Anasayfa / Sizin Sorularınız / Gata’ya Sevk Edildim

Gata’ya Sevk Edildim

Soru: 2010 da üniversiteden mezun oldum askerlik tecil işlemleri için gittiğimde rahatsızlığımdan dolayı gataya sevk edildim 1 sene erteleme verdi diğer sene de gittim yine erteleme verdiler 2012 de atandığım için gataya gidemedim ocak ayından beri yoklama kaçağı olarak gözüküyorum haziran son haftası askerlik şubesine gidecem nasıl bir durumla karşılaşırım ne yapmam gerekir.

Cevap: Herhangi bir işlem yapmanıza gerek yok, askerlik şubesine gittiğinizde durumunuzu belirtmeniz yeterlidir. Gerekli işlemler için sizi yönlendireceklerdir.

gata-sevki

5 yorum

 1. nereye verildiğimi öğrenmek istiyorum

 2. Hüsnü Kandemir

  Merhaba, ben dogma büyüme almanyada yasiyorum. 37 yasindayim ve bu senenin sonuna kadar askerlik uzatmam var. Sorum su: 160 kiloyum ve bu durumda askerlik yapamam. Çürük raporu nasil alirim veyahut gata ya sevk nasil alinir? Bu konuda yardimci olursaniz cok sevinirim.

  Saygilar

  H. Kandemir

 3. merhaba. 2014 yılı nisan ayında askerlik şubesine kendi isteğim üzerine gataya sevk edildim. yapılan muayene sonucunda sağlık kurulu 1 yıl tecil verip gönderdi. 2015 yılında yani bu yıl tekrardan gataya gidip muayene olmam lazım. gatadaki doktorlardan birisi hastalıktan dolayı 5 defa askerlik ertelemesi sonucu iyileşme halaa yoksa çürüğe ayrılacağımı söylemişti ve ayrıca bu 5 defa yerine artık 2 yıla düşecek diye de söylemişti. şimdi benim esas sorum çürüğe ayrılmak için gerekli olan 5 yıl yani 5 defa erteleme 2 yıla düştü mü? ikinci olarak da nisan ayında gataya gidip muayene olmam lazım. nisan ayında gitmezsem bana ne gibi yaptırımları olur askeriyenin. ceza vs..? ilginize teşekkürler

 4. S.aleyküm oncelikle arkadaslar bacaklarimda varis oldugu icin gataya sevk edildim bunun sonucu nasıl olur daha once bu sorundan gidenler varmi acil bilgi verirseniz sevinirim.

  • Merhabalar, rahatsızlığınızın durumuna göre ilk hastanede tedavi, ilaç tedavisi, gibi hastanede yatırma olabilir, ayrıca hastanede geçirdiğin süre askerliğinden sayılacaktır. Gözetimli ilaç tedavisi olmazsa hava değişimi raporu da alabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*