Anasayfa / Askeri Haberler / GATA Askeri Hastane Raporları Artık Sivil Hastanelerde

GATA Askeri Hastane Raporları Artık Sivil Hastanelerde

GATA’nın Sağlık Bakanlığı’na devredilmesinin ardından artık sağlık raporları da bundan sonra 81 ildeki 389 hastaneden alınabilecek. Özellikle de PİLOT VE DALGIÇLARA HASTANE TSK bünyesinde görev yapacak pilot ve dalgıçlar için özel hastaneler yetkilendirildi. Buna göre pilotlar Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesinden, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim Araştırma Hastanesi’nden ve Etimesgut Sait Ertürk Devlet Hastanesi’nden rapor alabilecek. Dalgıçlar, Muğla Marmaris Devlet Hastanesi’nden, Kocaeli Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi’nden, Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden ve Haydarpaşa Sultan Abdülhamit Eğitim Araştırma Hastanesi’nden rapor alabilecek.

Raporlara itiraz edilmesi halinde hakem hastane seçilerek, tekrar inceleme yapılabilecek ve bu anlamda da birçok kolaylıkları da beraberinde getirilecektir. GATA bilmiş olduğunuz gibi bu konu da tek yetkili olmasıyla birlikte de oldukça büyük bir yükün altına girmiştir ve her geçen yıl da bu yük her geçen sene daha da fazla bir artış sağlayarak zorluk içerisin de yer almaktadır. Bu durumu hafifletmek adına da artık özel hastaneler ve birçok devlet hastaneleri de artık askeri rapor hazırlama konusunda da destek vererek GATA üzerinde ki bu yükü de hafifletmiş olacaktır. Genelgeye göre bundan sonra sağlık raporları yetkilendirilmiş hastanelerden de verilecektir ve yükün hafifletilmesinde de büyük bir etken olacaktır.

Engelli Sağlık Kurulu Raporlarını vermek için illerde ve ilçelerde yetkilendirilmiş 389 hastane askerlik raporlarını da verebilecek. Bunlardan 338’i bakanlığa bağlı devlet hastanesi, 51’i üniversite hastanesi olarak kayıtlarda yer aldı. Muayene ve düzenlenen raporlar hakkında hiçbir ücret talep edilmeyecek. Bu durum üzerinde de artık GATA her geçen gün çekmiş olduğu yükü hafifleyerek artık daha iyi bir şekilde de askeri alanda birçok devlet hastaneleri de askerlerin hizmetin de olacaktır. Rütbeli ve rütbesiz birçok askerlerin rapor hazırlanma konusunda da yetkilendirilerek oldukça başarılı bir projeye adım atılmaktadır.

Böylelikle de GATA üzerinde ki büyük yük hafifletilerek artık birçok özel hastaneler ve devlet hastaneleri de denizcilik, havacılık ve kara alanında da askerlerin tamamen rapor hizmetlerini de sunabilecektir.

askeri-hastane-raporlari-ozel-hastanelerde

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*