Anasayfa / Askeri Bilgiler / Erken Sevk Şubat Ayı Başvuru Dilekçesi

Erken Sevk Şubat Ayı Başvuru Dilekçesi

2015 yılının başlangıcı ile birlikte 1995 doğumlu olan asker adaylarının vatani görevlerine başlama zamanları gelmişken, hali hazırda gelecek sene içerisinde görevlerine başlamak isteyen kişilerin de başvuruları alınmaya başlanmış durumda. 1996 doğumlu olan ve sağlık ya da eğitim konusunda herhangi bir sıkıntısı bulunmaması ile birlikte görevini ifa etmeye hazır hisseden kişiler, bağlı oldukları askerlik şubelerini ziyaret ederek başvurularını gerçekleştirebilmekte ve muayenelerini olabilmekteler. Söz konusu belge teslimi ve muayeneler sırasında kendilerine doldurmaları üzere verilen form içerisinde ilk ya da ikici celp döneminde teslim olmak isteyip istemedikleri hakkındaki soruya olumlu yanıt veren kişiler yoğunlukla Erken Sevk Şubat Ayı Başvurusu çerçevesinde mümkün olan en kısa sürede birliklerine transfer edilebilinmektedirler.

Erken Sevk Şubat Ayı Başvurusu gerçekleştirmek tamamı ile asker adayının kişisel veya iş hayatındaki bazı gereklilikleri düzene sokup sokamaması ile bağlı olup tercihe bağlı bir durumdur. Herhangi bir engeli bulunmadan görevini bir an önce gerçekleştirip sivil hayatına geri dönmek isteyen kişiler söz konusu imkandan faydalanmak isterken, bazı kişiler ise üçüncü ya da dördüncü celp dönemini tercih ederek bu tarz bir erken teslimden faydalanmayı seçmeyebilmektedirler.

Erken Sevkler Konusunda Herhangi Bir Garanti Bulunmamakta

Genel anlamda düşünülen en yanlış fikirlerden birisi, söz konusu erken sevk başvurusunu yapan kişinin mutlak suretle Şubat dönemi içerisinde birliğine teslim olacağı yönünde olmakta. Askerlik şubesindeki görevliler tarafından da belirtileceği üzere Erken Sevk Şubat Ayı Başvurusu yapan kişilerin çoğunlukla Şubat ya da Mayıs celp dönemlerinde çağrılmaları mümkün olsa da, bu konuda herhangi bir kesinlikten bahsetmek söz konusu değil. Uygun asker adaylarının sayısı ve buna benzer pek çok niteliğe bağlı olarak değişiklik gösterebilecek detaylar sonucunda kesin celp dönemi ancak E-Devlet sisteminden gerçekleştirilen sorgulama sonrasında doğrulanabilmektedir.

Erken Sevk Şubat Ayı Başvurusu ve buna benzer tüm detay bilgilere en güncel haber ve makaleler üzerinden erişmek için sitemizi sık aralıklar ile takip edebilir, bu sayede görev öncesi ya da süresince herhangi bir problem ile karşılaşma ihtimalinizi en aza indirebilirsiniz.

erken-sevk-subat-ayi-basvurusu

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*