Anasayfa / Sizin Sorularınız / İnternetten Askerlik Durumu Öğrenme

İnternetten Askerlik Durumu Öğrenme

internetten-askerlik-durumu-ogrenme

Askeri Soru: Öncelikle merhaba ben Almanya da öğrenciyim askerlik durumla ilgili bilgi almak istiyorum Türkiyeden bir üniversiteye yerleşmiştim ama kaydımı sildim bana burada askerlik durumu soruyorlar tlf mu etmeliyim yoksa baska kisa bir yol var mi tc numaramla öörenebilirmiyim simdiden yardımınız için tskler.

Cevap: Telefon etmekten başka şansınız yok beyfendi. Online olarak öğrenemezsiniz askerlik durumunuzu. İnternet üzerinden sadece askerlik sorgulama yani acemi birliği yeri öğrenme işlemi gerçekleşmektedir.

 

internetten-askerlik-durumu-ogrenme

Bir yorum

  1. ben 93 doğumluyum 2senelik üni. bitirdim tahminimce tecilim biteli 3-4 ay oluyor asker kaçağı durumuna düşermiyim? bide ben işlemleri başlatmak istiyorum 1kere gittim askerlik şubesine muayneye tabi görünüyosun muayne olmaya gel en kısa zamanda dedi fakat muayne olmadn önce işlemlerin bşlamadı için ne istiyorlar onları bilmiyorum askeri şubede danışmaya sordum ben sordukça başka şeylere cevap verdi iyice karıştırdı kafamı muayne olmam için benim ne gibi evraklar götürmem gerek neler istiyorlar?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*