Anasayfa / Acemi Birliği / Eğitim Merkezi Mebs. Okl. ve Eğt. Mrk. K.Lığı – Mamak / Ankara

Eğitim Merkezi Mebs. Okl. ve Eğt. Mrk. K.Lığı – Mamak / Ankara

Tam ismi Muharebe Elektronik Bilg Sistemleri Okulu ve Eğitim Merkez Komu8tanlığı olarak belirtilebilinecek birlik, başkent Ankara’nın Mamak ilçesi içerisinde yer alan son derece önemli bir acemi birliği konumundadır. Aynı zamanda usta birliklerinin de görevlerini gerçekleştirebildikleri Eğitim Merkezi Mebs. Okl. ve Eğt. Mrk. K.Lığı, bu yönü ile tam kapsamlı bir askeri görev merkezi konumundadır.

Şehir merkezine son derece yakın konumu ile birlikte gerek ulaşım gerekse de çarşı izinleri bakımından son derece rahat bir konumda olan birlik, içerisinde görev yapan askerlerin bu açıdan rahat ve huzurlu bir görev süreci geçirmelerini sağlamaktadır. Mamak ilçesinin genellikle konutlardan oluşması sebebi ile izin zamanlarını Kızılay bölgesinde değerlendirmek isteyen kişiler, Metro, otobüs ve dolmuş gibi toplu taşıma araçlarını rahatlıkla kullanabilmektedirler. Birliğe ilk defa gelecek olan askerlik adaylarının ise tren garı ve otobüs terminali üzerinden toplu taşıma araçları ile birlikte direkt erişimi mümkün olurken, havayolu ile ulaşım sağlayanlar ise öncelikle Kızılay bölgesine gelerek bu merkezden aktarmalarını gerçekleştirebilmektedirler.

mebs okulu yol haritasıBirliğin içerisinde askerlerin aileleri ve sevdikleri ile iletişim sağlayabilmeleri için ankesörlü telefonlar kullanılabilinirken, internet salonuna erişim ise kısıtlı olduğundan kişilerin bu noktada garanti vermemeleri tavsiye edilmektedir. Bankamatik ve PTT şubesi ile birlikte maddi transferlerini herhangi bir noktaya seyahat etmeden sağlayabilen askerler, bu sayede hem izin sürelerinden hem de uğraşmalarından tasarruf edebilmekteler.

Koğuş, banyo ve tuvalet konusunda son derece hassas olan Eğitim Merkezi Mebs. Okl. ve Eğt. Mrk. K.Lığı, askerlerin bu konuda problem yaşamamaları için her türlü ayrıntının düşünülmesi ile birlikte kişisel hijyenin kati suretle ihmal edilmemesi için imkanları da sunmaktadır.

mebs okulu eğitim ve merkezi komutanlığı mamak ankara

2 yorum

  1. Benim kocam mamakta asker esref gungormez inu cok ozledim nolur gelsin bide orda kalma baska biyere gitmesin orda yapsin haskerligini

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*