Anasayfa / Sizin Sorularınız / Erken Sevk Başvuru Sonucu Sorgulama

Erken Sevk Başvuru Sonucu Sorgulama

Soru: Kolay gelsin ben normalde Kasımda gideceğim fakat erken sevk istedim mayısta gitmek için erken sevk istedim bunun sonuçlandığını nasıl öğreneceğim ve ne zaman öğrenebilirim kolay gelsin.

Cevap: Merhaba, erken sevk sonucunuzu mayıs celbi için nisan 24’te e-devlet sistemi üzerinden sorgulayabilirsiniz.

Soru: İyi günler ben ocak 15’de erken sevk dilekçesi gönderdim mayıs celbi için ve 1 ay geçmesine rağmen herhangi bir sonuç gelmedi bana bu sonucu nereden ve ne zaman öğrenebilirim.

Cevap: Merhaba, erken sevk dilekçe sonucu gelmeyecektir. Sonuçlar istediğiniz celp döneminin askerlik yerleri açıklandığında belli olacaktır. Yani 2015 mayıs celbi için sevk dilekçenizin kabul olup olmadığını Askerlik yerleri açıklandığında öğrenebilirsiniz.

Soru: Merhaba, 25 yaşındayım. Üniversiteden yeni mezun oldum. Tecil bozdurmak istiyorum. Mayısta asker olabilmek için erken sevk dilekçesi ne zamana kadar verilebiliyor. Askerde iken ÖSYM nin sınavlarına girmemde herhangi bir sorun oluyor mu?

Cevap: Erke sevk dilekçesi Şubat 15’e kadar verilmekteydi. Askeri birliğiniz merkezi bölgelerde olursa ÖSYM sınavlarına bölüğünüzden izin alarak girebileceğinizi düşünüyoruz. Net bilgiyi birliğinizden alabilirsiniz.

erken-sevk-sonucu-sorgulama

8 yorum

 1. İyi günler, benim 2015 Kasım ayında tecilim bitiyordu ama ben Mayıs celbinde gitmek için erken sevk dilekçesi verdim. Mart ayı içerisinde şubeye gidip “sevk öncesi hazırlık işlemleri” yaptırmam gerekiyor mu?

  • Askerlik işlemlerinizi yaptırdıysanız ve erken sevk dilekçenizide vermişsiniz. Farklı bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Yerler açıklandığında sülüs belgenizi almaya gidebilirsiniz.

 2. merhaba,ben 4 yıllık lisans öğrencisiyim bu haziranda okulum bitecek okul bittikten sonra tecil otomatik sona erer mi ve en erken ne zaman gidebilirim askere ?

 3. merhaba iyi günler.ben ocak ayında tecilimi bozdurdum 93 dogumluyum.en erken tarihte gitmek istedigimi söyledim mayıs dediler verdikleri kagıtta 11 mayıs yazıyor bizim memleket kasımda gönderiyor sizce ne zamana giderim mayısta kesinmi.

  • ayrıca ben milli savunma bakanlıgına farklı bir konuda mail atmıştım bilgi almak için bugun dönüş yaptılar ve gönderdikleri mailde şu yazı dikkatimi çekti sanırım ben secmedigim halde onlar celp dönemi sectiler

   ” Mayıs, Ağustos veya Kasım 2015 celp dönemlerinde silâhaltına alınmak üzere tercihte bulunduğunuz anlaşılmıştır.”

 4. Merhaba ben kasımda muane oldum fakat şubat celbine yetisemedim memleketinde şubat götürüyordu mayis için askerlik işlemlerini yaptılar acaba mayısta gidermiyim

 5. s.a hocam ben 04 11 1996 doğumluyum benim.kütüğüm 3 yolluyor ben bu ocağin 25de muayene oldum erken sevk istedim bana bi kagir verdiler muhtemelen sevk tarihi 04 02 2016 yaziyo şubatta gitme ihtimalim varmi

 6. Kolay gelsin ben 02,01,1995 dogumluyum muayne olmadım celp dönemim 4 götürüyo muayne olsam mayısta gitme şansım olurmu

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*