Hakkınızda Herhangi Bir Sınıflandırma Sonucu Bulunmamaktadır

44
121

Hakkınızda Herhangi Bir Sınıflandırma Sonucu Bulunmamaktadır yazısı Askerlik sorgulama sonrasında neden çıkar? işte siz değerli asker adayı kardeşlerimiz için bu sorunun cevabını açıklamak istedik. Askerlik yeri henüz belli olmamış adaylarda genelde bu sonuçla karşılaşılır. Askerlik yeri yani acemi birliği o celp döneminde belli olmadığı için “Hakkınızda Herhangi Bir Sınıflandırma Sonucu Bulunmamaktadır” uyarısı ile karşılaşılmaktadır.

Bir de askerlik yeri belli olmuş ve aradan belirli bir süre geçtikten sonra sınıflandırma sonucu sorgulama ekranından kalmış olan kişilerin ekranında da Hakkınızda Herhangi Bir Sınıflandırma Sonucu Bulunmamaktadır sonucu gözükmektedir. Bu durumda olan kişilerin panik yapmalarına gerek yoktur. Eğer e-devlet üzerinden aldıkları sülüs belgeleri var ise o belge ile birliklerine teslim olabilirler. Eğer sülüs belgesini almadıysanız da en yakın askerlik şubesine giderek sülüs belgenizi alabilirsiniz.

Şimdi bu sonucu görüp sitemiz üzerinden bizlere bu konu ile ilgili soru soran arkadaşlarımızın sorularını alt kısımdan cevaplıyoruz.

Hakkınızda Herhangi Bir Sınıflandırma Sonucu Bulunmamaktadır ile ilgili Sorular ve Cevaplar

Soru: Nolur soruma cevap yazın kafama feci derecede takıldı bu..2 gün öncesine kadar gideceğim tarihten askerlik yerime kadar herşeyi e devletten görürken bugün tekrar baktığımda herhangi bir Sınıflandırma bulunamamıştır Yazısı geldi bunun nedeni nedir…?

Cevap: Merhaba, panik yapmanıza gerek yok. Belirli bir süre sonra sonuçlar ekrandan yani sistem üzerinden kaldırılmaktadır. Askerlik şubenize giderek Sülüs belgenizi alarak askerlik yapmak üzere acemi birliğinize teslim olabilirsiniz.

Soru: Lütfen Yardım Edin Benim Askerlik Belli Olmuştu Devre Kaybı Olarak Görünüyordum Haziran 17’de Gidecektim İlk Günlerde Sülüsü Alamadım ve İş Güç Derken Sonraki Günlerde de Almayı Unuttum. Şimdi Girip Baktım ve E-devlette “Hakkınızda herhangi bir sınıflandırma sonucu bulunmamaktadır.” Yazıyor. Lütfen Bana Yardımcı Olun Arkadaşlar Ne Olur…

Cevap: Merhaba, sülüs belgenizi size en yakın askerlik şubesine giderek alabilirsiniz. Panik yapmanıza gerek yoktur. Belirli bir süre sonra sistem üzerinden sonuçlar kaldırılmaktadır.

Soru: Merhaba ben 1993 doğumluyum 3ay önce tecili mi bozdurdum şuan e devlet te hakkınızda herhangi bir sınıflandırma yoktur diyor bizim burayı mayıs alıyor lar şimdi ben mayısamı kaldım.

Cevap: Merhaba, askerlik yeriniz çıkmamış olabilir, bir sonraki celp dönemine kalmışsınız.

Sizlerde alt kısımdan bu konu ile alakalı olan sorularınızı bizlere iletebilirsiniz.

44 Adet Soru ve Cevap

  • Merhaba Kerem Bey,

   95/3 Askerlik yerleri, yani acemi birlikleri Temmuz ayının 15 den sonra açıklanması beklenmektedir. Net tarih sitemiz üzerinde ki 95/3 Askerlik Sorgulama konusu üzerinden ulaşabilirsiniz.

 1. Merhaba ben 95 doğumluyum Adana yüreğiri Ağustos celp dönemi götürüyor muayane ve diğer işlemler tamam fakat ”Hakkınızda Herhangi Bir Sınıflandırma Sonucu Bulunmamaktadır ” uyarısını alıyorum. ağustosta askere gidemeyecek miyim ?

  • Merhaba Ağustos askerlik sorgulama işlemi henüz başlamadığı için o uyarıyı alıyorsunuz, temmuz ayının 15 inden sonra sorgulama işlemlerinizi gerçekleştiriniz.

 2. Ben 92 doğumluyum geçen sene üniversitenin bitti 2014 te tecilimi kaldırdım sevk tarihin 03.08.2015 yazıyor agustosta askere gidermiyim

 3. merhba 92 dogumluyum haziran da tecil bozdurdum. askere gidermiyim ve yerler belli oldumu diye nerden ualacagım acil cevap ltfen

  • Merhaba, Ağustos ayı askerlik yerleri 15 Temmuzda açıklanması bekleniyor, E devlette askerlik sorgulama bağlantılarını kullanabilirsiniz.

 4. merhaba ben 11.05.2015 te tecilimi bozdurdum,kagıtta 3 agustos sevk tarihi yazıyor ama bazı vatandaslar devre kaybı olabilir diyor.Askere ne zaman giderim?

 5. İyi günler mayıs ayında tecilimi bozdurdum bu ikinci tecilimdi.askerlik şubesinde muayene oldum ve bi kağıt verdiler kağıtta 03.08.2015 yazıyor kesin askere gidermiyim

 6. iyi günler ben bugün sınıflandırma sonucuna bakmak için girdiğimde sonuç gözükmedi yedek subay adayı sınıflandırma sonucu için baktığımda 24 Temmuz gözüküyor M.S.B nın web sitesinde 15 Temmuz dan itibaren açıklanacak diyor hangi tarih esas ?

  Bir de PTT Kart ve İaşe Bedeli ne zaman verilir?

 7. Merhaba kolay gelsin subem 4 kaldırıldıyor gidis tarihimde 3 kasim ama yinede benden habersiz agustos ayinda gonderebilirlermi subeye gitmek gereklimi kontrol icin ?

  • Kontrolü e-devlet sistemi üzerinden askerlik sorgulama işlemi yaparak öğrenebilirsiniz. Hakkınızda herhangi bir sınıflandırma sonucu bulunmamaktadır uyarısı görüyorsanız, kasım celp dönemine kalmışsınız demektir.

 8. Merhaba. Ben mayıs ayında tecilimi bozdurdum muayenemi oldum agustosta gidiyorsun dediler fakat e devlet te hakkinizda herhangi bir siniflandirma sonucu bulunmamaktadir diyor ne yapmaliyim ? Verdikleri kagatta celp dönemi agustos yaziyor. Kasima kalmis olabilirmiyim ?

  • Hakkınızda herhangi bir sınıflandırma sonucu bulunmamaktadır uyarısı alıyorsanız, yapmanız gereken çok bir şey bulunmuyor. Kasım celp dönemini bekleyeceksiniz.

 9. iyi günler ben 2014 aralık ta şubeme gittim tecilimi bozdurup askere gitmek istediğimi belirttim mayıs ayında gidebileceğimi dediler bi sonuç çıkmadı.ağustos sonuçlarında yine bir sonuç çıkmadı kasım celbine mi kaldım ?

 10. S.aleykum arkadaşlar ben 2014 Eylül de muayene oldum ve 03.02.2015 muhtemel sevk tarihiydi. Çıkmadı mayısa kaldım o da cıkmadı agustos geldi ve yine çıkmadı. Memleketim Kasım gönderiyor ve ben 94 lüyüm kasımda gitme ihtimalim kesin midir yoksa diğer aylara yenıden sarkar mı

 11. Merhaba. Ben 1995 doğumluyum. Askerlik yerleri 15 Ekimde açıklandı. Bende ertesi gün yanı 16 sında yerime e devlet üzerinden baktım. Ama sonuç yoktur dedi. 1 gün içerisinde bu sonuç kaldırılır mı yoksa bir sonraki celp dönemine mi kaldım ?

  • Merhabalar, sonuçlar celb alımları başlanana kadar kalmaktadır. Bir sonraki dönem celb tarihlerini takipte olmanızı tavsiye ederiz.

 12. Ben askerliğimi tecil ettirdim aslında 2 yıl tecil olması gerekiyordu lakin 1 yıl oldu tecil ettirdim diye bu yazabilir mi ?

 13. Mrb e devlet üzerinden askerlik durum belgesi sorgulamaya baktıqımda sınıflandırılma ve tertibat bekliyor yazıyordu 2 gün sonra tekrar baktım sınıflandırılmış yükümlü yazıyor ama gideceqim yer vs gibi şeylet yazmıyor

 14. Merhaba;

  Kısa dönem yada asteklik,

  Hakkınızda herhangi bir sınıflandırma sonucu bulunmamaktadır. ibaresini almaktayım. Samsun ondokuzmayıs doğumluyum. 02.01.2016 tarihinde tecilimi bozdurdum. şubeden mayısta gidersin 24 nisanda yerin belli olacak yazıyor. çeşitli sayfaları okudum bir sonraki celp dönemi falan diyorlar acaba mayısta askere gidebilecekmiyim.

 15. Merhaba 93 dogumluyum ancak bulgaristanli oldugumuz icin buraya gelip burda dogmusum fakat oturma izni yani teskere ile yasamaktaydim fakat aralikta tc kimlik nufus cuzdani aldim alir almaz askerlik subesine gittim sisteme girdiler gozukmuyordu dedilerki kimligi yeni aldigin icin simdi ise e devlette gozukmuyor yardimci olurmusunuz

 16. Ya lütfen kesin bi açıklama bulamadim ne zaman gideceğim askere muayene oldum erken gitmek için siralamada tertibe gore erken aldim subeyle konuştum ağustos ayi dedi AĞRı eleşkirt doğumluyum nasil kesin bi cevaba ulaşa bilirim

 17. Merhaba mayıs ayı içinde askerlik durum belgesine baktığımda erteleme nedeni kisminda sınıf ve tertibat bekliyor yazıyordu şimdi ise sınırlandırılmış yükümlü yazıyor acaba acemi eğitim birligim belli olmuş mu yanitlarsaniz sevinirim .

 18. Yaa ben askere gidecem daha önce girdiğimde sınıf ve tertibat bekliyo yazıyodu simdi ise sınıflandırılmıs yükümlü yazıyo ne demek acaba bu

 19. Iyi günler ben agustos 2016 için tecil bozdurmustum kısa dönem için. 22 temmuzda açıklandı birçok kişinin benim sayfamda bu açıklama var : Hakkınızda herhangi bir sınıflandırma sonucu bulunmamaktadır.
  Diğer sayfada da bu bilgi var : Birliğinize sevkiniz emniyet tedbirleri dikkate alınarak yapılacağından dolayı Askerlik Şubesine müracaat etmeniz gerekmektedir. Lütfen sevk işlemlerinizi yapmak üzere en yakın Askerlik Şubesine müracaat ediniz.
  Ne yapmam gerekiyor?

 20. Merhaba . Benim acemi dönemim deki yerim belliydi . Eylül 23 yazıyordu . Ama adam sevk başvurusu yapamıyorum . Birde bu hatayı verdi çok telaslandim

 21. Kısa dönem kasım da askerim. Kısa dönemlerin tahmini sülüsleri ne zaman acıklanır? Is yerine sülüs verip tazminat almam gerek.Tesekkürler

 22. Merhaba gideceğimiz yer belli olduktan sonraHakkınızda herhangi bir sınıflandırma sonucu bulunmamaktadır yazıyorsa eğer o dönem alınmama ihtimalimiz var mı ?

 23. merhaba ismim sercan ben devre kaybı olarak askere gidiyorum sevk yerimde izmir gazi emir yazıyordu eyülül 23 askerim şimdi ise hiç bişi yazmıyor ne yapmam lazım

 24. Merhabalar ben Haziran ayında tecil bozdurdum muhtemel sevk tarihi Kasım diyordu ama herkesin yeri belli olurken bugün benim için herhangi bir sınıflandırma yok diyor lütfen cevap verir misiniz bu ne demek

 25. merhaba 25 yasındayım. asttegmenlik için basvurmustum. askerlik subesinden cagırıldım bi cok yere imza attım. sınıflandırma beklenyior durumum sınıflandırılmıs yükümlü olarak değişmiş fakat boş bi sayfa cıkıyor yerim cıkmıyor bu olumlu bir sonuc mu olumsuz mu nasıl anlayabilirim yardımlarınız rica

Soru Sor!