Anasayfa / Sizin Sorularınız / Erken Askerlik

Erken Askerlik

Erken Askerlik

Erken Askerlik Sorusu: Merhaba ben muayene olduğumda oradaki görevli bayana erken gitmek istiyorum dedim benim bağlı olduğum ilin celp dönemi ağustos ben şubatta gitmek istiyorum dedim tam bir şey söylemedi ama bana verilen kağıtta teslim tarihi şubat 4 bu kesin midir ? bir sorum daha var komando olmak istiyor musun sorusunu evet dedim gerçekten olur muyum ?

Cevap: Merhaba, bu durumda doğum tarihiniz önemlidir, eğer 95 doğumdan öncesinde doğduysanız şubat celbinde gitme ihtimaliniz yüksek olur. Ancak 95 doğumluysanız Şubat celbinde muhtemel gitme ihtimaliniz olur ve sonraki celp dönemlerine de kalabilirsiniz. Komando olabilirsiniz yada olamazsınız o tamamen TSK tarafından belirlenmektedir.

Erken Askerlik

23 yorum

 1. benim celp dönemim mayıs. yalnız ben 1 gitmek için dilekçe verdim. vereli 6 ay filan oldu. sizde doğru zamanda mı verdim. asal sitesinde 1 kasım 31 aralık yazıyor çünkü. bide kabul olma ihtimali nedir sizce.

 2. Merhaba 19.12.1990 doğumluyum Celp Dönemim Ağustos Gözüküyor ama ben 2015 Şubat Mart Arası gitmek istiyorum Ekim sonlarında başvuru yaptım başvuru yaptığımda görevli memur senin ağustos ama sistemden şubat mart seçiyorum dedi ama ağustos ayında da gidebilirsin dedi teğmene kağıt imzalatırkende teğmen şubat martta gidersin dedi işin kısası kafam karıştı buna göre Hangi Ayda giderim Askere ?

 3. 1995 doğumluyum make olduğumda kasımda gidecek sin dediler erken tercih yaptım Şubat ta Kayseri Felahiye doğumluyum şubatta gidermiyim

 4. BEN 27.07.1995 DOGUMLUYUM NE ZAMAN ASKERE GİDERİM

 5. merhaba ben bısey sorcktım boyum 1.55 kılom 43 muayeneye gıttıgımde terettudde kalmıslardı 20 gun once msj gldı e devltten 24 yasındayım askerlık subesıne basvurunuz dıye gıdemedım bı sıkıntı olurmu

 6. 1995 dogum lyum 9 ay ne zman askere gıdecem merak ediyorum muane olmam gerekıyordu ama olmadım

 7. Merhaba. 1991 doğumluğum. 2014 temmuzda mezun olmam gerekirken okulu 1 dönem uzattım ve Ocak 2015’te mezun olacağım. Mezun olur olmaz tecili bozdursam ve 2015 Şubat döneminde hemen askere gitmek istediğimi de belirtsem gidebilme ihtimalim var mı?

 8. Hayirli geceler ben mart 95 doğumluyum kütük ordu yazin ağustosta muayene gördüm bana tercih sordular bende subati tercih ettim verdikleri kagitta celp dönemi 4 şubat 2015 yaziyo sizce o tarihte gitme olasiligim nedir?

 9. Merhaba ben mart 95 doğumluyum kütük ordu yazin ağustosta muayene gördüm hicbir hastaligim yok bana tercih sordular bende şubat tercihi yaptım verdikleri kagitta celp dönemi 4 şubat 2015 yaziyo sizce o tarihte gitme olasiligim nedir? Rica etsem bana yardimci olurmusunuz

 10. Hayirli geceler admin ben mart 95 doğumluyum ağustosta muayene gördüm benim kütük ağustos celbinde gönderiyor ama ben şubatta gitmek istediğimi söyledim verdikleri kagitta celp dönemi 4 şubat 2015 yaziyo sizce o tarihte gitme olasiligim nedir?

 11. Merhaba! Doktora ogrencisiyim ve okulum devam ediyor ancak 35 yas sebebi ile okul devam etse de Subat 2015’te tecil sürem doluyor. Ote yandan uyku apnesi rahatsızlığım var ve devletten aldığım raporlara göre askerlik sağlık yeteneği yönetmeliğinde askerliğe elverişsiz gözükmekteyim. Tabii ki muayenede bu durumu ilettiğimde GATA’ya yönlendirileceğimi ve orada da uyku muayenesinden geçip, askeriyenin vereceği rapora gore degerlendirilecegimi de bilmekteyim. Şİmdi sorum şu: Ben Şubat 2015i beklemeden hemen okuluma gidip askerlik basvurusu için kayıt dondurmak istesem ve belgelerimi hemen askerlik şubesine iletsem, benim en azından muayene işlemlerime hemen başlanır mı? Normal şartlar altında Mart 2015 içinde muayeneden geçeceğim ve Mayıs döneminde celbe tabi olacağım söylendi şubem tarafından. Benim istegim ise akla kara hemen belli olsun, böylece en geç Şubat başında muayene sonucumu ve dolayısıyla askerliğe sağlık yönünden elverişli olup olmadığımı öğrenebileyim. Yani ben okulumdan kayıt dondurma işlemini gerçekleştirdiğime dair yazıyı şubeme ilettikten sonra sağlık yönünden muayene işlemlerim ve sonucum en yakın ne kadar zamanda çıkabilir (beni en yakın celp döneminde sevk edemeyecek dahi olsalar, en azından muayene işlemlerim ve sağlık durumum çok daha öncesinden belirlenebilir mi?).

  Teşekkür ederim.

  Saygılarımla

  Ekrem

 12. Merhaba ben 26.07.1993 doğumluyum. Tecilliyim bozdurup askere gitmek istiyorum. Kırşehir Merkezdeyim başvuru yapsam en kısa ne zaman askere gidebilirim.

 13. Merhaba ekim 2014 te tecilimi bozdurdum, şubatta askere gideceğim gibi gözüküyor, şuan yapmam gereken bir şey var mı? Tecili bozdururken aile hekimliğinden rapor aldırmışlardı askeri hastanede falan muayene olmam gerekiryor mu? Cevap için şimdiden teşekkürler…

 14. 01.11.1996 ne zaman muane olacak

 15. BEN 95 DOĞUMLUYUM TECİLİMİ BOZDUM BENİM BULUNDUĞUM İLÇEDE KASIM CELP Bİ VAR BENİDE 4 KASIM 2015 DE ASKERE GİDECEĞİM SÖYLEDİ AMA BENİM İŞ NEDENİYLE ERKEN GİTMEM LAZIM BUNUN İÇİN BİR SEY YAPA BİLİRMİYİM MAYISTA GİTME SANSIN NE OLUR

 16. Merhaba ben 02.10.1990 dogumluyum samsun vezirkopru kutugum mayısta askere gitmek icin basvurdum bugun sistem kasima atti ama erkensev istedum mayis olarak bana verdikleri kagitta 11.05.2015 tarihinde askerlikle alakali sakincasi yoktur diyor mayista gidebilirmiyim uni 2.sinif ogrencisiyim

 17. 01.01.1996 dogumluyum ne zaman askere gidebilirim?

 18. 24.11.1997 doğumluyum 2017 nin subat veya mayıs ayında askere gitmek için ne yapmalıyım

  • Merhabalar, 2016 yılı içerisinde muayane olmanızı tavsiye ederiz. Muayane sırasında erken sevk dilekçesi verebilirsiniz.

 19. Merhaba 20.07.1998 dogumluyum erken askere gitmek istiyorum acaba gidebilirmiyim ?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*