İkmal Maliye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı – Küçükyalı / İstanbul

1
99

İstanbul’un Küçükyalı ilçesi içerisinde yer alan İkmal Maliye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı, ülkenin en ciddi eğitim birlikleri arasında yer almaktadır. Fiziksel eğitimden ziyade daha çok taktiksel eğitimlerin verildiği İkmal Maliye Okulu içerisinde acemiliklerini yapan erler, son dere sıkı geçecek haftalara hazırlıklı olmalıdırlar.

İstanbul’a Türkiye’nin neredeyse her noktasından karayolu, demiryolu, havayolu veya denizyolu ile ulaşmak mümkün olduğundan, kişilerin birliklerine ulaşmalarında herhangi bir problem yaşanmamaktadır.

Kenan Evren KışlasıKişiler eğer ilkokul mezunu iseler 2. İkmal Er Eğitim Bölüğü‘ne, orta okul mezunu veya lise ters iseler 1. İkmal Er Eğitim Bölüğü’ne, lise mezunu iseler İkmal Eğitim Bölüğü’ne, üniversite mezunu iseler de Çavuş Eğitim Bölüğü’ne aktarılmaktadırlar. Her ne kadar bu konuda kesin bir yargı bulunmasa bile söz konusu merkezde acemilik eğitimi gören çoğu kişinin verdiği bilgiler doğrultusunda bu genelleme doğru çıkmakta olduğundan bu şekilde kabul edilmektedir.

İkmal Maliye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı‘na giriş sırasında acemi erlere şampuan, tıraş köpüğü, tırnak makası, bot boyası, çorap, atlet, külot ve jilet gibi temel ihtiyaçlar sunulmakta olsa da, kişinin bu malzemeleri sık değiştirmek istemesi durumunda yanında birkaç adet fazladan getirmesi de mümkün olmaktadır. Bunun dışında kantin gibi sosyal hizmetler de askerlerin ihtiyaçlarını karşılamak için açıktır.

İçeride çoğu birlikte olduğu gibi cep telefonu kullanımının yasak olduğu İkmal Maliye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı içerisinde bu sebeple askerlerin sevdikleri ile iletişimi koparmamaları için çok sayıda ankesörlü telefon bulunmaktadır. Ayrıca internet salonlarındaki bilgisayarlar yardımı ile görüntülü görüşme imkanı ve boş zamanlarda haberleri takip etme gibi fırsatlar da askerlerin en çok kullandıkları hizmetler arasındadır.

İl: İstanbul

Telefon: 0216 417 57 80 – 0216 417 57 86

Adres: İkmal Maliye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı  Küçükyalı / İstanbul

İkmal Maliye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Hakkında Bilgiler

İkmal Maliye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı, İstanbul’un Küçükyalı ilçesinde hizmet vermektedir. Her celp döneminde birçok kişi bu bölgeye gönderilerek askerlik görevini yapmaktadır. Birliğe ulaşım son derece kolaydır. Ülkemizin en gelişmiş şehri olan İstanbul’da yer alan birliğe karayolu, denizyolu, demiryolu ve havayolu ile ulaşım rahatlıkla sağlanabilir.

Çevre illerden karayolunu kullanarak şehre gelecek kişiler için gün içerisinde birçok farklı saatte otobüs seferleri düzenlenmektedir. Bu seferler ile birlikte çok uzun sürmeyen yolculuklar ile birlikte birliğe ulaşım sağlanır. Bunun dışında demiryolu ile daha ekonomik bir yolculuk yapmak isteyen kişiler de demiryolu hattının geçtiği illerden İstanbul’a rahatlıkla bilet bulabilirler. Ülkemizin üç yanı denizlerle kaplı olduğundan denizyolu ulaşımı da son derece popülerdir. İstanbul’un çevre illerinden yapılan seferler ile birlikte birçok kişi denizyolunu kullanarak şehre ulaşım sağlar. Bunun dışında havayolu ulaşımı da son derece kullanışlı bir tercih olacaktır. Atatürk ya da Sabiha Gökçen havalimanlarını kullanarak şehre inen kişiler, toplu taşıma araçlarını kullanarak birliğe ulaşım sağlayabilirler.

Birliğin içerisinde ki imkânlar gözden geçirilecek olursa son derece gelişmiş imkânların sunulduğu söylenebilir. Askerlerin, aileleri ve yakınları ile konuşmak için birliğin birçok bölgesinde ankesörlü telefonlar yer almaktadır. Bu telefonlar sayesinde kişiler, uygun olan saatlerde telefon görüşmelerini gerçekleştirebilirler. Bunun yanı sıra birlik içerisinde yer alan bankamatik ile birlikte para çekme işlemi de kolaylıkla yapılabilmektedir. Bunun dışında birliğin içerisinde yer alan PTT şubesi de askerlerin posta işlemlerinde yardımcı olmaktadır. Birlik içerisinde yer alan kantin, sürekli olarak askerlere hizmet vermektedir. Çok uygun fiyatlar ile birlikte askerler, günün her saatinde kantini kullanma imkânı bulabilirler. Bu imkân doğrultusunda da yiyecek ve içecek ihtiyaçları karşılanmaktadır. İsteyen kişiler, çamaşır, tıraş takımı ve ayakkabı boyası gibi ürünleri de bu alanlardan satın alabilirler.

Birlik içerisinde boş zamanlarını değerlendirmek isteyen kişiler için birçok farklı imkân bulunmaktadır. Geniş bir arazi üzerinde askerler uygun zamanlarda istirahat edebilirler. Bunun yanı sıra futbol ve basketbol oynamaları için de belirlenmiş olan alanlar vardır. Bu alanlar rahatlıkla spor aktiviteleri için kullanılabilmektedir. Askerlik süresince kendilerini ziyaret eden kişileri de askerler uygun alanlarda ağırlayabilirler. Hafta içi birkaç saatlik görüşme izni bulunurken hafta sonlarında bu süre oldukça geniştir. Birlik içerisinde de ziyaretçilerin gelebildikleri, yiyecek ve içecek ihtiyaçlarını askerler ile birlikte karşılayabilecekleri alanlar yer almaktadır. Bu sayede birlik içerisinde yer alan askerler de sorunsuz bir şekilde yakınlarını ağırlayabilirler

1 Adet Soru

Soru Sor!