gorebiliyor muyuz?ben girdim goremdim. Bilgisi olan var mi?

  Cevapla
  Tarih: 18 Haziran 2013 by ahmet kaya
  • Admin

   Yerler henüz belli olmadığı için göremiyorsunuz, temmuz ayının son haftasında giriş yaparak öğrenebilirsiniz.

   Cevapla
   Tarih: 19 Haziran 2013 by Admin
 • ramazan

  arkadaslar ben 1990 doğumluyum maddi durumumuz iyi olmadığı için benim yerime abim askere gitti 90/4 (abim 1988 doqumlu ) sonra o geldi sonra bu defa benim kücük kardesim gitti ( 92/2 ) ve ben tecil yaptırmadım. bu durumda ben tecil yaptırabilirmiyim kardeşim halen askerde şu anda.. acaba beni kaçak diye askere alirlar mı ? yardımcı olursanız sevinirim … neden tecil yaptırmadın derseniz 3 ay gectmisti duyduklarıma göre 3 ay gecince askere alirlar diye korkudan gitmedim. askerlikten korktuğumdan değil ama kardeşim askerdeydi ve simdi tecil yaptirabilirmiyim 3 sene gecti aradan. yardımınız için şimdiden teşekkürler…

  Cevapla
  Tarih: 25 Haziran 2013 by ramazan
  • Admin

   Askerlik şubesine giderek ailevi sebeplerden dolayı askerliğinizi ertelemek istediğinizi bildiriniz, büyük ihtimalle tecil yaptırabilirsiniz.

   Cevapla
   Tarih: 26 Haziran 2013 by Admin
 • ramazan

  Merhaba ben spor Toto 3.lig profosyonel futbolcuyum sozlesmemi fesh edip askete gitmeye karar verdim ağustosta profesyonel lisansim askerde ne gibi yardimi olur

  Cevapla
  Tarih: 27 Haziran 2013 by ramazan
  • Admin

   Askeri futbol takımlarında top oynayabilirsiniz, askerlik işlemlerinizi gerçekleştirirken tüm lisanslarınızı belirtiniz.

   Cevapla
   Tarih: 27 Haziran 2013 by Admin
 • feyzi arslan

  1990 dogumluyum yurt disindayim askerlik tecilim bitti bu augustosta turkiyede askere gitmek istiyorum ne yapmaliyim

  Cevapla
  Tarih: 27 Haziran 2013 by feyzi arslan
  • Admin

   Türkiyeye gelip askerlik işlemleriniz başlatabililirsiniz.

   Cevapla
   Tarih: 01 Temmuz 2013 by Admin
  • Admin

   Türkiyeye gelip askerlik işlemleriniz başlatabilirsiniz.

   Cevapla
   Tarih: 01 Temmuz 2013 by Admin
 • feyzi

  feyzi neden vaz geciyim ogrenebilirmiyim

  Cevapla
  Tarih: 27 Haziran 2013 by feyzi
 • onur

  Merhaba ben bir yil daha suresi olan tecilimi gecen ay bozdurmustum agustosta gidebilmek icin ve ordan sanirim 1-30 haziran arasi ugramami istemislerdi tam hatırlamıyorum herhangi bir islem yapiliyor mu bu donem arasinda yoksa subeye gitmeme gerek kalmadan agustos ayinin basinda acemiligimin cikacagi yeri mi bekleyeceğim sadece

  Cevapla
  Tarih: 27 Haziran 2013 by onur
  • Admin

   Sizi çağırdılarsa bi uğrayın askerlik şubesine. Normal de tecil işlemlerinizi bozup askerlik işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra herhangi bir işlem yapılmadan gideceğiniz celp döneminizi beklersiniz.

   Cevapla
   Tarih: 01 Temmuz 2013 by Admin
 • veli

  merhaba üniversiteden yeni mezun oldum.1990 doğumluyum.Askere en erken ne zaman gidebilirim?

  Cevapla
  Tarih: 28 Haziran 2013 by veli
  • Admin

   Tecil işemlerinizi kaldırıp kasım celbi için başvuruda bulunabilirsiniz.

   Cevapla
   Tarih: 01 Temmuz 2013 by Admin
 • ...

  merhaba ben 91 doğumluyum kasım 2011 de askerliğimi tecil ettirdim nisan 2013 de tecili bozdurdum ağustosta gidersin dediler fakat kütüğüm diyarbakır bismil 2013 yılında kasımda gönderiyor kasıma kalırmıyım

  Cevapla
  Tarih: 09 Temmuz 2013 by ...
  • Admin

   Sizin 2013 celbiye bir alakanız bulunmamaktadır. Sizin normalde askerlik süreniz zaten geçmiş. Ama yinede kasım celbine kalabilirsiniz.

   Cevapla
   Tarih: 09 Temmuz 2013 by Admin
 • mehmet

  merhaba 1991 doğumluyum 2009 yılında üniversiteye başladım okul ben ve birkaç kişinin daha tecilini yaptırmamış.Eve 3 defa yoklama kağıdı gelmiş durumu öğrendiğimde ilk yoklama geldiğinden 3 4 ay sonra kasım ayında kendim tecil ettirdim. Birinci sorum benim tecilim kasım ayından itibaren mi başlıyor yoksa yoklamanın geldiği ilk gün olan yani 4 ay öncesi temmuz ayında mı başlamış oluyor.Tecil süresi 3 yıl ve benim tecil hangi yıl hangi ay bitiyor. İkinci sorum ise ben 2 yıllık üniversiteyi 3 yılda bitirdim. Yani 2009 kasım ayında tecil ettirdiğim için tecil süresi bittiğinde ben hala öğrenciydim ve tecil otomatik olarak uzatılmışmıdır. Uzatıldıysa kaç yıl daha uzamıştır.

  Cevapla
  Tarih: 14 Temmuz 2013 by mehmet
  • Admin

   Tecil ettirdiğiniz günden itibaren başlar. Tecil sürenizin bitiş tarihini askerlik şubenizden öğrenebilirsiniz.

   Cevapla
   Tarih: 15 Temmuz 2013 by Admin
 • okan

  merhaba ben 90 doğumluyum. bu sene üniversite bitti (5 senelik). diplomamı gidip almadım, ilişkimi kesmedim ama ramazan sonu yapıcam. bugüne kadar hiç muayeneye ya da şubeye gitmedim. öğretmenlik okuduğum için de kpssye girdim fakat kazanacağımı sanmıyorum. önümüzdeki seneye hazırlanmak istiyorum. bunun için ne yapmam gerek? kaçak mı sayılıyorum ve ne kadar uzatabilirim askerliği? ayrıca aöf işletme 3.sınıfa geçtim.

  Cevapla
  Tarih: 15 Temmuz 2013 by okan
  • Admin

   Askerlik şubesine giderek askerlik durumunuz hakkında bilgi alınız, eğer hala tecilli durumdaysanız kaçak durumuna düşmezsiniz.

   Cevapla
   Tarih: 15 Temmuz 2013 by Admin
 • Murat

  Merhaba ,
  Okulum haziran 2013 te bitti.Lisans mezunuyum ve 86 mart doğumluyum tecil ettirmek istersem kaç yılına kadar tecil yapılır. Ve aralık celbinde askere gitmek için en geç ne zaman askerlik şubesine başvuru yapmam gerekiyor ?.

  Bilgileriniz içiç teşekkürler.

  Cevapla
  Tarih: 18 Temmuz 2013 by Murat
  • Admin

   Kasım celbinde gidebilmeniz için en erken bu ay başvuru yapmanız gerekmektedir. Tecil için geçerli sebepleriniz var ise 29 yaşınıza kadar tecil hakkınız bulunmaktadır.

   Cevapla
   Tarih: 18 Temmuz 2013 by Admin
 • mehmet

  merhaba ben spor toto 3. ligde profesyonel futbolcuyum bu lıgde askerlık tecılı var mıdır acaba

  Cevapla
  Tarih: 21 Temmuz 2013 by mehmet
  • Admin

   Klübünüzden bilgi alabilirsiniz. Sizin durumunuzda olan futbolcu adayları daha önce işlem yaptırmışlardır.

   Cevapla
   Tarih: 22 Temmuz 2013 by Admin
 • aygün

  ben 29.04.1994 doğumluyum mersin\Tarsus ta yaşıyorum hangi ayda askere giderim nerden net olarak öğrenebilirim ? bilgileriniz için teşekkür ederim.

  Cevapla
  Tarih: 22 Temmuz 2013 by aygün
  • Admin

   Celp dönemlerini incelerseniz Askerlik zamanınızı öğrenebilirsiniz Aygün bey.

   Cevapla
   Tarih: 22 Temmuz 2013 by Admin
 • serhat

  üniversiteden sonra tecilim ve tecil hakkım bitti.ne zaman çağırırlar beni? hangi dönem giderim? bu dönemleri neye göre ayarlıyolar? daha erteletebilirmiyim askerliği?

  Cevapla
  Tarih: 22 Temmuz 2013 by serhat
  • Admin

   Askerlik şubesine giderek işlemlerinizi yaptırmalısınız, aksi bir durumda kaçak durumuna düşebilirsiniz.

   Cevapla
   Tarih: 22 Temmuz 2013 by Admin
 • BULUT

  merhabalar okulum 2011 de bitti. açık öğretimde kaydım vardı fakat yeniletmedim. şuan ne durumda olduğumu nasıl öğrenebilirim. askerlik şubesine gitsem direk alırlarmı beni. yurt dışına gidiş gelişlerde herhangi bir sıkıntı yaşarmıyım. teşekkürler.

  Cevapla
  Tarih: 25 Temmuz 2013 by BULUT
  • Admin

   Direkt almazlar, askerlik şubesine giderek öğrenebilirsiniz.

   Cevapla
   Tarih: 25 Temmuz 2013 by Admin
 • engin

  merhaba benım suan askerlık tecılımın suresı dolmus durumda ve ben üni hazırlanıorum kacak gorundugum ıcın okula basladıgımda bı sıkıntı olurmu yada okula basladıgımda askerlık subesıne gıdıp tecıl ettırebılrmıyım kacak durumdayken

  Cevapla
  Tarih: 02 Ağustos 2013 by engin
  • Admin

   Askerlik şubesine giderek hakkınızda net bilgi alabilirsiniz.

   Cevapla
   Tarih: 02 Ağustos 2013 by Admin
 • Mümin

  Merhabalar,
  2007-2009 meslek yüksek okulu mezunuyorum. 2009-2011 tarihleri arasında 2 sene üst üste açık öğretimde kaldığımdan dolayı kaydımı açık öğretimden sildirmek durumunda kaldım. Suan tekrar açık öğretim 3.işletme’ye kayıt yaptırırsam askerliğimi tekrar tecil ettirebilirmiyim ? (Kaydımı sildirdikden sonra askerlik şubesinden verilen belgede 2014 nisan ayına kadar askerlik yönünde bir sakıncası yokdur şeklinde bir yazı bulunmakda)
  Teşekkürler.

  Cevapla
  Tarih: 13 Ağustos 2013 by Mümin
  • Admin

   29 yaşınıza kadar tecil hakkınız bulunmaktadır.

   Cevapla
   Tarih: 13 Ağustos 2013 by Admin
 • mustafa

  iyi günler,
  21 yaşındayım ve üniversitede istediğim bölümü bu sene kazandım(2 girişimde)
  ve bana ulaşan bir tecil kağıdı yok.bir kaç tanıdığım gelmesi gerektiğini söylüyor
  eğer böyle bir durum varsa asker kaçağı vs sayılır mıyım,ne yapmalıyım?

  Cevapla
  Tarih: 26 Ağustos 2013 by mustafa
  • Admin

   Askerlik şubesine giderek eğitiminiz için bizzat tecil etmeniz gerekmektedir.

   Cevapla
   Tarih: 26 Ağustos 2013 by Admin
 • serhat

  merhaba abi ben 3 ay hava degişimi aldım ankara gata da bi 3 ay hava degişimi daha alırsam sonra muafmı olurum bilgi verirseniz çok sevinirim

  Cevapla
  Tarih: 04 Eylül 2013 by serhat
  • Admin

   9.ay alırsanız muaf olunuyordu. NEt olarak bilgimiz yok.

   Cevapla
   Tarih: 05 Eylül 2013 by Admin
 • mesut

  93 lüyüm adana kütüğüm ne zaman giderim askere söyleyebilirmisiniz

  Cevapla
  Tarih: 04 Eylül 2013 by mesut
  • Admin

   2013 celp dönemlerini inceleyiniz Mesut Bey.

   Cevapla
   Tarih: 05 Eylül 2013 by Admin
 • yahya

  hocam ben 3 ay hava degişimi aldım bi 3 ay daha alırsam sonra çürükmü yoksa bi 3 ay daha almammı lazım 3 + 3 + 3 + muaf ?

  Cevapla
  Tarih: 05 Eylül 2013 by yahya
  • Admin

   3 + 3 + 3 olduğunda askerlikten muaf sayılıyordu.

   Cevapla
   Tarih: 05 Eylül 2013 by Admin
 • ferhat

  merhaba ben 3 ay hava degişimi aldım bu süre zarfında para alınacak diyor ne kadar bi para alırım ve bundan sonraki 3 ay hava degişimnde tekrar bu para alırmıyım

  Cevapla
  Tarih: 05 Eylül 2013 by ferhat
 • serhat

  abi ben 3 ay hava degişimi aldım bi ücret alacakmısım bundan sonraki hava dgişimnde tekrar para alınıyormu 900 tl olarak duymustum

  Cevapla
  Tarih: 06 Eylül 2013 by serhat
 • fırat

  SMK hava degişimi aldım ankara etimesgut gata 3 ayım dolduktan sonra tekrar ankara etimesgutamı sevk edilirim yoksa baska hastaneye gidip tekrar ankara etimesgutamı giderim cvp verirseniz sevinirim

  Cevapla
  Tarih: 07 Eylül 2013 by fırat
  • Admin

   Tam olarak sorunuzu anlayamadık.

   Cevapla
   Tarih: 09 Eylül 2013 by Admin
 • fırat

  abi ben aksarayda yasıyorum askerden 20 gün sonra kilodan sorun çıkıp ankara gata etimesgut hava hastanesinde yatıp 3 ay hava degişimi aldım tekrar memlekete geldim bundan sonraki hastaneye giderken tekrar ankara etimesgutamı giderim yoksa baska hastaneyemi sevk ederler askerlik subesinde

  Cevapla
  Tarih: 09 Eylül 2013 by fırat
  • Admin

   Tekrar aynı hastaneye gidebilirsiniz.

   Cevapla
   Tarih: 09 Eylül 2013 by Admin
 • talha

  merhaba ben besyo antrenörlük mezunuyum, 1985 doğumluyum bu yılki subaylık sınavına yaşım tutmadığı için giremedim. Kasımda askere gidiyorum orada sınava girebilirmiyim veye askerde subay olarak kalabilirmiyim şimdiden teşekkürler.

  Cevapla
  Tarih: 09 Eylül 2013 by talha
 • burak

  1994 doğumlu oğlum var.Geçensene meslek yüksek okulunda okudu.2012-2013 bu sene kaydını yaptırmayıp seneye devam edecek.Bu durumda askere gitmek durumunda kalabilir mi?yada okulunu dondurması mı gerekli.

  Cevapla
  Tarih: 11 Eylül 2013 by burak
 • Mustafa

  Merhabalar
  ben 8/8/1988 dogumluyum ve tecıllıyım okul kaydımı dondursam tecılımı bozsam benı hemen alırlarmı sahsen ben bozuldugu zaman hemen benı almalarını ıstıroym
  Hemen alırlarmı yoksa onunda bı sure zarfı var mı

  Cevapla
  Tarih: 18 Eylül 2013 by Mustafa
 • Mustafa

  Ozellkle subat ayında gıtmek ıstıyorum
  en gec subatda teslm olmam ıcın ne yapmam lazım aylardan eylul…Bana bır yol gosterın

  Cevapla
  Tarih: 18 Eylül 2013 by Mustafa
 • haluk

  slm ben 90 dogumuyum ve aöf de okumaktayım teciimi bozdurup askere gitmek istiyorum aynı zamanda ögrenimimede devam etmek istiyorum subeye gittim ve teci bozdurcagımı ve ne zaman askere aacaklarını sordum ve seneye yani 2014 kasım dedi… bense seneye kasımı beklmek istemiyorum en gec 4 yada 5 ay içinde gitmek istiyorum bunun için ne yapmam gerekir simdiden yardımınız için tesekür ederim….

  Cevapla
  Tarih: 20 Eylül 2013 by haluk
  • Admin

   Merhaba,

   Askerlik şubesine gidip erken sevk dilekçesi vermeniz gerekmektedir.

   Cevapla
   Tarih: 05 Kasım 2013 by Admin
 • EKREM

  merhaba temmuz 88 doğumluyummm 2013 şubatta tecilim bitti mart 2013 de 4 yıllık aöf mezunuyummm kasımm 2014 te askerliğimi yapmak istiyoruuummm şu an tecilll için başvurabilirmiyimmm yardımcı olursanız çok sevinirimmm

  Cevapla
  Tarih: 04 Ekim 2013 by EKREM
 • ibrahim

  31.10.2013 tarihinde askerik tecilim bitiyor. yurt disinda yasiyorum.31.11.2013 tarihinde turkiyeye giris yapacam. turkiyede 3 gun kalacam sonra tekrar yurtdisina cikacam.ve bedelli askerik icin basvuracam.bu yuzden turkiye giris-cikista pasport kontrolunde sorun yasar miyim? asker kacagi sayilir miyim?

  Cevapla
  Tarih: 17 Ekim 2013 by ibrahim
 • Muhammet Bilal Okcu

  Iyi gunler, iki hafta once yurtdisindan dondum. American mezun oldum, yoke bavruda buluncam diplomamim taninmasi icin. Ama yasim 32, benim sorum askerligi hala erteleme hakkim var.

  Tessekkurlr,
  Muhammet Bilal Okcu

  Cevapla
  Tarih: 22 Ekim 2013 by Muhammet Bilal Okcu
 • NECDET

  ben 12.02.1994 dogumluyum acaba askere ne zaman giderim

  Cevapla
  Tarih: 27 Ekim 2013 by NECDET
 • murat

  merhaba..ben yurtdisinda okudum..bu ay diplomami aldim..ve 3.11.2013 te vizem bitiyor..ben okudugum ulkede su anda calisiyorum.. vizem bittigi icin turkiyeye gelip yeni vize almam gerekiyor.. ogrenciligim bittigi icin tecilimde bitmis oluyor… lutfen bilgisi olan varsa yardim edebilirimi ben simdi turkiyeye gelsem vize ye basvurup alsam geri turkiyeden cikabilirmiyim? su anda herkesin dilinde bi kanun var askelik 12 aya dustugu icin butun tecili olmayanlari askere alcaklarmis… bu durumda ben boyle bi riskte bulunyormuyum?

  Cevapla
  Tarih: 31 Ekim 2013 by murat
 • Ahmet

  Ben 2 yıllık üniversite öğrencisiyim, bu sene 5. senem. Okul kendi tecil ettiriyor mu, yoksa benim mi tecil ettirmem gerekiyor.

  Cevapla
  Tarih: 01 Kasım 2013 by Ahmet
 • Abidin

  1986 Ocak 31 Doğumluyum okumaktayım askerlik tecil sürem ne zaman dolacak?

  Cevapla
  Tarih: 01 Kasım 2013 by Abidin
 • yasin

  merhaba askerliğimi 2015e kadar tecil ettirdim fakat aöf kaydımı bu sene yaptırmadım şuanda tecilim bozulmuş oluyor cvpınız için şimdiden tşkler

  Cevapla
  Tarih: 03 Kasım 2013 by yasin
 • Emirhan

  merhaba ben açıköğretimden üniversiteye kayıt yaptırdım hatta bunun içinde askerlikten belge aldım ama tecil sürem 1 kasımda sona erdi açıköğretim otomatik tecil edermi yoksa benim gidip tecil için uğraşmam mı gerek ? uğraşmam gerekiyorsa hangi evraklara ihtiyacım var

  Cevapla
  Tarih: 04 Kasım 2013 by Emirhan
 • Murat

  Merhabalar, Temmuz 87 doğumluyum. 2013 Temmuz ayında 4 yıllık fakülteden mezun oldum. Bahar döneminde yüksek lisansa başvurmak istiyorum. Gerçi lisans isteğinin yanısıra, boy kilo oranı da fazla bende. 169 boy 105 kiloyum. Tecil işlemini gerçekleştirebilir miyim?

  Cevapla
  Tarih: 14 Kasım 2013 by Murat
 • mert

  yani

  Cevapla
  Tarih: 23 Kasım 2013 by mert
 • erdem

  merhaba
  ben 1989 doğumluyum
  bu sene açık öğretıme kayıt oldum 3. sezondayım şimdi
  askerlıgı tecıl edebılırmıyım
  benım kuzenımı gonderdım tecıl kagıdını ona verdım subeye gıttı gelsın askere gıtsın demıs ordakı memur
  abı benım bıldıgım ogrencı ısen 30 yasına kadar gıtmeye bılıyormussun??
  askerlıgı tecıl etmek ıstıyorum cunku evlıyım ve 10 aylık bır kızım var

  ne yapmalıyım ???

  Cevapla
  Tarih: 01 Aralık 2013 by erdem
 • SEDAT

  selamlar. ben liseyi bitirince üniversite okumak için askerliği askarlik şubemden 2014 tarihine kadar tecil ettirdim, ocak ayında tecilim bitiyor. şuan üniversiteyi açıköğretimden okuyorum ve 3. sınıfım. askerliği tekrar tecil ettirmek istiyorum, ne yapmam gerekli yardımcı olursanız çok sevinirim. şimdiden çok teşekkürler iyi günler

  Cevapla
  Tarih: 10 Aralık 2013 by SEDAT
 • ümit

  Şu an üniversitedeyim ve aynı zamanda asker kaçağı görünüyorum.Yaşım 27 ve 2 sene daha tecil hakkım varmış. 2 yıl için nasıl tecil yapabilirim ve bunun için gerekli belgeler nelerdir? Bunu öğrenebilir miyim?

  Cevapla
  Tarih: 20 Aralık 2013 by ümit
 • Özgür

  Slm ben Hollanda doğumlu 1982 liyim yurtdışından Türkiye’ye geldim ve geçici olarak Türkiye vatandaşlığından çıktım yabancı dil kurslarına girmek için ama kurslarım ıptal oldu ve daha fazla gerek duymadım vatandaşlıktan çıkmanın ve yeniden T.C. vatandaşı olmak istiyorum ve bu arada askerliğimide 38yaşına kadarda uzatmıştım ve yeniden T.C. Vatandaşı olsam bu geçerlimidir

  Cevapla
  Tarih: 10 Ocak 2014 by Özgür
 • no name

  87 dogumluyum
  en son 2010 yılında askere gidecegim yeri ogrenmek için şubeye gittim kütahya muhabere birligi diye cevap verdi işlemlerimi yapan kişi ama bazı sebeplerden dolayı gidemedim şu an şubat celbi ile gitmek istiyorum acaba yerim değişmişmidir subatta gitmem için nezaman başvuru yapmam son muayenemı olmam gerekiyor..

  Cevapla
  Tarih: 13 Ocak 2014 by no name
 • rdd

  iyi günler,

  türk bayraklı gemide kontratlı olarak çalışmaktayım,eğer kontrat bitiş tarihim tecil tarihimden sonra oluyorsa konsolosluğa gidip tekrar tecil alabiliyor muyum?

  Cevapla
  Tarih: 05 Şubat 2014 by rdd
 • tekinn

  ben iki yıllık uniwersite okuyorum kaydımı dondurcam tecilim bozulur mu kaydımı dondurdugumda şimdiden teşekkürler..

  Cevapla
  Tarih: 20 Mart 2014 by tekinn
 • gökhan

  e- devlete sayfsında askerlık sayfasına giriş yapınca tecıll bozluluyor mu yoksa orda işlmem yapmm gerkırmı

  Cevapla
  Tarih: 07 Haziran 2014 by gökhan
 • ercan

  slm ben 2013 te aralıgın ılkk haftası 3 ay hava degışımı aldım 2013 te aldıgım bu hava degışımı askerlıkten sayılır mı hepsı

  Cevapla
  Tarih: 12 Ağustos 2014 by ercan
 • cihan

  merhaba ben 1990 aralık dogumluyum tecil filan yapmadım ama açıkögretim lisesi ogrencisim 2008 den beri girişim var ama mezun olmadım 1 ay sonra kesin mezun olacam acaba asker kaçagımıyım yada lise bittikten sonra tecil edebilrimiyim

  Cevapla
  Tarih: 18 Eylül 2014 by cihan
 • celal

  Meraba ben 1989 dogumluyum ve acik ogretimde okuyorum bir yildir kayit yaptirmadim askerlik tecilimde 2014 ocakta bitiyordu unuttum tekrar gidip tecil ettirmeyi yani simdi gitsem tekrar tecil ettirebilirmiyim cok acil cvp yazarsaniz sevinirim kpss ye girdim tercih yapicam

  Cevapla
  Tarih: 21 Aralık 2014 by celal
Askerlik ile İlgili Sorunuzu Sorabilirsiniz...

Destek İçin Sayfamızı Beğenin

Sponsor Bağlantılar

E-Devlet Askerlik Sorgulama

Askerlik İle İlgili Soru Sor

askeri-sorular

Askerlik Sorgulama

Askerlik sorgulama sitesi üzerinden askerlik ile ilgili tüm sorularınızı sorabilir, sorgulama hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Yoğunluktan dolayı admin arkadaşlarımız sorularınızı cevaplamakta gecikebilirler.

Askerlik Soru Arama