Anasayfa / Askeri Bilgiler / Ek-C2 Belgesi Nedir ? Nereden Alınır ?

Ek-C2 Belgesi Nedir ? Nereden Alınır ?

Ek C2 Belgesi Nedir ?

Askerlik yaşı gelmiş ancak eğitimine devam eden asker adaylarının askerliklerini tecil edebilmeleri için gerekli olan resmi evrak Ek 2C Belgesidir. Bu belge olmadan askerlik tecili eğitim sebebi ile gerçekleşmeyecektir. Askerlik tecili yapabilmek için eğitim gören asker adaylarının Ek-C2 Belgesi alıp askerlik şubelerine iletmeleri gerekmektedir.

Ek C2 Belgesi Nereden Alınır ?

İnternet üzerinden, Ek C2 Belgesi indirebilir ve eğitim biriminize onaylatarak askerlik şubenize ulaştırabilirsiniz. Ayrıca eğitim aldığınız okulun öğrenci işlerinden de alabilirsiniz. Okulunuzdan aldığınız Ek-C2 Belgesi imzalı ve mühürlü olacağından askerlik teciliniz için daha geçerli olacaktır.

Ek-2-C-Belgesi

Ek-2-C-Belgesi

29 yorum

 1. ramazan alsaç

  ben 1994 lüyüm . ve askerligi tecil ettirmek isitiyom. normalde üniversiteye gidiyorum ama okulu dondurdum bunun için problem çıktı.ve bu sende öss sınavına gircem. sınava gircem diye tecil ederlermi ?

 2. EKc2 belgesi bütün liselerden alınabilir mi yoksa sadece sınava girdiğimiz yerden mi alabilirz ?

 3. ek c2 belgesi öğrenim gördüğüm liseden mi ya da herhangi bir liseden alınabilir mi ?

 4. herhangi bir askerlk şubesinden oluyor mu

 5. Öncelikle iyi günler calışan arkadaşım ben 2014 şubat celp inde askere gidiyorum ve Nisan 5 te SRC sınavım var ve o tarihde acemi birliğinde olacağımı tahmin ediyorum bu sınava sınav izni alıp girebilme şansım varmı benim için önemli bi mevzu yardımcı olursanız sevinirim ilgilerinize… İYİ ÇALIŞMALAR

 6. ben üniversite okuyorum askerlik yoklamamı okulumun tecil etmesi gerekiyormus yapmamıslar ne yapmam gerekiyor

 7. açık öğretim öğrencisiyim 2013 tecil ettirdim yalnız 2014e kadar tecilim olduğu söylendi kağıdı kaybettim tekrar tecil ettirmek istiyorum acaba kaçıncı aya kadar tecilim vardu bpzulmuşmudur acaba ??

 8. yoklama kaçağıyım.. yüksek okul öğrencisi olup tam sürede bitiremedim.. 2.dönem 2 dersim var sadece ekc2 belgesi alıp tecil durumumu uzatabilirmiyim.. hazırlık dahil 6. senem bu sene

 9. askerliğimi nasıl tecil ettirrim açık öğretime yeni yazıldm sınava gidemedim tecil ettirmem için gerekli ewraklar nelerdir admin

 10. Hem açık öğretim okuyorum hem örgün eğitimde kaydım var askerlik tecil işlemi için C2 belgesi almak istiyorum açık öğretim bürosundan örgün eğitim gördüğün için C2 belgesini örgün eğitim gördüğüm üniversiteden almak zorundaymışım açık öğretim bürosundan açık öğretimde okuduğuma dair belge alamazmıyım ?

 11. 92 doğumluyum, tecil işlemi falan hiç yaptırmadım şuana kadar, açıköğretim lise öğrencisiyim. tecil için gitsem sıkıntı olur mu ?

 12. 20.11.1994 dogum askerliyimi tecil ettire bilirmiyim acık öğretimde okuyorum

 13. ben 1994 doğumluyum ekim gibi muayene olmuştur 94/2 gideceğim söylendi bende şubatta açık liseye yazıldım tecil ettirme hakkım varmı acaba ?

 14. 1994 doğumluyum ve üniversiteyi ikinci yılımda kazandım. Okuduğum okul gerekli belgelerimi yollamadığı için asker kaçağı sayılıyorum. Eve polisler gelmiş. Gelen polis memuruyla telefon görüşmesi yaptım. Benimle olumlu konuşmadı. Ek C2 belgesiyle birlikte askerlik şubesine gittiğim zaman asker kaçağı sayıldığım için askerliğimi erteleyemez miyim? Finallerden sonra okulu dondurmak ve askere gitmek zorunda mıyım?

 15. benim askerliğime 1 ay kaldı cıraklık eğitimine yazılıp askerliğimi tecil ettirebilirmiyim ek c2 belgesi verirlermi?

 16. ben 2012 de 2 yıllık uniti bitirmem lazımdı bitiremedim ve uzattım şuan harcımı yatırdım fakat 31 aralık 2014 te tecilim bitti harcı yatırdım ders kaydı yaptıramadın okulun öğrencisiyim ekc2 yı aldım versem nekadar tecil olur

 17. ben iki yıllık okuyorum azami öğrencilik doldu 26 yasındayım askerliği tecil için ek c2 belgesi istedim belgede bir yıl daha öğrencilik hakkı yoktur işaretli bu ne demek bu halıylede askerliği tecil ettirebilirmiyim.. harcım kaydım tam sorun yok.

 18. Ben 1992 dogumluyum. 09/2011 da lisans programina kayit yaptirdim. Bu sene (2015) 4 yillik lisans programindan mezun olacagim. Askeri tecil tarihim nedir? Azami öğrencilik sürem ne zaman dolacak?

 19. arkaaşlar bEN 2 TANE ÜNİVERSİTE BIRAKTIM İLK BIRAKTIGIMDA BENDE EKÇE 2 BELGESI ISTEDILER BEN ALAMADIM DİPLOMANIN ARKASINDA ÜNİVERSİTE RTERK YAZIYORDU ÖLE TECİL ETTİRDİLER..SİMDİ AMELYAT DOLAYISIYLA IKINCI ÜNİVERSİTEYİDE BIRAKTIM..TEKRAR DİLOMA ARKASINDA ÜNVERSİTE TERK YAZIYOR..ACABA TECİL ETTİRİRLERMİ BEN ŞİMDİ AÇIK ÖRETİM KAYDOLCAM AABA HANUZ KAYIT YAPTIRMADAN KAYIT YAPTIRMADANTACIL EDERLERMİ.BENIM DURUMUMA BIR INSANI..

 20. kolay gelsin ben açık meslek lisesinde okuyom askerliği tecil etircem onun için ek-c2 belgesi aldım ama bana dedilerki dönemlerinin aktif yazdığı biyer var bana oraya ilk okula kayıt tarihini attir getir dediler şimdi ben lisede kaldım liseyemi gidecem yoksa ilk yazildigim ilk okula mı bi yardım ederseniz sevinirim

 21. mustafa Özgur

  ASKERLİĞİMİ tescil ettim 2 ay sonra tescilim bitiyor kayıtlı ek c eğitim belgesi istiyorlar okuldan alıp götür düğüm taktirde ASKERLİĞİMİ tescil ederlermi

 22. 31 aralık 2015 tarihinde teciilim bitiyor ama ben 30.09.2015 tarihinde iki yıllım üniversitemi 4 yıla uzattım şimdi işletme 3. sınıf öğrencisiyim yani açıköğterimden tekrar tecil ettirmek için açıköğretim bürosundan ek c 2 belgesi alıp askerlik şubeme 31 aralık 2015 tarihinden önce teslim ettim ama tecili yapmadılar kağıdı evrek kayıt bölümüne alıp ocak 2016 da yapacaklarını 25 ocak 2016 da aramamı söylediler 31 aralık 2015 te tecilim bitiyor ama tekrar tecili ocak 2016 da yapacaklar yani bi sıkıntı olurmu neden ocak 25 e attılar…

 23. 31 aralık 2015 te tecilim bitiyor ek c 2 belgesi götürdüm 31 aralıktan önce 25 ocak 2016 da ara bizi dediler neden hemen yapılmadı tekrar tecilim ocak 25 e neden bıraktılar

 24. İyi gunler ben su anda ogrenciyim ve askerlik subesinden ogrenci durum belgesi istediler. Su an okulumun oldugu yerde degilim. E devletten alacagim elektronik imzali ogrenci durum belgesi gecerlimidir acaba tesekkur ederim.

 25. Ek c2 belgesi muhur yerine elektronik imzali olsa gecerli olur mu

 26. suan üniversıte donuk ekc2 belhesı verırlermı

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*