İnternet’ten Askerlik Sülüsü Sorgulama (Alma)

407
487

Her Türk gencinin vatani görevini yapması adına ve yapacağı yeri öğrenmesi için Askerlik Sülüs Sorgulama işlemi gerçekleştirmektedir. Online askerlik sevk yerinin öğrenilmesi adına eskiden askerlik şubelerinde kuyruklar oluşur ve sırayla herkes sülüs sorgulama işlemlerini gerçekleştirmekteydi. Fakat gelişen teknoloji ile birlikte birçok alan da yapılan yenilikler askerlik ile ilgili işlemleri de bilgisayar ortamına katmaktadır. Sizler de artık bilgisayar ortamın da ve akıllı cep telefonları ile tabletler aracılığıyla da siteye giriş yaparak Online bir şekilde Askerlik Sülüs Sorgulaması yapabileceksiniz.

Buna istinaden askerliğin nereye çıktığını ve hangi tarihler içerisinde gideceğinizi öğrenerek hazırlıklarınıza başlayabilirsiniz. Vatani görevini yapmak için birçok gencimiz de büyük bir heyecan yer almaktadır ve bu heyecan ile de hazırlık aşamasında da unutulan oldukça fazla önemli unsurlar oluşuyor. Bu yüzden sizler de Askerlik Sülüs Sorgulaması yaparak ne zaman gideceğinizi öğrenebilir ona göre hazırlıklarınızı da eksiksiz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Vatani görevini yapacağınız acemi birliğinize ilk teslim olma sürenizi internet ortamından öğrenerek Asker olma yolunda ilk adımı atmış olursunuz.

Akabinde usta birliği seçiminiz ise acemi birliklerinde ki becerinize göre alacağınız eğitimler doğrultusunda değişkenlik oluşturmaktadır. Bu değişkenlik ile de sizler de artık usta birliğinde bulunmasını istediğiniz mevkii acemi birliğinde komutanlarınıza becerilerinizi ispat ederek de sağlayabilirsiniz. Online Askerlik Sülüs Sorgulama işlemi ile sizler sadece acemi birliğine nereye gideceğinizi öğrenebileceksiniz yani askerliğin ilk temeli nerede başlayacağı ilk eğitimi nerede alacağınız konusunda bilgi sahibi olacaksınız. Askerliğiniz boyunca vatana millete hayırlı birer er ve erbaş olmak adına girmiş olduğunuz bu kutsal yolda sizler birer vatan bekçisi olacak ve bu vatanın evlatlarını bayrağımızı en iyi şekilde koruyacaksınız.

Bir bayrak nöbetidir ve sırasıyla herkes bu bayrağı elden ele kardeşçe teslim etmektedir. Sizler de bu bayrağımızı koruyacak en iyi şekilde vatanımızı milletimizi koruyarak bu kutsal yola bir başlangıç yapacaksınız. Her Türk asker doğar bunu kesinlikle unutmayın ve bu süreç içerisinde de sizler de artık vatanımızı en iyi şekilde korumak adına acemi birliklerinde ki eğitim sürecinin ne zaman başlayacağı konusunda Askerlik Sülüs Sorgulama sayesinde kısa süre içerisinde öğrenebileceksiniz. Er Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama ve ASAL Sevk Başvurusu için özel olarak hazırlanan Türkiye.gov.tr üzerinde internet sitesinde tek tıklama ile bu bilgileri öğrenebileceksiniz. Böylelikle de sizler de bu eğitim sürecinin ne zaman başlayacağını e devlet sitesinde kendi kimlik bilgileriniz alanında görüntüleyebileceksiniz. E devlet sitesinde dava işlemlerinden tutun birçok alanda bilgileri öğrenebilecek bu konuda da sizler de devletimiz bünyesinde yapmanız gereken tüm işlemlerinizi de gerçekleştirebileceksiniz. Askerlik sürecinin başlangıcını en iyi net şekilde Er Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama ve ASAL Sevk Başvurusu işleminde gerçekleştirebileceksiniz.

Askerlik sorgulaması nasıl yapılır?

Bu başlıkta sizler de en net bilgiyi böylelikle de öğrenmiş olacaksınız. Vatani görevinizi gerçekleştireceğiniz ilk günü yani başlangıç sürecinizi daha rahat bir şekilde internet sitesi içerisinde tek tıklama ile gerçekleştirebileceksiniz. Aynı zaman da sizler de muayene ve tecillerinizi nasıl gerçekleştireceğinizi de yine aynı şekilde bu alan içerisinde gerçekleştirebileceksiniz.

Nerede Askerlik Yapacağım? Sorunuza istinaden de Askerlik yerinizi öğrenmek adına sonuçlar açıklandıktan akabinde sevk edildiğiniz yeri öğrenmek için Askerlik Sülüs Sorgulama yapmanız yeterli olacaktır. Bu işlem ile askerliğiniz hangi ile ve birliğe çıktığını görebilirsiniz ve acemi birliğinde ki eğitim sürecinizin başlama tarihini, yerini böylelikle de sizler de daha kısa süre içerisinde öğrenmiş olacaksınız.

Askerlik yerlerinin açıklanmasının ardından eskiden birliğe teslim belgesi olan sülüsler askerlik şubeleri tarafından dağıtılmaktaydı. Son zamanlarda teknolojinin ülkemizde hızla gelişmesiyle ve e-devlet sisteminin de ülkemizde aktif şekilde kullanılmasının ardından, artık e-devlet sistemi üzerinden Askerlik Sülüsleri alınabilecektir.

İlk olarak 94/2 Mayıs 2014 celp dönemi askerlerinin sülüsleri internet üzerinden verilmeye başlancak ve bundan sonraki celp dönemlerinde de asker adayları artık askerlik şubesine gitmeden askerlik yerleri internet üzerinden açıklandıktan sonra sülüslerininde çıktısını alabilecekler.  Aldıkları bu belge ile birliklerine teslim olabilecekler.

İnternet üzerinden sülüs alabilmeniz için yapmanız gereken ptt şubesinden kişisel e-devlet şifresi almalı ve sisteme giriş yaparak asal başlığı altından sorgulama yaparak Askerlik Sülüsünüzü alabilirsiniz.

407 Adet Soru ve Cevap

 1. mayıs 2014 yerleri belli oldu mu yoksa askere mayısta gidemiyor muyum? hala Hakkınızda herhangi bir sınıflandırma sonucu bulunmamaktadır. yazıyor

    • 20 sine kadar 94/2lerin yerleri belli olacak ve yerleri belli olan asker adayları e-devlet üzerinden askerlik sülüsü alabileceklerdir.

     • İyi günler ben devlet memuruyum şubat 2015 celbinde askere gideceğim bu yüzden kurumuma askerlik sülüsü vermem gerekiyor acaba e devletten birden fazla sülüs alabilirmiyim birde sülüsü aldıktan sonra askere sevk hazırlık işlemlerimi yaptırdığım askerlik şubesine uğramama gerek varmı direk birliğimemi gideceğim teşekkürler iyi günler.

   • adminim ben tecilimi 4 şubatta bozdurdum.dün de sevk öncesi hazırlık işlemleri için bi daha askerlik şubesine gittim.yedek subay adayıyım.askerlik şubesinde işlemimi yapan memur işleminiz tamamlandı e devletten de takip edebilirsin diyo.ama e devlette henüz bilgilerim yok bi yanlışlık olma ihtimali var mı cevap verirseniz sevinirim.

 2. Ben tecil bozdum ocak 20de Şubat almazlar dediler mayısta gidersin dediler ama tereddütte kaldım istende çıktım gidiyorm açıklamadi diyorlar yardımcı olurmusunuz

 3. Admin bey merhaba, ben 91 dogumluyum kasımda muayene oldum verdıklerı kagitta mıhtemel sevk tarihi 4 şubat yazıyordu ,sonra er ve erbaslar ıcın 10-20 nisan arası açıklanacak yazdı, mayısta gitme ihtimalim yüzde kaç ,kayıtlı oldugum il önemlimi

  • kardesş bende 91 dogumluyum aynı tarhte tecıl bozmusuz bana da 4 subat yazıyor mayıs falan degıl ben subeye sordum adamların dedıklerı a ve b gurubu dıye ayrılır a olursan subat b olursan mart dedı sen subata hazırlan mayıs falan degıl hayırlı olsun bakalım.

 4. Hakkınızda herhangi bir sınıflandırma sonucu bulunmamaktadır. sorununu sadece ben yaşamıyorum sanırım inşallah alırlar askere işten cıktık erkenden bide kalırsak kötü olur

  • 2015 yılında gidersiniz, hangi celp ayında gitmek istediğinizi öğrenmek için 2015 yılı celp dönemlerini incelemeniz gerekmektedir.

 5. Meraba admin bey. Ocak 2014 te tecilim bitti yani 3 ay oldu biteli bana verdikleri evrakta sevk tarihi 5 mayis yazıyor acaba kesin olarak mayista mi askerim ?

  • Gitme ihtimali olarak % 50 dir. Ancak kesin değil, yerler açıklandığında kesin olarak belli olur. Yeriniz açıklanır ise internetten sülüs alabilirsiniz.

 6. Slm admin bey Hakkinizda herhangi bir siniflandirma sonucu bulunmamaktadir e devlet ten baktigimda boyle yazıyor bu ne anlama geliyor acaba

  • Henüz yerler açıklanmadı, yerler açıklandığında o uyarı değişebilir. Sonucunuz belli olduktan sonra internetten sülüs alabilirsiniz.

   • Admin benim internette yerim belli oldu ama sülüs kağıdını göremiyorum haziraz 17 gidecem nisan 17 de belli oldu gideceğim yer ama e devlet üzerinden sülüs kağıdımı göremiyorum ne zamana kadar sisteme düşer bu kağıt iş yerine vermem lazım .Birde şunu öğrenmek istiyorum askerlik şubesine gidip iş yerine verilmek üzere sülüs kağıdını istesem bu konuda yardımcı olurlar mı ?

    • Merhabalar, eğer edevlet üzerinde sorun varsa askerlik şubenize gidiniz orada da aynı şekilde size sülüsünüzü verecektir.

 7. 89 doğumluyum Ocak ayında tecilimi bozdurdum muayene oldum.
  Nisan 25te sülüsünüzü almaya gelin demişlerdi
  94/2 olarak a grubunda gitme ihtimalim nedir?

 8. MERABA ADMİN ben okul tecilimi şubat 10 da bozdum. şubenin verdiği kağıtta celp döönemi 5 mayıstır kesin olarak kalkarmıyım. teredütteyim yardımcı olursanız sevinirim. bide e-devlet şifrem yok nasıl alırım

  • Ptt şubesine giderek 2 TL karşılığında e-devlet şifresi alabilirsiniz. Mayıs celbi için net birşey söylemek zor, bir kaç gün içinde açıklanacaktır.

 9. iyi akşamlar admin ben 93 doğumluyum lise tecilimi bozdum muayne oldum 5 mayıs dediler yardımcı olursanız sevinirim,

 10. Merhaba Sayın Admin ben 93 doğumluyum tecilimi 1 aralık 2013′te bozdurdum kütüğüm kasım gönderiyor fakat ben şubata 2014 yazılmıştım çıkmadı mayıs dediler şubemi aradım tc no ile sistemden baktılar kesin gidiceksin dediler acaba mayıs celbinde gitme olayım kesinmidir.
  Yoksa bir sonraki celbe atma ihtimalleri kaçtır ?
  Teşekkürler…

 11. Merhaba Admin,
  E-Devlet üzerine 2 tip sorgulama bulunuyor; 1-Yedek Subaylar İçin / 2-Erler İçin.
  Ben 4 yıllık üniversite mezunuyum. Tecil bozdurdum, kısa dönem seçtim ve 24 Nisan’ da E-Devlet üzerinden yerinizi öğrenebilirsiniz dediler.

  Birincisi Benim E-Devlet üzerinde hangi sorgulamayı kullanmam gerekiyor?

  Bir diğeri ise, 1.Grup 5-9 Mayıs, 2.Grup 18-20 Haziran yazan TSK’ nın duyurusundaki gruplara dahil olupta 2.Gruba kalma ihtimalim var mıdır? Ya da ben bu gruplara dahil değil miyim?

  Vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkürler.

 12. Merhaba Admin,

  4 yıllık üniversite mezunu olarak tecilimi bozdurup Mayıs Celbinde “Kısa Dönem” olarak gitmek istediğimi şubede belirmiştim.
  Bu durumda E-Devlet üzerinden 2 adet sorgulama ekranından “1-Yedek Subaylar İçin” / “2-Erler İçin” olan sorgulamanın hangisine bakmam gerekmektedir?

  Ayrıca, 5-9 Mayıs ve 18-20 Haziran olmak üzere 2 grup olarak sevk edileceğimiz yazısını okumuştum TSK’ tarafından yayınlanan duuyuruda.
  Benim bu gruplarla bir ilişiğim var mıdır?

  İlginiz için şimdiden teşekkürler

 13. Bu askerlik sürüsünü internetten çıktı alıcaz da bir miktarda giderken ücret veriyolar ya admin kardeş onu da askerlik şubesinden gidip mi alıcaz ?

 14. 91 doğuumluyumm. tecilimi şubat ayında bozdum muaynemi oldum şubatta almadılar maytısın 4. gideceğıme dair kağat verdiler mayısta gidebilirmiyim admin bey

 15. meearaba admi bey ben 94 dogumluyum kütüğüm mayıs gonderıyo bAnada dedıler nısanda gel acaba kesın mayıs kalkarmıyım.bie yerlr nezaman acıklanır. teşekkur ederım

  • Yerler nisan ayının 20sine kadar açıklanacaktır. Yerler açıklandığında sizin durumunuz net şekilde belli olacaktır.

    • /Muhtemel sevk tarihidir verilen belgedeki tarih, 94/2 mayıs celbi askerlerinin yerleri Nisan ayının20sine kadar açıklanacaktır. Yerler açıklandığında kardeşinizin durumu belli olacaktır. Askerlik yeri askerlik sorgulama işleminden sonra belli olur ise internet üzerinden askerlik sülüsünü alabilir.

 16. Merhaba 89 doğumluyum bu sene fakülteden mezun olup haziran ayında mezuniyet belgesini alır almaz tecilimi bozmak istiyorum en erken hangi ay askere alınırım?

  Teşekkürler iyi çalışmalar…

  • Merhaba, tecilinizi bozdurduktan sonraki 3 ay sonrasında gelen celp döneminde askere gitme ihtimaliniz olabilir, ancak bu kesin değildir.

   • selam..
    ya bir şey sorucağım bütün yorumları okuyorum hiç birinde kesin bilgi vermiyorsunuz o kadar insan var askere gitmek istiyor ama sevk tarihleri hep sarkıyor bu neden kaynaklanıyor. Bir arkadaşım şubatta muayine oldu 8 ay oldu hala almadılar askere

 17. merhaba ben 94 dogumluyum sevk edilecek egitim merkezine giriyorum karsıma herhangi bir sınıflandırma sonucu bulunmamaktır dıyo acaba mayıs gitme ihtimalim var mı agustosamı kaldıım kütük kadiköy kadiköyde agustos celp dönemi diyor yardımcı olurmusunuz admin beyy ??

  • 23 Nisanda Acıklanmıs Olacak Direk e devletten belge cıktısını alıp ptt subesınden kımlıgınle para cekıp dırek askere gunun geldıgınde gıdeceksın

 18. meraba ben 94_3 gidiyorum normalde celp kadımda öle yazıyo ama mayısa alınmış heralde çankırı kızılırmak kaç gönderiyor bii yardım lütfen

  • Celp dönemlerini inceleyiniz, mayıs celbindeki sınıflandırmaya tabi olursanır yerler bir kaç güne açıklanacaktır, o zaman askerlik yerinizi öğrenebilirsiniz.

 19. Allah Yolumuzu Acık Etsin Askerlik Şubesinden 23 Nisandan Sonra E Devletten Belgenın Çıktısını Alıp PTT Şubesınden kımlıgımle Yatırılan Paramı Almam Gerekıyormus Dırek Ordan Askere gİTCEZ Sube İle İşimiz Kalmadı

 20. merhaba ben 88 doğumluyum 2013 ekim ayında tecılımı bozdurup yoklamalarımı yaptırdım tercıh yaptım subat mayıs agustos dıye subat ıhtıyaca gore gıdersın denılmıstı ama cıkmadı mayısda cıkmama olasıgını yuksekmıdır artık gıtmek ıstıyorum cevaplarsanız cok sevınırım kolay gelsın

 21. Bu internetten sülüsü alma muhabeti sacma olmuş ya eskiden zarfla verilirdi acılması yasaktı şimdi internetten a4 cıktısı al eline git

 22. e devlete giriş yaptıktan sonra nereyi tıklayıp bakıyoruz. milli savunma bak. altında hangi sekmeye tıklayacagız. teşekküler

 23. İyi günler. Bir sorum olacaktı. 93 dogumluyum 2 yıl myo okudum ekimde diplomayı aldıgım gıbı tecili bozdurdum. Bana şubat kesin dedi şubedekiler muhtemel celp dönemi şubat yazıyordu kagıtta. Neyse şubatta çıkmnadı aradıgımda mayıs kesin dediler bu sefer. e-devlette nisan 10 a kadar 10-20 nisan arası yazıyordu ben de kesin gozuyle baktım yine . şimdi herangibir sınıflandırma bulunamadı diyor. Sizce mayısda gitme ihtimalim nedir ?

 24. Aralık ayının başında tecilimi bozdurdum şubede bana şubat doldu mayısta gisersiniz dediler. Peki mayısta kesin gidermiyim?

 25. 93 doğumluyum. geçen yıl liseden mezun oldum. lisede okurken yoklamam geldi ve 2012’de öğrenci belgesi götürdüm. ancak kaç yıl tecil ettiklerini bilmiyorum. seneye üniversite sınavına girmek istiyorum. tecil ettirebilir miyim?

 26. Selamınaleyküm admin kardeş 94/2 askerlik yerleri Milli savunma bakanlıgı başlıgı altında Sevk Edilecek Egitim Yeri yazan yerden mi bakıyoruz ?

 27. merhaba, 90lıyım. tarih olarak 18 nisanda açıklanacak dediler sizde 20 nisan diyosunuz kesin bir tarih varmıdır? oturduğum yer 3 gönderiyor ama ben 2013 aralıkta başvurdum celp dönemimde 2014 mayıs yazıyor ertelenme olasılığı varmıdır?

 28. selamunaleyküm admin kardeş. 1 kasım 2013’te mauyenemi oldum ve erken sevk için dilekçe verdim verdikleri kağıtta muhtemel sevk tarihi 4 şubat 2014 yazıyordu ancak silahaltına alınmadım ardından nisan ayında msb yi arayarak silahaltına alınıp alınmadığımı sordum alındın dediler bunu deneyen var mı bilmiyorum fakat msb silahaltına alınıp alınmadığınızı 1 ay önce söylüyor. Şuan e-devlet te herhangı bır sınıflandırma yazmıyor şubem erzincan şubesi erzincan mayıs yolluyor ama bu seferde alınmama ihtimali var mı sence hayırlı akşamlar kolay gelsin…

 29. admin yanıt beklıyorum 1 kasımda tecıl bızdrudrdum erken sevk 4 subat yazdı olmadı subem mayıs yoluuyor çıkar mı

 30. e devlete girdikten sonra mıllı savunma altında hangı sekmeye bakacaz sürüs için bilgi verirmisiniz simdiden tesekkurler .

 31. Slm admin bey.31ocak 2014 te tecilim bitti bana 14 ocakta bi evrak verdiler üzerinde celp dönemi 2014 mayis sevk tarihi 5 mayis yazıyor mayista askere gidermiyim ?

 32. Merhaba benim tecilim 2013 aralık ayında bitti. Ocak ayında gittim şubeye ordan bana muhtemel sevk tarihimin şubat 26 dediler. Şubatta gittim nisandan önce gidemen deyip mayıs a attılar. Nisan başı gittim 2 kere ve hep mayıs gözüküyor deyip gönderdiler. Bu cuma bida gidecem bakalım nolacak. Bide e-devlettende bakıyorum ama sınıflandırılmamıştır yazıyor. Mayısda gitmek istiyorum acaba gidermiyim yüzde kaç ihtimal vardır? (91’li)

 33. Admin bey benim normalde celp donemim Mayıs ben erken gitmek istiyorum dedim sevk tari subat ayi diye verdiler ama aradim mayisa kaldn dediler mayis kesin mi yoksa ağustos a mi kalirim
  ? Teşekürler

 34. 5 aralik 2013 subeye gidip muayene oldum subat gidersin dediler gittim bu sefer mayis dediler acaba mayista gidermiyim bilgi verin admin bey

 35. admın ben e devlete gırdım dıyo Hakkınızda herhangi bir sınıflandırma sonucu bulunmamaktadır.bu ne demek oluyo acaba… 😕

 36. 92liyim kasımda tecili bozdurdum şubat için kağıt verdiler olmadı şubem mayıs yolluyor çıkar mı acaba yüzde kaç admin.

 37. aralık ayında muayenemi oldum subat için sevk aldım çıkmadı mayıs ayında şubem yolluyor 92 liyim çıkma ihtimali var mı admin

 38. iyigünler admınm 1994 ben muane oldam 2013 ekim ayında bana dedilerki erken qidmek istermesn ben de ewet dedim ve subat icin erken sevk istedim ocaqın sonunda qidim bana dedilerki nisana
  ın sonunda geldediler şimde kesin mayız ayında qidermiyim benim memleket siirt 2 qönderiyo adminm

 39. iyiqünler admin 1994 dogmlutum şubem mayızqönderiyo ama ben erken sevk yani subatı sectim simdi kesin mayız ayında askermiyimm sayın adminn

 40. merak ettiğim 2 soru var
  1.gece yarısını geçtikten sonra açıklanır mı açıklanmazsa saat kaç gibi açıklanır ?
  2.nereden öğrenebileceğiz bu link üzerinden mi ?

 41. Merhaba 14/03/92 liyim askerlik durumum tecilli 2014 ocak ayında tecilimi bozdum aldığım kağıtta 5 mayıs yazıyor 5 mayıs ta gidermiyim saygılar
  g

  • Merhaba, sabırsızlığınızı çok iyi anlıyoruz, ancak net bir şey söylemek çok zor, asker ihtiyacına göre alımlar gerçekleşmektedir. Durumunuz yarın belli olacaktır.

 42. açıklandı ama sonuçlar internete ne zaman düşer askerlik şubesinden öğrendim sadece yeri ne zaman teslim olucam felan öğrenemedim…

  • halen e devlete düşmedi sonuçlar. şubeyi aradığımızda ise siteden bakın diyolar valla askeriyenin işine aklım almıyor benim. 2 dönemdir askere alcaklar sürekli bi erteleme yapıp duruyolar. hayırlısıyla inş açıklanırda bu kadar eziyet çekmez millet.

 43. Hakkınızda herhangi bir sınıflandırma bulunmamaktadır ne anlama geliyor ya şimdi de öyle yazıyor Ağustosa mı kaldık yoksa sistem mi cöktü bilgilenrirseniz sevinirim

 44. Açıklanmış e devlette..Ama askerlik şubesinden bana 5 mayısta gidersin demişlerdi..E devlette sevk tarihi 18 haziran yazıyor..kafam karıştı admin ? hangi tarih doğrusu

 45. sayın admin ben 2013 ekim ayında tescilimi bozdurdum subatta gidemedim mayısta askere tabi olcaklar acıklandı ancak bende yine Hakkınızda herhangi bir sınıflandırma sonucu bulunmamaktadır.diyor acıklanmalar devam ediyoröu yoksa agustosamı kaldık

  • Mayıs 2014 uzun dönem askerleri için yerler bugün açıklandı, kısa dönem ve yedek subaylar için 25 Nisan 2014 günü açıklanacaktır.

 46. Merhaba admin bey. E devletten yerlere baktım ve açıklanmış. Şimdi tam olarak yapmam gereken adımlar neler. Bilgilerin üst kısmında şu yazı yazıyor ;

  “Bu sayfa yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Sevk işleminizi tamamlamak için ASAL Sevk Başvurusu hizmetini kullanınız.”Yol parası vs. veriyorlarmı ?

 47. Ben ocak ayi gibi basvuru yaptım sayın adımın.bazı arkadaslarlarimin açıklanmış
  Ama ben sisteme batigimda siniflandirilma yapılmamış diyor.kağıdında 4 mayıs die tarih var.
  Askeriyeye gittim sordum 21 den sonra aciklancak dediler.yardımcı olursanız sevinirim

 48. MERHABA ADMIN BANA SUBEDEN MAYISTA GIDERSINIZ DEMISLERDI UNIVERSITE MEZUNUYUM BAKIYORUM 25INDE ACIKLANACAKTIR YAZIYOR BU DOGRUMUDUR KESIN GIDERMIYIM

  • Askerlik yerleri açıklanmıştır. 94/2 Askerlik sorgulama yazarak sorgulama işleminizi nasıl yapıcağınızı öğrenebilirsiniz.

 49. admin kardeş bi yardımcı olurmusun ben sülüsü aldım e devletten 94/2 gidiyorum hava savunması okulu ve eğitim merkezi / merkez yazıyor hangi ile gitceğim yazmıyor birde iaşe bedeli 13.6 tl diyor yol bedeli parası olan yer boş sadece 13.6 lira diyor bana bu para posta yoluylamı gelcek yoksa ben gidip almam mı lazm subeden bi yardımcı olursan aydınlatırsan sevinirim teşekkürler.

 50. bugun e devlete girdim hakkınızda herhangı sınıflandırma sonucu bulunmamaktadır dıyo yanı ne demek bişe anlamadımm ?

  • İlk kez bu celpte hayata geçtiğinden net bir şey sözlemek zor, ancak tsk nın kararına göre direk o belge ile birliğinize teslim olabilirsiniz.

 51. Merabalar admin, ailevi durumumdan dolayı bir sonraki celbde teslim olmayı düsünüyorum, askerlik subesinden sülüs ü alıp gitmeyince bakayadan cıkıp asker kacagı olunuyor diye biliyorum. e-devletten sülüs almakla subeden almak aynı şeyemi denk geliyor? bilgilendirebilirsen çok memnun olurum

 52. Sevk tarihinde mayıs yazıyor diye bütün hazırlıklarimizi yapıyoruz yerimiz belli olmadı dilekçe filan yazsak mayista gidebilirmiyiz

 53. admın merhaba ben e devlete gırınce hakkınızda herhangi bir sınıflandırma sonucu bulunamamktadır dıo ne anlama gelıo acba ?

 54. Bütün arkadaşlarım gidiyor biz neden ağustosa kalıyoruz anlayamadım ve eylülde duqunumuz olduğu için ağustosta ben gidemem ne yapmam gerekiyor milli savunma bakanligina dilekçe yazsamda gidemem mi mayısta

 55. tc no ile edevlet sitesine giriyorum milli savunma bakanlığının altından asal sevk başvurusundan sülüs görülmüyor acaba neden bileniniz var mı? admin cevabını bekliyoum.

 56. İyi akşamlar 91 doğumluyum aralık 2013 te tecilim bitti muhtemel sev tarihim şubat 2014 yazıyodu şimdi yerler açıklandı ama sisteme giriyorum hakkınızda herhangi bir sınıflandırma sonucu bulunmamaktadır yazıyor kütüğüm ağustos 2014 gönderiyo mayısta gitme olasılığım varmıdır tşk.

 57. arkadaşlar ben silüsü nasıl alcam yardımcı olurmusunuz. bide seck tarihi başlangıcı 18 06 2014 yazıyor ve sevk bitiş tarihi 20 06 2014 yazıyor bu ne anlama geliyor ?

 58. çıktısını aldığımız sülüs kağıdını askere gitmedn herhangi bi işlem kalıyomu son yoklama nedir mesella sadece teslim olmakmı kalıyo tşk edermm sımdıden

 59. Slm admin. Ben bugün internetten sulusumu aldim sağlik durumu bölümün de a grubu arızalı diyor bu ne anlama geliyor.

 60. Sevk işlemlerinize e-devlet kapısından devam edemezsiniz. Sevk işlemlerinizi yapmak için lütfen en yakın Askerlik Şubesine müracaat ediniz.

  Diyor Askerlik şubesine gitmem gerekirmi yoksa arayıpta halledebilirmiyim?

 61. Selam, lütfen cevap iletirmisiniz cevabını nette bulamadım. mayısta sevk olmam gerekiyordu fakat ağustosta gitmek istediğim için bakaya kaldım. askerlik şubesini de aradığımda bakaysın dediler. yarın askerlik şubesine giderek ağustos için işlem yaptırmayı düşünüyorum. hemen askere sevkedilem gibi bir durum olmaz demi?.

 62. üniversite mezunuyum, mayıs dönemi için başvuru yapmıştım. e devlette herhangi bir sınıflandırma sonucu bulunmamaktadır yazısı çıkıyor. Yedek subaylık sonucuna bakınca da 25 nisan da açıklanacaktır diyor. Ağustos ayına mı kaldım demektir bu, ya da yedek subay olarak mayıs döneminde gideceğimin sinyali midir?

 63. Merabalar admin..
  ben şubat ayı doneminde gittiğimde mayısa ertelemişlerdi hatta bana 25 nisanda bellı olucağını söylemişlerdi herkesin şimdi belli oluyor neden benımkısı 25inde böyle sacmalık olamaz 2 kez ust uste ertelememi olur vatan için görev yapmaya gidicez madur oluyoruz ben sanmıyorum 25.de acıklanacağını bazılarını arada sallıyorlar varmı bunun bir acıklaması sizde… ???

 64. Selamlar 1991 Yozgat Sorgun doğumluyum M.Y.O mezunuyum A.Ö.F terk kasım 2013 tarihinde tecilimi bozdurdum
  sevk tarihim 04.05.2014 olarak görünüyor .. E-devlet sitesinden eğitim alanına baktığımda sınıflandırma göremiyorum Sonuç ?

 65. merhaba admin bey nuanemi 2013 aralıkta oldum 04.may,2014 tarihinde askere gidecegim söylendi nisanın son haftası silüs belli olur dediler bu silüs ne zaman belli olur bi tarih verebilirmisiniz yada en kolay nerden ögrenirim sitenizi bilmedigim için bulamadım çok teşekkür ederim 0545 626 13 56

 66. Admin kısa dönem er olarak gidicem sevk başlangıç 5 mayıs bitiş 9 mayıs diyor. Yani bu aralıkta mı birliğe katılmam gerekiyor yada net bir tarih mü vardır ??

 67. 11 Mayıs ta Ales var.Sınava girebilme şansım nedir? En geç hangi tarihte sevk alabilirim admin askerlikle ilgili hiçbir işlem yapmadım 11 mayısta sınava girip sonra teslim olabilir miyim admin??

 68. Merhaba ; Yerim 20 Nisan tarihinde belli oldu. Haziran 18/20 arası sevk yazıyor sevk kağıdında. e-devletten sülüs almak istedim bugün fakat alamadım. Nasıl alacağız ve ne zaman alabiliriz.

 69. selam ben 94 dogumluyum subatta muayne oldum fakat mayısa erteledıler sonra askerıyeye gıttıgımde mayıs celbı b gurubunda gtceksın hazıranda dedıler admın bı yardımcı olurmusun gecen e devlette baktım gıdecegım yer tarıhı gunu hepsı vardı ertesı gun bıdaha göremedım bunda bı sıkıntı olurmu hazıran ayında gıdermıyım 18.06,2014 seck tarıhı 20,06,2014 de teslım dıyordu ve nezamn acıklanıcak bı yardımcı olurmusunuz

 70. Merhaba admin kardes ben subat ayinda tecilimi bozdurdum mayista askersin dediler haziranin 18ine atmislar onceden e-devlete baktigimda burdur merkez die cikiyordu suan ise baktigimda soyle bir yazi cikiyor hakkinizda herhangi bir siniflandirma sonucu bulunmamaktadir diyor acaba neden bana yardimci olurmusunuz ?

 71. 94 de 2 yım sulüsümü 10 hazıranda alcam dıyorlar ne zaman gıdıp alıcam ve ne zaman yollarlar bı arastrma verırımsın

 72. Merhaba.Ben 24/02/1995 doğumluyum.Askerlik durumunu öğrenmek için şube ye gittim muane zamanımın geldiğini söyleyip evrak doldurdular ve muanemi oldum.Sevk tarihim 04/08/2015. Görevli memur verilen resmi evrak üzerinde silüs alabileceğin tarih yazıyor dedi ama tarih olarak, muane tarihi ve sevk tarihi yazıyor. silüs ü nezaman alabilirim bu durumda? Ve muane sonrası verilen belge benim devletin himayesi altında olduğumu mu gösteriyor ? Şimdiden teşekkürler

 73. Merhaba benim nisanda celp yerim açıklandı ancak şu an hakkınızda herhangi sınıflandırma bulunmamaktadır diyor. haziran da gidecektim Amasya acaba ağustosa mı kaldım admin

 74. admin ben e devlet sitesinden askerligim nereye cıktı öğrendim ama şimdi aynı siteden askerligim nerey cıktıgı görülmüyor bir sorun olurmu…

 75. güzel kardeşim benim edevlette sülüsüm çıkmıyor ayın 16sına kadar işlemlerimi yaptırmam gerektiğini söyleyen bir mail geldi şuabeye ulaşamıyorum benim askerliğimi ertelemişlermidir acaba agustos ayına kadar şimdiden tşekkürler

 76. ASKERLİK ŞUBESİNE GITTIM SÜLÜS VERMIORLAR B OLARAK GIDIORUM MAYISDA BAKDIM AYIN HAZİRAN 18-20 ARASI YAZIORDU BIR HAFTA KALDI NEREYSE SUBEDEN SÜLÜS VERMIORLAR INTERNETDENDE CIKMIOR YARDIMCI OLURMUSUNUZ ???

  • Merhaba, e-devletten askerlik sülüsü çıkartmak için sülüslerin yayında olması gerekmektedir. Asal başlığı altından işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 77. ben 94_2 b vurdu bu ayın 19unda cıkmam gerekiyor yerim e devletten gösteriyordu simdi göstermiyor bu nasıl olacak ne zaman cıkar 8 gün kaldı sülüsü nasıl kesecem askerlik subesi artık ilgilenmiyo sorsak basında atıyorlar burayla artık alakanız yok diyorlar

 78. ben 19/02/1993 doğumluyum 2014 martta tecil bozdurdum.bana ağustosta kesin gidersin dediler.sevk tarihi 04/08/2014 celp dönemide 2014 ağustos.gidermiyim

 79. merhaba admin bey benim askerlik 20/06/2014 mayıs ayında e devletten baktıgımda bu tarıh gozukuyordu ve burdur askerlik ……. çıkmıstı, ama haziran ayı içine girince
  herhangı bır sınıflandırma bulunmamaktadır yazıyor neden boyle bırsey oldu ??

  birde ben neden mayıs da deılde (sevk 2 yazıyordu) hazıranda gıdıyorum ?

 80. Merhaba;
  92 Doğumluyum 2014 Mayıs Ayında Şubeye Gittim Mayıs Doldu Dediler.Ağustos Celbi İçin Kayıt Yaptırdım.Muhtemel Sevk Tarihim 04/08/2014. Ama Bağlı Oldugum Şube Mayıs Gönderiyor. Yazan Tarihte Gidermiyim ? Ve 2014 Ağustos Celbi Sevk Yerleri Ne Zaman Açıklanacak.?

  Teşekkür Ederim

 81. 95 doğumluyum. Subeye gittim.yoklamadan geçtim. Kasım 2015 de askersin dediler.daha erken gitmek istiyorum. Kesin kasimda mi giderim.bi de Kasım da gideceklerin yerleri ne zaman belli olur

 82. mrb admın bırsey sorcaktım bn 92 lıyım ıkı yıldır tecıllıyım 3 cü ayda tecılı kaldrdım subeden % 80 agustosta gıdersın dedıler ama bazılarıda ağustosta deıl kasımda gıdersın dıolar öyle bı olasılık varmıdır kasımda gıtme ıhtımalım varmıdır bnm

 83. Merhaba , 94 .3 lerin sülüs çıkma tarihi tam olarak kacıdır.. Askeriyeye gittim istegim üzerine bi evrak aldım Ağustos 4 te sevk tarihi diyor ..Ağustos’ta kesin gidermiyim askere ??

 84. Merhaba ben tecil bozdurdum bana verdikleri kagitta celp donemi agustos sevk tarihi 4.8.14 yaziyo acaba kesin alirlarmi ve silus ne zaman cikar yardm edermisiniz

 85. ağustos 25te dağıtım yerleri belli olacak. o gün silüsümü aldım diyelim kaç gün sonra beni askere almaktalar ? belli bir alım tarihi bulunmakta mı ? silüsü alıp işyerine vermem gerekiyor ancak sonrasında da 1 hafta kadar izin yapmak istiyorum. ama arkadaşlarımın dediği üzere silüsü aldıktan sonra 2veya 3 gün yol izni veriyorlar. bu doğru mu ?

 86. 06 02 1994 doğumluyum 2yıllık yuksekokul mezunuyum (tecili bozdurup) agustosta askere gtmek için martta muayene oldum agustosta kesin askere gidebilirmiyim ??

 87. admin bey askerlk muayne kağıdımda 04.08.2014 yazıyo memleketim izmir karabaglar karabaglarda 3 gönderiyo kesin gitme olasılığım varmı e-devletten yerimi sulüsleri ne zaman öğrenebilirim şimdiden teşekkürler saolun

  • Merhaba, 94 doğumlu iseniz, kütüğünüzün asker aldığı celp döneminde asker olabilirsiniz. İnternetten askerlik sülüsünüzü 16 temmuz tarihinden sonra alabilirsiniz.

 88. Merhaba ,ben 06.05.90 dogumluyum 4 yildir tecilliydim nisanda tecili bozdurdum ,aceba ne zaman belli olur silus ,ne zaman giderim. . tesekkur ederim simdiden.

 89. Meraba admin askerlik şubesi 15 temmuzda açıklancak demişti.şimdi aradım 20 temmuz ile 25 temmuz arası diyor.sitedede 16 temmuz diyor ne zaman açılanıcak tam olarak? Askeri şubeden önce e devletmi açıklıyor acaba?

 90. Merhaba adminaskerlik şubesi 15 temmuzda açıklanacak demişti.şimdi aradım 20 temmuz ile 25 temmuz arası diyor.sitede 16 temmuz diyor ne zaman açıklanacak tam olarak?Askerlik şubesinden önce e devletmi açıklıyor acaba?

 91. Merhaba; ben 28 mayısta tecilimi bozdum ve celp dönemi ağustos yazıyor ben ağustosta askere gidiceğimi askerlık subesinden öğrenebilir miyim? gec bozdurdugum için soruyorum. 2.sorum ise 1. ve 2. gruplandırma nasıl gerçekleşiyor. Teşekkürler.

  • Evet askerlik şubesinden öğrenebilirsiniz. 1. ve 2.grup ayrı tarihlerde askeri sevk demektir. Celp dönemi ve devre aynıdır ancak farklı tarihlerde sevkleri gerçekleşir.

 92. Merhaba 27 Nisan 1994 doğumluyum Ağustos 2. Haftası gidersin dediler ama Kasım’a kalma ihtimalim varmı acaba? Ayrıca Ağustos ayı alımları belli oldumu acaba?

 93. 2 ay once tecılımı bozdurdum bana verdıklerı kagıtta sevk tarıhı04.08.2014 yazıyor kesın gıdermıyım kı admin 04.08.2014 de gıdersemde ne zaman acıklanır yapacagım yer

 94. Merhaba ben şubat 93 doğumluyum 2 yıllık fakülte mezunuyum tecili bozdurdum celp dönemim ağustos 2014 yazıyordu fakat bugün baktım sonuç bulunmamaktadır diyo acaba kasıma mı kaldım ?

 95. Merhaba, sanırım e devletten sülüs alınabiliyor fakat pek sağlıklı bilgi bulamadım. 94/3 tertip ağustos celp 2.dönem’im sülüsü ne zaman alabilirim askerlik şubesinden ya da e devletten ?

 96. askerlık subesınden bana verılen kagıtta sevk tarıhı agustos 22014 fakat hakkınızda herhangı bır sevk bulunamamıstır dıor.agustos ta askere gıdemıyecekmıyım sımdı ?

 97. Admin ben ağustosta gidicem muhtemelen bana temmuz 20 ile 25 arasında sülüsü internetten alabilirsiniz dediler tam tarih sizce ne zaman Acıklanır?

 98. Admin Sevk belgem için askerlik şubesini aradım bursa Orhangazi Fakat siz askere gitmiyorsunuz dedi bana. Ocaktan beri bekliyorum yaşımda 25 ne zaman alıcaklar beni. ocakta bozdum ben tecili.. O kadar da bana ağustos dediler ama hala bir haber yok sizce dk gidermiyim….yoksa kasımda mı giderim.?

 99. Admin meraba ben once muayene olup sonra tecilli ettirmistim sonra tecili bozdurdum agustos da askersin diyorlar subeden.sülüs almak istiyorum internetten ama oyle bir durumunuz yok diyor salamiyor muyuz aciklanmadi mi daha is yerine cikisimi verdim yardim edersen sevinirim tesekkurler

 100. Merhaba admin ben bir yıldır askere gitmeye çalışıyorum.bazı sorunlar çıktı en son mayısta gidecektim bi evrak eksikliğinden dolayı gidemezsin dediler onu halletik ağustosta kesin gidersin dediler hatta ankaradan yazı bile verdiler..fakat e devletten baktığımda hala hakkınızda bir sınıflandırma bulunmamaktadır yazıyo bu ne anlama geliyor ?ağustosta giderim dimi

 101. merhaba admin yedek subay adayiyim 22 sinde yerler belli oluyor diyenler var ne kadar dogru ve sulus ayni gun netten alinabilir mi sulusun alindigi gun sevk tarihini etkiler mi? simdiden tesekurler…

 102. İyi akşamlar Admin. Benim yerim belli oldu ve Ağustos ayında askere gideceğim ancak şehir dışına çıkmam gerekiyor ve geri döndüğümde bayram vs tatilleri nedeni ile sıkıntı yaşayabilirim. Yarın sabah askerlikle ilgili tüm işleri halletmek istiyorum bu yüzden. E devlet şifresi alıp sülüsümü çıkardıktan sonra teslim olana kadar hazır edip askerlik şubesine teslim etmem gereken evrak var mı varsa nelerdir ?

 103. Admin bey bn 06.02.1994 doğumluyum 2yıllık meslek yuksek okulu mezunuyum martta tecil bozdurup mıayene oldum agıstosta beni askere almadılar .bnm kutuk kasım gonderiyo acaba kasımda kesin gidermiyim ve subeye gidip kasımda gitmek için bi işlen yaptırmam gerekiyomu

 104. Admin ben06.02.1994 dogumluyum 2 yıllık meslek yuksek okulu mezumuyum.martta tecil bozdurup muayne oldum.agustos ta beni askere almadılar.benim kutuk kasım gonderıyo.kasımda kesin gidermiyim ve subeye gidip kasım da gitmem için bi işlem yaptırmam gerekiyomu sagol

 105. merheba admin

  ben e devletten silüs alamıyorum
  bu yazı çıkıyor:Birliğinize sevkiniz emniyet tedbirleri dikkate alınarak yapılacağından dolayı Askerlik Şubesine müracaat etmeniz gerekmektedir. Lütfen sevk işlemlerinizi yapmak üzere en yakın Askerlik Şubesine müracaat ediniz.

  sebebi nedir şubedende ayın dördünde alabilirmişim en erken ordan alıncada konvoy derdi aşağı tükürsem sakal yukarı tükürsem bıyık ne edecem ben hele bi yol göster

  • serhat kardeş bende seninle aynı sıkıntıyı yaşıyorum. sevk tarihim 11 ağostus gibi. sadece gideceğim eğitm merkezini yazıyor. ama sevk kağıdımı alamıyorum. bu sevk kağıdı sülüs mü oluyor. ben birde devlet memuruyum ne zama ilişkimi keseyim

 106. Sa admin bey ben06.02.1994 doğumluyum 2 yıllık öeslek yuksek okul mezunuyum martta tecilimi bozdudurum muayene oldum agıstos celbnde beni askere almadılar bnm kutuk niğdeye bağlı niğdede kasım gonderiyo acaba kasımda kesin gidermiyim ve kasım da gitmem için subeye gidip başka bi işlem yapmam gerekiyomu

 107. e sülüs almak için girdiğim aramada kayıtlı sevk bilginiz bulunmamaktadır, diyo bune demk daha beli olmamış mı yoksa ?

 108. çarşamba günü şubeye gittim sülüsü aldım perşembe günü mesaj geldi secimden dolayı ertelndı diye agustosun 12-15 arasına atmışlar ben ilk aldıgım sülüslemi gidicem yoksa şimdi yeniden alıp 12-15 arasımı gidcem

 109. arkadaşlar ben cebeci as şub. ni aradım muayene oldugun yerden ayın 16 sından snra al dedıler dün polatlıya gttım bana ayın 4 üyle 7 si arası internetten alacanız dedıler ben hıc bısy anlamadım dalgamı gecılıyo bı yardımcı olun ben zaten e devletten 7 agustosta teslım oluyo görünüyom napcaz

 110. Merhaba benım gideceğim yer belli ama asal sevk başvurusuna girdiğimde … Sistemde kayıtlı sevk bilginiz bulunmamaktadır.Lütfen en yakın askerlik şubesine müracaat ediniz… diyor sülüs nasıl alıcam ben burdan anlamadım kı.. yada sevk edilicek eğitim merkezi yazan yerde ki bilgiler mi bizim sülüs anlamadım kı adamin yardımcı olun lütfen ?

 111. e-devletten almış olduğum sülüste katılcağım tarih 16 temmuz 2014 yazıyor ancak cumartesi gününe denk geliyor acaba bir sorun olurmu

 112. merhaba değerli admin ben e devletten sevk edildiğim eğitim merkezini görebiliyorum ama neden sülüs alamıyorum. sülüs almak için ne yapmam lazım lütfen yardımcı olun

 113. Merhaba kısa dönem için tecilimi bozdurarak Kasım celp dönemiyle askere gitmek istiyorum. kasım celp dönemi ile gittiğim taktirde sülüsümü hangi tarihte alabilirim? ve Kasımda kesin gidermiyim? desteğinizi rica ederim

 114. sülüsümü askerlik şubesinden aldım daha sonra ise ptt’den yol harcımı aldım fakat bundan 2 gün sonra e-devlet’den mesaj geldi askerlik ertelendiğine dair ve yol parasını 3-5 iş günü içinde alabilirsiniz yazıyordu tekrar para yatar mı?

 115. merhaba admin,
  ben e-devletten sevk belgesini indirdim. sülüs bu mudur? üzerinde ”sevk belgesi (yüsem)” yazıyor. şubeye gitmeme gerek var mıdır? arıyorum telefonu açmıyorlar..

 116. sevgili admin benim sevk belgemde

  sevk tarihi: 11 ağustos
  yol izni : 1 gün
  katılacağı tarih: 13 ağustos yazıyor.

  sorum şu; ben 13 ağustosta birliğe katılacağım, peki benim askerlik hizmeti sevk tarihi olan 11 ağustostamı başlamış olacak yoksa katıldığım tarih olan 13 ağustosta mı?

 117. Merhaba Admin Bey,
  Ben 13 ağustosta teslim olacağım. E-devlet ten Sevk belgesinin çıktısını aldım, askerlik şubesinden sülüs almam gerekiyor mu ? Teslim olacağım yerden bu belge için geri çevirirler mi ?

  Teşekkürler.

 118. Selam admin ben 94/3 agustos 15 teslim olucam sağlık durumunda A gurubu arızalı yazıyor ben çakı gibiyim niye böyle yazdılar askere gitmeden tribe girdim

 119. Merhaba admin bey
  Silus cikti saglik kurulu raporuyla bir celp donemi erteleme
  yapilsa ;
  1- acemi ve usta birligim degisirmi
  2-kisa donemim . uzun doneme donme ihtimali var midir
  tesekkurler

 120. Benim askerlik yerim açıklandı(Erzincan/Merkez) olarak. 19 Eylülde teslim olacam. Yanlız e-devlette dün akşamdan itibaren ” Hakkınızda herhangi bir sınıflandırma sonucu bulunmamaktadır ” diyor bunun sebebi nedir ?

 121. şimdi eylül ayı için gideceğim yerbelli oldu ve sinüsü cıkarttım ama şimdi tekrar göremiyoruum neden ve asal sevk basvurusunu nereden yapacagım

 122. Merhaba admin askerlik yerim belli oldu e devletten19 eylulde gitmem gerekiyor sevk islemlerini tammalamk icin asalin safyasindan form doldurmak gerekiyormus lakin yeni haberim oldu form doldurulacak sayfa 7 ağustosta kapandi yaziyor ne yapmam gerek acil bilgilendirirseniz sevinirim

 123. Merhaba admin askerlik yerim belli oldu e devletten19 eylulde gitmem gerekiyor sevk islemlerini tammalamk icin asalin safyasindan form doldurmak gerekiyormus lakin yeni haberim oldu form doldurulacak sayfa 7 ağustosta kapandi yaziyor ne yapmam gerek acil bilgilendirirseniz sevinirim

 124. Merhaba
  Kisa donem asker olarak Silusumu aldim normal sartlarda 13.08.14 itibariyle askerdim. Babamin ameliyati sebebiyle babamin afina 35 gunluk bir saglik kurulu raporu alarak bir celp donemi ertelendim. (kasim ). acemi birligim ve usta birligim belirlenmisti yeni celp doneminde birliklerim degisir mi?
  ((( mail adresime sorunuz cevaplanmistir seklinde mailler geliyor ancak cevap yok acil cevap ricasiyla )))
  murat

 125. Merhabalar,
  2014 kasım celp döneminde nereye düştüğümüz eylülde mi belli olacak? Herhangi bir bilgim yok değerlendirip cevabınızı alabilir miyim? Teşekkür ederim.
  Saygılarımla.

 126. Merhaba administration ben ben haziranda mezun oldum temmuzun ilk haftasida mayis 2015 e kadar olan tecili bozdurup 2014 kasim döneminde gitmek istediğimi belirttim gitmeme ihtimalim var mı?

 127. Merhaba admin
  Benim sevk tarihim 17.18.19 eyluldu sevk yerim ise konya olarak gozukuyodu. Ancak sevk tarihleri one alindigi icin suan baktigimda ‘hakkinizda herhangi bir siniflandirma sonucu bulunmamaktadir’ diyor. Bunun anlami nedir ?

 128. selam admin,ben sevk belgemi yabancı bir şubeden aldım daha sonra merak edip e-devlet üzerinden de yaptım,askerlik şubesini aradım biz düzeltiriz dedi memur ve yabancı şubeden aldığım zarfla birliğime gitmemi söyledi,herhangi bir sorun çıkar mı?17 eylülden itibaren askerim bu arada.

 129. Kolay gelsin nişanlım 3 Kasım da askere gitmeyi planlıyor merak ediyorum 11 inde sanırım silüs verecekler biz açıköğretim den kayıt yaptirsak veya herhangi bir başka sebeple askerliğini tecil ettirwbilir miyiz?

 130. 94/4 kasım ayında askere gidiyorum ama halen çalışmaktayım yerlerimiz belli olunca silüsü beklemeden e devletden çıktı alıp iş yerine götürsek hemen çıkış alabilirmiyim..

 131. Admin ben uzman cavuş olmak istiyorum kasimda askere gidersem eger uzman cavusluk icin neler yapmam lazim yardimci olabilirmisiniz

 132. mrßLar ßişi sorucaktım. bn normalde kasım 3 te askere gidicem 15 ekimdede yerler belli oluyo acaßa yerler belli olduktan sonra tecil edeßilirmiyim???

 133. mrßLar ßişi sorucaktım. bn normalde kasım 3 te askere gidicem 15 ekimdede yerler belli oluyo acaßa yerler belli olduktan sonra tecil edeßilirmiyim?

 134. Adımın bey ben kasımda askerim ağustosta giden arkadaşlarım e devletten temmuz 15 de orendiler bende e devletten ekim 15 te orenebillirmiyim

 135. admın bey oncelikle cok tesekkur ederim bu kadar ınsana yardımcı oldugun ıcın bana 2014 kasım ayında askersin dediler kasımın kacında askerlik birliklerine teslim olmamız lazım birde sirüs ne zaman cıkar cıktıktan kac gün sonra gideriz

 136. Kolay gelsin kardeşim bi sorum olacak..
  15.10.2014 tarihinde yerim belli olacak sevk tarihim askeriyeden aldığım kağıtta 04.11.2014 yazıyor. Bu tarihte gitme olasılığım nedir ?
  Yada başka bi tarihe atabilirler mi?
  şimdiden teşekkürler..

 137. Benim bi sorum olucak 94/4 gidicem fakat bide bu kasım ve aralık olmak üzre a ve b diye ayrılmış sanırım ben b gidicek olsam sülüsümü ne kadar erken alabilirim kasımda gidicekler olanlarla beraber alabilirmiyim ? Askeriyeyi aradığımda bana 14 ünde acıklanıcak dedi cevabınızı bekliyorum

 138. BKM.OKL. VE EĞT.MRK.K.LIĞI/BALIKESİR MERKEZCelp Dönemi2014 KASIMCelp Dönemi2014 KASIMCelp Grubu2Şube AdıTUZLUCASeck Tarihi19/12/2014Seck Başlangıç Tarihi17/12/2014Sevk Bitiş Tarihi19/12/2014 olarak görünüor nasıl olcak bu iş admin neci olarak askerlik yaparım

 139. 94/4 tertipler için askerlik yerleri açıklandı.. ısparta merkeze düştüm ben 🙂 sülüsüde e-devlet yoluyla aldım..

 140. 1. e-Devlet Kapısı üzerinden alacağım sevk belgesinin çıktısını almadan sevk edildiğim birliğime gittiğimde birliğim tarafından katılış işlemlerinin yapılmayacağını kabul ediyorum.

  Burda Evet mi Yazıcaz Hayırmı hıcbırsey anlamadım

 141. MEBS OKL. VE EĞT.MRK.K.LIĞI/ANKARA MAMAK sınıfı : Topçu muv özelliği: (top-158) santralcı er ne demek oluyor . Yardımcı olabilirmİsiniz arkadaşlar.. Muv özelliğimin açıklaması nedir

 142. KD 1. grup için birliğe teslim olma tarih aralığı nedir? Acemilik ve Usta birlikleri hangi tarihlerde açıklanıyor ?

 143. Merhaba Admin.. Sevk edilecek eğitim merkezi’nden çıktı alındıktan sonra düştüğüm yere gittiğimde o belgeyle giriş yapabilirim değil mi ? bi nevi sulus olarak sayılacak ?

 144. admin kardeşim.be e-devlet şifremle sevk yerimi sorgulattım ve sevk yerlerimi öğrendim ancak asal sevk işleminizi tamamlamak için tıklayın diiye bir yazı çıkıyor tıklayınca hakkınızda sevk bilgisi bulunmamaktadır askerlik şubesine gidin yazıyor. acaba 2. gruba kaldığım için mi böyle yazıyor beklemeli miyim yoksa şubeye mi gitmeliyim sülüs belgemi alabilmek için”

 145. merhabe Admin bey Aralık 2014 2. Celp olarak gidiyom ama şu çalışıyum tazminatın içim sülüs almam gerekiyor sülüsü ne zaman alabilirim internet üzerinden bi işlem yapamıyum şimdiden teşekkürler

 146. admin benm de bi sorun olcak 6 snda teslim olcam ve bursaya akrabalarımın yanına gelcem için orda elırım dye düşündüm sevk belgesini ve buraya geldiğimde sevk belgesi 30 nda kapatlmştr dye yazdığı için çıktısını alamyorum her hangi bi şubeden almam mümkün mü yardımcı olursan sevinirim

 147. merhabalar ben e devletten sülüsümü almadım hafta sonu olduğu için askeri şubede kapalı. pazartesi teslim olucam. gittiğim ildeki askeri şubeden sülüsümü alıp teslim olabilirmiyim?

 148. 2014 Kasım celbi 2.dönem askere gideceğim. Asal sevk başvurusu hizmetine tıkladığımda “Sistemde kayıtlı sevk bilginiz bulunmamaktadır.Lütfen en yakın askerlik şubesine müracaat ediniz.” diyor. Henüz 2.dönemin sülüsü çıkmamış olabilir mi?

  • Aynı Durum şuanda bende var. sülüsü aralığın kaçında aldın iş yerime verip tazminat alacağım ama hala çıkmadı kağıt

 149. 1987 doğumluyum 31. 12.2014 tecilim bıtıyor aralıktan önce tecilimi bozdursam ne zaman giderim yada en erken gidebilme şansım varmı

 150. SelamınAleykum admin benim gitceğim yer ekim 20sinde belli oldu şimdi giriyorum sınıflandırma sonucu bulunmamaktadır diyor bir bilgin varmı ?

 151. arkadaşlar bende şubat yolcusuyum. sülüsleri acemi birlik yerimiz açıklandıktan sonra e devlet sitesinde sülüslerinizi alabilirsiniz

 152. 95/1 tertipler ne zaman gidiyor?
  acemi birligim ne zaman açiklanacak?
  muayenemi oldum muhtemel sevk tarihi 4.2.2015
  diyor 4ünde yola cikip 5.2.2015 de acemi birligime teslim mi olmam gerekiyor?

 153. selamınaleykum admın ben 94 dogumluyum 2014 kasımda tecılımı bozdurdum muayene oldum subede subat dedıler ama ben teretturde kaldım

 154. Bunlar hep benim başıma gelir o yüzden bulamadım, yazıyim yine de cevap gelmicek ama olsun yazayım yine 🙂 şubeye gidene kadar yazarsınız belki, daha cumartesi bugun

  -şubatta gidicektim fakat mart 18’e sarktı 2.grup. Ama yine de her şey belli şu anda, nereye gideceğim, kısa donem yapacağım, v.b. Hepsi belli. Ama şimdi ayın 24 ü Ocak, her şey açıklandı, ama ben şimdiden sevk belgesini alabilir miyim, işyerine vermem gerekiyor, şimdi taaaa martta alçaksın demesinler, her şey belli şu anda, acemi birlik, esas birlik v.b.

 155. Admin kardeş Allah rızası için sorumu cevaplar mısın ?
  Bu cuma askere gidecem. Edevlet ten sevk başvurumu yaptım ama akıllı telden yaptığım için çıktı alamadım ve dosyayı kaydedemedim. Şu an sistemde sülüsü görüntülemek için herhangi bi menü yok. Edevletten bunu tekrar alabilir miyim onu geçtim sülüsü herhangi bir askerlik şubesinde bana verirlermi ? Şimdiden çok teşekkürler 🙂

 156. Daha önce baktığımda mart 20 de burdur çıkmıştı şimdi e devletten bakıyorum Hakkınızda herhangi bir sınıflandırma sonucu bulunmamaktadır. diyor bizim durum nolur birşey söyle admin.

  • adem aynı sorun bende de var kardeş benimde yerim yazıyordu fakat bugün sülüs almak için girdiğim sistemde hakkınızda herhangi bir sınıflandırma sonucu bulunmamaktadır yazıyor.Admin bey ne yapmamız lazım askerlik şubesinden büyük ihtimalle verirler sistemde hata olduğunu düşünüyorum ben.

 157. ben 2015 şubat dönemi 2.grup olarak mart ayında askere gitmem gerekiyor sınıflandırmam belli olmuş fakat e devlet üzerinden sevk belgemi alamıyorum lütfen konu ile ilgili bilgisi olan varsa cevap versin bekliyorum acil

 158. Ben Yoklamaya gittiğimde Bana oradaki Bayan Mayıs Gitmek istermisin diye sormuştu bende evet dedim sülüs kağıdımdada mayıs 4 yazıyo ama Nüfusa kayıtlı olduğum yer ağustos gönderiyor ben nezamn askere gideceğimi nasıl öğrenebilirim _?

 159. Ben 2015/1 Olarak Askerligimi Yapmaktayım şubat ayında askere gittim giderken aldıgım sülüs belgesi şimdi lazım oldu ama o zaman aldıgım sülüs belgesini teslim olduktan sonra lazım olmayacagını düşünerek yırttım bu belgeyi tekrar alma şansım varmı çok acil olarak cevap bekliyorum ilginize teşekkürler.

 160. ilk girdiğimde askerlık yerımı teslım tarıhımı gösterıyordu sımdı bugun baktıgımda hakkınızda sınıfladırma sonucu bulunmadı dıyor neden acaba bılen varmı ?

 161. ben 20 hazıran 2015 te askere gıdıcem su an bır ıste calısmaktayım fakat hala sülüsümü alamadım teknık bır arıza var dedıler subeden, kendım ınternetten almak ıstıyorum fakar sıfremı gırıyorum ama sülüs cıkarma yapamıyorum yardımcı olur musunuz?

 162. slm kolay gelsin. bugün yedek subay sınıflandırma sonuçları açıklandı. ben e devletten baktım yedek subay öğretmen diyor. zaten öğretmenim bu asker öğretmenlik demek. ama sevk işlemini yapayım sevk belgesi alayım dedim ama şu uyarıyı veriyor sebebi ne .
  Birliğinize sevkiniz emniyet tedbirleri dikkate alınarak yapılacağından dolayı Askerlik Şubesine müracaat etmeniz gerekmektedir. Lütfen sevk işlemlerinizi yapmak üzere en yakın Askerlik Şubesine müracaat ediniz.
  şube de e devletten al diyor.

  • Merhabalar, Şubedeki memura da olayı düzgün bir şekilde anlatınız. Büyük ihtimal ohal bölgesine düştünüz ve sevkiyatınızı askeriye yapıcak bunun için sorun çıkmış olabilir.

 163. ben 95/3b grubu askerim edevletten düne kadar sevk tarihi gidecem yer hersey yazıyodu bugun baktım hakkınızda herhangi askerlik işlemi göxzükmüyo diyor

 164. merhaba arkadaşlar aralık 95/4 b grubu olarak tokata gidecem sülüs kağıdım daha cıkmadı önceden e devlet er sınıflandırma sonucundan görüyordum şimdi gözükmüyor neden acaba

 165. Merhaba Arkadaşlar,

  Bilgisi olan lütfen cevap versin 92 doğumluyum lisans mezunuyum 1 temmuzda tecilimi bozdurdum, verilen kağıtta Kasım celbinde askere alınacağım muhtemel olarak yazıyor, şubenin ilettiği bilgi 27 ekimde E devlet üzerinden sorgulama yapıp askere ne Zaman ve nereye gideceğimin yazacağı söylendi ben kasımın Kaçında giderim belli mi

Soru Sor!