Anasayfa / Sizin Sorularınız / Eğitim Merkezleri Ne Zaman Açıklanacak?

Eğitim Merkezleri Ne Zaman Açıklanacak?

Sevk Edilecek Eğitim Merkezleri Ne Zaman Açıklanacak

Sevk Edilecek Eğitim Merkezleri Ne Zaman Açıklanacak

Merhaba ben kasım celbinde muhtemelen askere alınacağım gideceğimiz eğitim merkezleri tam olarak ne zaman açıklanacak?

Cevap: Merhaba, kasım celp döneminde asker adaylarının sevk edilecek eğitim merkezleri Ekim ayının 20’sinden sonra açıklanacaktır. Genelde celp döneminden yaklaşık 10-15 gün önce askerlik yerleri açıklanacaktır.

Peki, sevk edilecek eğitim merkezi ne demektir ?

Sevk Edilecek Eğitim Merkezinin eski adı, Acemi Birliği’dir. Acemi birliğinde genellikle usta birliğine hazırlanma eğitimleri verilmektedir, 90 gün veya 30 günlük acemilik eğitimleri sürmektedir.

Sevk Edilecek Eğitim Merkezleri Ne Zaman Açıklanacak

22 yorum

 1. merhaba ben 01/03/1996 dogumluyum muayeneyi 2015’de hangi ayda olabilirim bir sorum daha olacak konya karatay kaça kaç gönderecek?

  • 96 doğumluların celp dönemleri henüz belli olmadı, askerlik muayenenizi 2015 yılına girdiğimizde gidip yaptırabilirsiniz Nedim Bey.

 2. slm admin bugün itibariyle 8ay 3 gündür tecil bozmuşum daha gidemedim kasım ayında gider miyim 1992 doğumluyum cevabınız için şimdiden TEŞEKKÜR ederim.

 3. iyi günler admin şimdi kasım 2013 de tecil bzdurdum kutugun kasım gönderıyormus 91 dogumluyum sizce durumum ne olur bi bilgi rica ediyorum

 4. Selam admin biran once vatani gorevimi yapmak icin gittim Muayene oldum.
  01.01.1994 dogumluyum . Benim merak ettigim tek sey bu sene alirlar mi yoksa seneyemi alirlar beni askere

  • Kasım celbinde alınma ihtimaliniz var Selman bey, 24 ekimde askerlik sorgulama işleminizi gerçekleştiriniz. O tarihte askerlik yerleri belli olacak.

 5. iyi günler ben 18 şubt 1995 doğumluyum dersaneye felan gittiğim için askerlik işlerini tamemen unutmuşum ek tercihlerde üniversiteyi kazandım ama askerlikle ilgili ben hiçbişey yaptırmamıştım yoklama muane felan şimdi ben üniversiteye kayıt olcam bunları yaptırmam gerekiyor mu eğer gerekiyorsa hemen yaptırabilirmiyim yoksa geçti mi bilgi verebilirmisiniz acaba ?

 6. iyi günler admin martta tecil bozdurdum 93 doğumluyum ağustos 4 muhtemel sevk tarıhi yazıodu ama cıkmadı kasımda gıdermıyım bilgi verirseniz cok sevinirim.

 7. slm admin tam 9 aydır teccil bozmuşum 92 doğumluyum kasımda askere alırlar mı?

 8. merhaba ben kasım 2013 te tecili bozdurdum.90 doğumluyum şubat muhtemel sevk tarihi idi gidemedim.Mayıs dediler onda da gidemedim.Ağustos dediler o da olmadı.Askerlik şubesinden kağıt aldım, tecil de gözükmüyor.Bu kadar çok sarkıtmaları normal midir?Kasım ayında alma ihtimalleri var mı?

 9. iyi günler ben 13 martta muayne oldum tecil bozdurdum ve ağustos 4 muhtemel sevk tarihi yazan kağıt verdıler ama gıdemedım çıkmadı bende bugün gittim tekrar baktılar ve yine aynı kağıttan verdiler bu sefer kasım 3 yazıyor 93 doğumkuyum bu sefer gidermiyim bilgi verirseniz çok sevinirim

  • Mehmet bey, son celp olduğu için askere alınma ihtimaliniz yüksek gözükmektedir. Yarın yerler açıklandığında sistem üzerinden kontrol etmeniz gerekmektedir.

 10. Merhaba. Ben Mart ayında 2 yıllık unıversıtemı bıtırdım ve tecılı bozdurdum agustosta alırlar dıye dusunuyodum ama alınmadım.Kasıma kaldım Kasım ayında ısmım cıkarmı sıstemde.Bu arada 92 hazıran doyumluyum.tesekkurler

 11. Merhaba.ben martta 2 yıllk unıversıden mezun oldum tecılımı bozdurdum ama agustosta alınmadım.Kasım ayında alınırmıyım askere 92 hazıran doğumluyum.tesekkuler.

 12. mmerhaba ben 1995 doğumluyum ben muayene oldum bir kağıt verdiler sevk tarihi 04.02.2015 yazıyo acaba nereye gideceğim ne zamn belli olur şimden tşkler.

 13. merhaba ben sevk edilecek yerimi e-devlet sifresiyle ogrenmistim (2. grup mart kadtamonu jandarma) fakat bugun tekrar sorgulama yaptigimda siniflandirma sonuclari henuz aciklanmamistir diyor. sevk belgemin de ciktisini alamiyom sizce sitede bir sorun olabilir mi admin bey?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*