Anasayfa / Acemi Birliği / Hava Savunma Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı – Konya

Hava Savunma Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı – Konya

Konya ili içerisinde acemi havacı erlerin teslim olarak vatani görevlerindeki ilk kısmı tamamladıkları önemli bir nokta olan Hava Savunma Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı, onlarca yıldır çalışmalarını başarıyla sürdüren ve günden güne daha nitelikli bir yapı kazanan merkezlerden birisi konumundadır.

Konya merkeze son derece yakın konumda bulunan birliğe otobüs ile seyahat etmek isteyenler ülkenin neredeyse tüm noktalarından direkt ulaşım sağlayabildikleri gibi, Ankara ve diğer yakın noktalardan da aktarmalar yapabileceklerdir.  Uçak yolculuğu ile seyahat sağlamak isteyen kişiler ise Konya Uluslararası Havalimanı üzerine iniş yapabilecekleri gibi, bilet bulamamaları halinde yine Ankara’dan aktarma sağlayabileceklerdir. İstanbul, Ankara ve Eskişehir yönünden gelecek kişiler ise Hızlı Tren seferlerini kullanarak hiçbir aktarmaya gerek duymadan direkt seyahat sağlayabilmektedirler.

Hava Savunma KonyaŞehir merkezine yakın birliklerden birisi olduğu için gerek acemilik gerekse ustalık dönemlerinde görev yapmak istenen bir yer olan Hava Savunma Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı, askerlere kendi içerisinde de pek çok olanak sağlamaktadır. Sosyal tesisler bakımından herhangi bir ihtiyaçtan çok fazlası olan birlik, içerisinde yer alan binlerce rütbeli ve acemi askerin barınma, beslenme, sosyal aktivite ve haberleşme ihtiyaçlarını sağlayacak öğelere sahiptir.

Er ve erbaş gazinosunun yanı sıra iki kafeye de sahip olan Hava Savunma Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı, bu sayede askerlerin boş zamanlarında tertipleri ile sohbet etmelerini, dinlenmelerini veya sıcak soğuk içecek imkanlarından yararlanmalarını sağlamaktadır. Çeşitli ihtiyaçların sağlanabilineceği kantinler de sürekli olarak göreve hazır durumdadır. Hava Savunma Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı, İç Anadolu Bölgesi’nin en kapsamlı havacılık merkezlerinden birisi olarak eğitim görevlerine uzun yıllardır olduğu gibi başarıyla devam etmektedir.

Hava Savunma Okulu Eğitim ve Merkez Komutanlığı Konya

2 yorum

  1. acemı bırlıgı kac gun konya hava savunmada

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*