Anasayfa / Acemi Birliği / İstihkam Okulu ve Eğitim Merkez Alay Komutanlığı – Narlıdere

İstihkam Okulu ve Eğitim Merkez Alay Komutanlığı – Narlıdere

İzmir’in Narlıdere ilçesinde yer alan İstihkam Okulu ve Eğitim Merkez Alay Komutanlığı, alanındaki askeri eğitimlerin en profesyonel biçimde sunulduğu noktalar arasında yer almaktadır. Savaş durumlarında piyadelerin arkasından veya önünden giderek çevreyi güvenliğe alma ve arazi asayişi sağlama konusunda görev alan İstikhamcılar bu alayda acemilik eğitimlerini sağlamaktadırlar.

İzmir’e ulaşım deniz, kara, hava veya demiryolu ile sağlanabilmektedir. İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na uçak ile iniş yapan kişiler daha sonra şehir servislerini veya otobüsleri kullanarak Narlıdere istikametine ulaşabilmektedirler. Aynı şekilde İzmir Mavi Treni veya farklı seferler ile demiryolu ile ulaşım sağlayabilecek kişiler, iniş yaptıkları limanlardan da toplu taşıma yollarını kullanabilmektedirler.

Bir merkez komutanlık statüsüne sahip olduğundan dolayı içerisindeki imkanlarda herhangi bir eksik bulunmamasına özen gösterilen İstihkam Okulu ve Eğitim Merkez Alay Komutanlığı‘nda, acemi ve rütbeli fark etmeksizin tüm askerlerin eğitimlerinde ve günlük hayatlarında kullanabilecekleri birbirinden özel toplu kullanım alanları mevcuttur. Arazi eğitimlerinin gerçekleştirilmesi için özel alanların yanı sıra eğitimden arta kalan boş vakitlerde kullanılabilinecek pek çok tesisi de barındıran komutanlık, bu nedenle çoğu askerin acemilik dönemini geçirmek istediği noktalar arasında bulunmaktadır.

Teslimiyet sürecinde askerlere ihtiyaç duyacakları tüm malzemeler birlik tarafından sunulduğu gibi, yine de yedek telefon kartı, çorap, uygun renkte iç çamaşırı ve benzer ihtiyaçların da getirilmesi tavsiye edilmektedir. Birlik içerisinde cep telefonu ve benzeri elektronik aygıtların kullanımı yasak olmasına rağmen internet salonu ve ankesörlü telefonlar yardımı ile aile ve arkadaşlar ile iletişim geniş bir zaman diliminde yapılabilinmektedir. İstihkam Okulu ve Eğitim Merkez Alay Komutanlığı, başarılarına yenilerini eklemek ve daha fazla acemi askere temel bilgileri vermek için çalışmalarını sürdürmektedir.

İstihkam-Okulu-ve-Eğitim-Merkez-Alay-Komutanlığı

3 yorum

  1. ibrahim halil çeken

    Ben izmir narlıdereye düştüm acemi birliğimi orada yapacağım ama kaç gün yapacagım onun hakkında bilgi sahibi olmak istiyorum

  2. İsa Çalışkan

    kk. Tak. Eh. Tug. 1inci eh. Tb. Ege. Eh.bl izmir Narlıdere nitelikli birlik açılımını öğrenmek istiyorum

  3. Arkadaşlar acemiligim İzmir narlı dere itfaiye pos.k.CVS yazıyor ne demek ne olarak yapıcam zormudur bilen varsa yardımcı olsun lutfen

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*