Anasayfa / Acemi Birliği / Hava Er Eğitim Alay Komutanlığı – Kütahya

Hava Er Eğitim Alay Komutanlığı – Kütahya

Görevine 1950 yılında tek bir merkez üzerinden verilen er eğitimleri ile bugünkü hali ile başlayan Hava Er Eğitim Alay Komutanlığı¸Kütahya’nın merkezi içerisinde yer almakta olup, Türkiye’nin en prestijli eğitim noktalarından birisi olarak nitelendirilmektedir. Köklü geçmişi içerisinde sahip olduğu olanakları son derece yükselten ve her sene elde edilen tecrübeler ile birlikte daha kaliteli ve memnuniyetli acemi eğitimleri ortaya çıkartmayı başaran birlik, günümüzde de acemi erlerin en çok arzuladıkları eğitim noktaları içerisinde yer almaktadır. Sahip olduğu devasa kampüs içerisinde binlerce acemi havacı eri içerisinde barındıran Hava Er Eğitim Alay Komutanlığı¸ sürekli olarak değişen kadrosuna rağmen niteliğini kaybetmeden başarılarını arttırmayı sürdürmektedir.

Kütahya iline otobüs yolculuğu ile direkt olarak yurdun pek çok bölgesinden ulaşmak mümkünken, aktarmalar da Ankara, İzmir, İstanbul, Bursa ve Adana üzerinden yapılabilmektedir. Bunun yanı sıra demiryolu kullanmak isteyen asker adayları da pek çok ile gidip için adeta bir geçiş bölgesi görevine sahip olan Kütahya’ya pek çok sefer ile ulaşabilmektedirler.

Hava Er Eğitim Alay Komutanlığı - KütahyaTesisi içerisinde son derece geniş genel kullanım alanlarına sahip olan Hava Er Eğitim Alay Komutanlığı, bu sayede yüklü miktardaki askerin herhangi bir aktivite içerisinde sıkışma veya yer bulamama problemi yaşamasını engellemektedir.

Hafta içinde 17:30 ilâ 18:30, hafta sonunda ise 08:00 ilâ 18:00 saatleri arasında ziyaretler gerçekleşmesine izin verilen Hava Er Eğitim Alay Komutanlığı bünyesinde , söz konusu saatler dışında da kısa süreli olarak Bölük Komutanı’nın izni ile şehir dışından gelen ziyaretçiler kabul edilebilinmektedirler.

Askerlerin teslim olmadan önce sevk evraklarını, nüfus cüzdanlarını, varsa ehliyetlerini, diplomalarını ve sürekli olarak kullanmakta oldukları zorunlu ilaçları yanlarında getirmeleri önemle vurgulanmaktadır.

Hava Er Eğitim Alay Komutanlığı Kütahya

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*