Anasayfa / Askeri Bilgiler / Erken Sevk Kasım Ayı Başvurusu

Erken Sevk Kasım Ayı Başvurusu

Standart bir askere alım süreci içerisinde adaylar yaş sınırını geçmelerine müteakip başvurularını gerçekleştirmeleri ile birlikte bir sene sonraki dört celp döneminden birisinde birliklerine teslim olmaktadırlar. Fakat bundan farklı olarak herhangi bir sebeple daha önceki bir celp döneminde görevlerine başlamayı arzu eden kişilere de erken sevk başvurusu gerçekleştirerek vakit kaybetmeden birliklerine transfer olmaları mümkün kılınmaktadır. Erken Sevk Kasım Ayı Başvurusu söz konusu olduğunda talep sahiplerinin 1 Haziran ile 31 Ağustos tarihleri arasında bağlı oldukları şubeye müracaat ederek dilekçelerini vermeleri ve bu konudaki cevabı beklemeye başlamaları gerekmektedir. Gerçekleştirilecek başvurunun mümkün olan en erken tarihte yapılması başvurunun kabul görmesi açısında önemliyken, bu açıdan herhangi bir kesinliğin bulunmadığı da hatırlanmalıdır.

Erken Sevk Kasım Ayı Başvurusu ve diğer dönemler için gerçekleştirilen başvurularda genellikle istenen ya da bir sonraki dönem için kabul çıksa da, farklı kıstaslar doğrultusunda birliğe teslim olma süreci standart zamanına ya da bazı durumlarda daha ileriki bir tarihe de atanabilmektedir. Kişinin gerek askerlik şubeleri gerekse E-Devlet vasıtası ile birlikte gelişmeleri takip edip kişisel ve iş hayatı içerisindeki ayarlamaları bu doğrultuda gerçekleştirmesi gerekmektedir.

Erken Sevk Başvurularınızı Eksiksiz Gerçekleştirin

Askerlik görevlerine bir an önce başlamak isteyen kişilerin o an itibari ile sahip oldukları heyecan ve stres bazlı durumlarda bazen eksik belge ibrazları yaşanabilmektedir. Her ne kadar şubedeki görevli asker tarafından bu tarz sıkıntıların yaşanması engellenebilse de, istisnai olarak erken sevk için pozisyon ve uygunluk bulunmasına rağmen dilekçenin yanlış yazılmış olması ya da eksik belge sunumu nedeni ile bu fırsattan faydalanamayabilinmektedir. Erken Sevk Kasım Ayı Başvurusu konusunda tüm diğer dönemlerde olduğu gibi hızlı, eksiksiz ve doğru başvurunun önemi esastır.

Sitemiz içerisindeki sayısız güncel makale ve haber içerisinden Erken Sevk Kasım Ayı Başvurusu ile aklınıza takılabilecek tüm sorunlarınızın yanıtlarına ulaşabilirsiniz. Diğer ziyaretçilerimize ve editörlerimize yöneltebileceğiniz sorular ile bu kutsal görev öncesinde sizler de vakit kaybetmeden bilmeniz gereken detayları ve güncel haberleri öğrenin.

Not: Askere kasım celp döneminde gitmek isteyen adaylar işlemlerini en geç ağustos ayı sonuna kadar halletmeleri gerekmektedir.

erken-sevk-kasim-ayi-basvurusu

Bir yorum

  1. Merhabalar ben 2013 yılında üniversitenin 4 yıllık bölümünden mezun oldum. Son tecil tarihim Kasım 2015 gözükmektedir. Çerkeş Ankara’nın 2015 celp dönemlerine baktım Mayıs 2015 yazıyor. Bu durumda ben mayıs için mi başvurmam gerekiyordu. Yoksa Kasıma da gidebilir miyim ? Bir sitede ise kafanıza göre ben askere gidicem diyemezsiniz. Kayıtlı olduğunuz İl’in celp dönemlerine göre gidersiniz diyordu. Ben ne yapmalıyım ? Ne zaman gitmeliyim. Teşekkür ederim.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*