Anasayfa / Askeri Bilgiler / Formasyon Askerliği Erteler mi ?

Formasyon Askerliği Erteler mi ?

formasyon-askerligi-erteler-mi

Formasyon ile ilgili Askeri Soru: Merhaba Admin sevk yerim ve tarihim belli oldu ancak formasyon eğitimim olduğu ve tecil hakkım bulunmadığı için bakaya durumuna düşebilirim bu yüzden bakaya düşüp gecikmeli olarak askere gidersem sevk yerim birliğim ve sınıfım değişir mi yoksa yine aynı yere mi giderim? teşekkürler..

Cevap: Merhaba, yeriniz belli olduğu için değişmeyebilir. Ancak yinede askerlik şubenizden bilgi almanızda yarar var.

Not: Formasyon ve askerlik ile ilgili sorularınızı alt kısımdan bizlere ulaştırarak sizler için cevaplamamızı sağlayabilirsiniz.

formasyon-askerligi-erteler-mi

12 yorum

 1. Merhaba benim askere gidiş tarihim ağustosun 13ünde. Ben bu tarihten önce bir kaç günlüğüne tatil amaçlı yurt dışına gidip gelebilirmiyim. Pasaport giriş çıkışlarda sorun yaşayabilirmiyim?

 2. Merhabalar ben Kasım celbinde askere gitmek için başvuru Yaptım 10 gün sonra gideceğim yer belli olacak tecil hakkımda doldu ama dün formasyon Hakkı kazandım ve formasyon eğitimine devam etmek istiyorum askere gitmezsem beni nasıl bi süreç bekler?şimdiden cevPlarınız için teşekkür ederim

 3. merhaba. formasyona basvurdum kabul oldu.ama askerlik tecilim bitiyor o tarihe.formasyon kaydımı yaptırınca askerligim tecil olmuş olur mu ?

 4. Formasyon askerliği erteler mi

 5. Merhaba formasyon alanlar askerlikte uzun döneme başvuru yaptıklarında öğretmen unvanıyla mı değerlendirilir teşekkürler..

 6. bu sene sınıf öğretmenliğinden mezun oldum. 2 yıl tecil hakkım var. pdr bölümünü okumak istiyorum 3 yılımı alacak. benim bildiğim kadarıyla uzatmak için sadece yüksek lisans işe yarıyormuş. Acaba pdr bölümünü kazansam ( lisans bölümü) tecil hakkım olur mu ?
  Teşekkür ederim.

 7. Merhaba, aralik 2015 de formasyona basvurdum kabul edildi ama subat 2016 da tecil surem bitiyor. subat doneminde askere cagrilir miyim yoksa ertelenir mi?

 8. Merhaba ben bugun itibariyle formasyona hak kazandim subatta tecilim bitiyor askerlik formasyondan dolayi tecil olur mu?

 9. Bakaya durumundayım bir ay sonra askerlik yerim belli olacak.. Formasyona başvurdum kaydım kabul oldu.. Askerliğim ertelenir mi?

 10. merhabalar askerlik tecil sürem bitmek üzere fakat formasyon eğitimine başlayacağım formasyon sürecinde askerliğimi tecil ettirmem mümkün mü?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*