Anasayfa / Sizin Sorularınız / Geçim Sıkıntısı Nedeni ile Askerlik Erteleme

Geçim Sıkıntısı Nedeni ile Askerlik Erteleme

askerlik-erteleme

Askerlik Erteleme Sorusu: Biz 12 kardeşiz lisans mezunu hemşireyim, okuyan 3 kardeşim var çalışıp onlara ve aileme maddi destek olmam lazım. Bir hastanede devlet memuruyum tecilim eylülde bitiyor ancak yazdığım bu sıkıntılardan askerliğimi erteleme gibi bir şansım var mı. En azından bir süreliğine, biraz daha çalışıp ben yokken kendilerini çevirecek parayı aileme vermek istiyorum.

Cevap: Merhaba, durumunuz ile ilgili olarak askerlik şubesinden net bilgiyi alabilirsiniz. Bazen öyle durumlar oluyor ki erteleme için hiç bir şans kalmamış olabiliyor. Siz en kısa sürede askerlik şubesine giderek askerliğinizi ertelemek adına ayrıntılı bilgileri alabilirsiniz.

askerlik-erteleme

6 yorum

  1. Tecilimi bozdurup askere gitmek istiyorum. Kasımda askere gidebilmek için en geç hangi tarihte tecilimi bozdurmalıyım ?

  2. iyi günler 21,12,2014 e kadar tecılım var muaynemı oldum ve 92lıyım kagıdımda celp donemım 2015 subat ve muhtemel sevk tarıhım 21,02,2015 olarak gozukuyor. sorum su celp donemlerınde adapazarı kasım gosterıyor 2015 ıcın ben kasımdamı gıderım yoksa subatta alırlarmı dırek ? tesekkurler

  3. iyi akşamlar sevgili admin size bi sorum olcak maddi durumlardan ve bi kardeşimin askerden daha yeni gelmesinden ötürü yaklaşık bir yıldır bakaya kaldm 25 agustosta askerlik şubesine gidip teslim olcam!! acaba beni hemen askere alcaklarmı yoksa kasım ayınamı sevk etcekler adminim bu konuda bilgi vereblrmisinz?? (bu arada askerliğini yapmış bir kardeşim daha var ondan dolayı bir yıl önce tecil ettirmediler)

  4. iyi akşamlar sevgili admin size bi sorum olcak maddi durumlardan ve bi kardeşimin askerden daha yeni gelmesinden ötürü yaklaşık bir yıldır bakaya kaldm 25 agustosta askerlik şubesine gidip teslim olcam!! acaba beni hemen askere alcaklarmı yoksa kasım ayınamı sevk etcekler adminim bu konuda bilgi vereblrmisinz?? (bu arada askerliğini yapmış bir kardeşim daha var ondan dolayı bir yıl önce tecil ettirmediler) bu arada 4 yıllık fakülte mezunuyum!!

  5. iyi akşamlar. bi konuda yardımınıza ihtiyacım var. 91 doğumluyum askerlik çağım geldiğinde 3 yıl tecil ettirdim. tecilimin bitmesine 2 ay kala abim askere gitti. ocak 1 2014 tecilim bitti. YGS sınavlarına girdim açıköğretim işletmeye kayıt yaptırma hakkım var yalnız şubeye tecil için gidiyorum bana öğrenci belgesi getir diyolar açıköğretim bürosuna gidiyorum oda tecil belggesi istiyolar. tecilim bitmeden önce gidip tekrar tecil etmem gerekiyomuş diyor şubedekiler.ben tecilimin bitmesinin üzerinden 5 ay geçtikten sonra gittim şimdi abimde askerde benim en büyük olan abim de evli ayrı bizden. aileme baktığımı söylüyorum büyük abin baksın diyolar ayrı diyorum bizi ilgilendirmez cevabını aldım. acaba nasıl bi yol izlemeliyim. kayıtlar için son 10 gün. şübe müdürüyle görüşmemin etkisi varmı yada benim durumu çözecek bimadde varmı yardımcı olursanız çok sevinirim.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*