Anasayfa / Sizin Sorularınız / Geç Teslim Olsam

Geç Teslim Olsam

Soru: Sizlere çok teşekkür ediyoruz, bizi böyle bir site ile aydınlattığınız için. Benim sorum kişisel 2013 93\3 gidiyorum 17.08.2013 tarıhınde nısanım var ve ben ne zaman nereye kac gun sonra teslım olacagım bunun ıcın bı bılgım yok sülüsü almayıp nişanımdan sonra alsam bi sorun olurmu acaba ?

Cevap: Birliğinize geç teslim olursanız ceza alabilirsiniz.  Askerliğiniz de uzama söz konusu olabilir. Bu sebeple birliğinize geç telim olmayınız. Muhtemel sevk belgenizde belirtilen tarihte birliğinize teslim olmanız hem sizin açınızdan hem de askerlik süreniz açısından faydalı olacaktır.

Sizlerinde mecburi yada mecbur olmayan askere geç katılma ile ilgili sorularınızı alt kısımdan sorabilir, sorunuza cevap alabilirsiniz.

aof-askerlik-islemleri

6 yorum

  1. Merhaba,
    Ben mayıs 2014 celp döneminde askere gideceğim askerlik şubesinden mayısın ilk haftası gitme ihtimalimin olduğu söylendi ancak 11 mayısta ALES sınavım var bu yüzden birliğime geç teslim olmam bana ne gibi problemler yaratı?

  2. Merhaba. Yedek subay alımları 4 ile 7 Kasım 2014 tarihinde gerçekleşecek. Ancak benim 15-16 Kasım tarihlerinde SPK sınavım var. Birliğe on gün geç teslim olsam ne gibi sorunlarla karşılaşırım? Teşekkürler.

  3. Benim 10mayista dugunum var kardesim icin muayneye gittiginde 4mayis yazmislar askerlik gidisini fakat 6gun gecikmeli gitse bir sorun olur mu? Cevaplarsaniz sevinirim

  4. merhaba öncelikle sorum ben aralık 19da askere teslım olmam gerekıyor. polislik mulakatıda 4 5 gun sonra askere bir hafta geç teslim olsam ne sorunlarla karşılaşırım? teşekkürler.

  5. merhaba ben 24 temmuz da sınava girip 1 ağustos ta da askere gidecektim fakat sınav ertelendi 20 ağustosa kadar ben de bu 20 günü değerlendirmek ve sınava çalışmak istiyorum bu yüzden askere 20 gün geç gitmeyi düşünüyorum ne tür sorunlarla karşılaşirim bu konuda bir bilginiz var mı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*