Anasayfa / Askeri Bilgiler / Erken Sevk Ağustos Başvurusu

Erken Sevk Ağustos Başvurusu

Normal şartlar altında askerlik görevini ifa etmek için bağlı oldukları şubelere gerekli belgeleri ile başvurarak sağlık kontrollerine giren kişiler, söz konusu başvurunun yapıldığı yılın ertesi yıldaki Şubat, Mayıs, Ağustos ya da Kasım celplerinden uygun olanına aktarılarak birliklerine gönderilmektedirler. Fakat görevlerine başlamak için vakit kaybetmek istemeyen kişilerin gerçekleştirebileceği erken sevk başvuruları da bu tarz bir bekleme ile uğraşmadan kısa süre içerisinde görevin başlayabilmesini mümkün kılmakta. Erken Sevk Ağustos Başvurusu yapma için şubelere müracaat ederek 1 Mart ilâ 31 Mayıs tarihleri arasında taleplerini bildiren asker adayları, uygun pozisyon ve ihtiyaç bulunması halinde bilgilendirilerek Ağustos ayında teslimiyetlerini gerçekleştirebileceklerdir.

Erken Sevk Ağustos Başvurusu ve diğer tüm celp dönemlerine gerçekleştirilen erken teslim taleplerinde bu durumun tamamı ile olasılıklar dahilinde bulunduğu ve herhangi bir kesinlik taşımadığı unutulmamalıdır. Her ne kadar erken teslim başvurusu yapan kişilerin çoğunlukla arzu ettikleri ya da bir sonraki celp dönemlerinde teslim olmaları mümkün oluyor ise de, asker adayları planlarını bu ihtimaller doğrultusunda ayarlamamalıdırlar.

Başvuruların İstenilen Tarihler Arasında ve Mümkünse Erkenden Gerçekleştirilmesi Önemli

Arzu edilen erken teslimin gerçekleşebilmesi için en zaruri olarak nitelendirilebilinecek detay şüphesiz erken ve zamanında işlem olarak söylenebilir. Örneğin Erken Sevk Ağustos Başvurusu için ilk tarih olan 1 Mart tarihinde başvurusunu gerçekleştiren kişilerin uygun pozisyonların açılması durumunda birliklerine teslim olabilmeleri ile son gün olan 31 Mayıs’ta gerçekleşen bir işlemin olumlu sonuç alabilmesi arasında fark bulunmaktadır. Söz konusu tarihlerde askerlik şubelerine ziyaret gerçekleştirecek kişiler, bir an önce dilekçelerini vererek kendilerinden istenen uygun belgeleri tamamlamalıdırlar.

Erken Sevk Ağustos Başvurusu ve buna benzer tüm sorularınız için sitemizin içerisindeki ayrıntılı makalelerden faydalanabilirsiniz. Uzman editörlerimiz tarafından hazırlanan haberler ve bildiriler ile birlikte aklınızdaki soru işaretlerinden kurtulabileceğiniz gibi, bunun yanı sıra diğer ziyaretçilerimiz ile fikir ve bilgi alışverişine girerek de karşılıklı olarak sorularınızı yanıtlayabilirsiniz. Sitemiz uzun yıllardan bu yana olduğu gibi gelecekte de askerlik hakkındaki tüm sorularınızda güncel ve doğru bir kaynak olmayı sürdürmeyi hedeflemekte.

Not: Ağustos celp döneminde askere gitmek isteyen asker adayları erken sevk dilekçe işlemlerini en geç Mayıs ayı sonuna kadar bağlı oldukları askerlik şubelerine vermeleri ve askerlik işlemlerinizi yaptırmış olmaları gerekmektedir.

erken-sevk-agustos-ayi-basvurusu

2 yorum

  1. merhabalar ben 1989 doğumluyum . 8 ocak 2015 tarihinde askerlik işlemlerimi yaptırdım mayıs celbinde gitme ihtimalim olduğu söylendi fakat mayıs celbine askerliğim çıkmamış .ağustos ayında gitme ihtimali var deniliyor şimdi . ağustos ayında kesin gitmek için e devlet üzerinden bir dilekçe verme şansım var mı ? cevaplarsanız çok sevinirim teşekkürler

  2. merhabalar.ben 1994 doğumluyum ve tecilli olan askerliğimi bozdurmak istiyorum. şuan tecilimi bozdursam kütüğümün olan ilçe 95/2 götürdüğü için beni devre kaybı olarak haziranın ilk haftası giden 95/2 B grubuna alma ihtimali varmıdır ? yoksa ağustosa mı kalırım ? cevaplarsanız sevinirim tesekkürler.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*