Anasayfa / Acemi Birliği / İkmal Maliye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı – Küçükyalı / İstanbul

İkmal Maliye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı – Küçükyalı / İstanbul

İstanbul’un Küçükyalı ilçesi içerisinde yer alan İkmal Maliye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı, ülkenin en ciddi eğitim birlikleri arasında yer almaktadır. Fiziksel eğitimden ziyade daha çok taktiksel eğitimlerin verildiği İkmal Maliye Okulu içerisinde acemiliklerini yapan erler, son dere sıkı geçecek haftalara hazırlıklı olmalıdırlar.

İstanbul’a Türkiye’nin neredeyse her noktasından karayolu, demiryolu, havayolu veya denizyolu ile ulaşmak mümkün olduğundan, kişilerin birliklerine ulaşmalarında herhangi bir problem yaşanmamaktadır.

Kenan Evren KışlasıKişiler eğer ilkokul mezunu iseler 2. İkmal Er Eğitim Bölüğü‘ne, orta okul mezunu veya lise ters iseler 1. İkmal Er Eğitim Bölüğü’ne, lise mezunu iseler İkmal Eğitim Bölüğü’ne, üniversite mezunu iseler de Çavuş Eğitim Bölüğü’ne aktarılmaktadırlar. Her ne kadar bu konuda kesin bir yargı bulunmasa bile söz konusu merkezde acemilik eğitimi gören çoğu kişinin verdiği bilgiler doğrultusunda bu genelleme doğru çıkmakta olduğundan bu şekilde kabul edilmektedir.

İkmal Maliye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı‘na giriş sırasında acemi erlere şampuan, tıraş köpüğü, tırnak makası, bot boyası, çorap, atlet, külot ve jilet gibi temel ihtiyaçlar sunulmakta olsa da, kişinin bu malzemeleri sık değiştirmek istemesi durumunda yanında birkaç adet fazladan getirmesi de mümkün olmaktadır. Bunun dışında kantin gibi sosyal hizmetler de askerlerin ihtiyaçlarını karşılamak için açıktır.

İçeride çoğu birlikte olduğu gibi cep telefonu kullanımının yasak olduğu İkmal Maliye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı içerisinde bu sebeple askerlerin sevdikleri ile iletişimi koparmamaları için çok sayıda ankesörlü telefon bulunmaktadır. Ayrıca internet salonlarındaki bilgisayarlar yardımı ile görüntülü görüşme imkanı ve boş zamanlarda haberleri takip etme gibi fırsatlar da askerlerin en çok kullandıkları hizmetler arasındadır.

ikmal-maliye-okulu-ve-egitim-merkezi-komutanligi-kucukyali-istanbul

Bir yorum

  1. İkmal Maliye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında uzun dönem askerler için acemilik kaç gün sürüyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*