Anasayfa / Askeri Haberler / Jandarma Komutanı Binbaşı Arslan Kulaksız Kimdir?

Jandarma Komutanı Binbaşı Arslan Kulaksız Kimdir?

Şehit Binbaşı Arslan Kulaksız Amasya Merzifon doğumludur. Evli ve iki çocuk babası olan Şehit Binbaşı Kulaksız, şehit olması ile tüm ülkeyi yasa boğdu. Ayrıca Şehit Binbaşı Arslan Kulaksız’ın abisi Dursun Kulaksız da 1990 tarihinde bir maden kazasında şehit olduğu bildirilirken, Şehit Binbaşı Arslan Kulaksız ölümü Merzifon’un Ortaova köyünde yaşamakta olan babasına ve annesine sağlık sorunları nedeniyle hemen verilmezken bir süre sonra askeri yetkililer tarafından verildi.

1990 yılında oğullarından birini kaybeden aile, bu yıl da diğer oğulları Binbaşı Arslan Kulaksız‘ı kaybetmenin üzüntüsünü yaşadılar.

Şehit Binbaşı Arslan Kulaksız‘ın abisinin 1990 tarihinde Merzifon’da meydana gelen ve bu olayla 68 madencinin yaşamını yitirdiği kaza da o dönem Türkiye’yi derinden etkilemişti. Bu kazada 68 madenci ile birlikte şehit olan kişi de Dursun Kulaksız’dı. O dönem büyük acı yaşayan Binbaşı Arslan Kulaksız, doğan oğluna abisinin adını vermişti ve abisinden 25 yıl sonra da Kulaksız ailesi bu defa teröristlerin hain saldırısı ile ikinci şehidini vermiş oldu.

Geçtiğimiz günlerde terör örgütü olan PKK’nın hain bir saldırı sonucu şehit düşen Şehit Binbaşı Arslan Kulaksız başta ailesi olmak üzere tüm ülkeyi yasa boğdu. Türkiye’de son zamanlarda gergin olan havanın sakinleştiği düşünülürken aniden polis ve askerlere düzenlenen saldırı haberleri ülke gündemine bomba gibi düşerken, yeniden ortamın gerilmesine neden oldu. Son zamanlarda artan terör olayları ve saldırıların hedefinde ise Şehit Binbaşı Arslan Kulaksız yer aldı. Eşi ve kızı ile birlikte otomobiline bindiğinde kimliği belirsiz olan kişi ya da kişilerin silahlı saldırısına maruz kalan Şehit Binbaşı Arslan Kulaksız’ın eşi bu saldırıdan yara almazken, kızı da hafif yaralı olarak olayı atlattılar ancak yaşadıkları travma hala tüm ülkenin gözleri önünde. Olay şöyle yaşandı. Eşi ve kızı ile beraber mesai bitiminden sonra otomobili ile yola çıkan Şehit Binbaşı Arslan Kulaksız’ın arabası yolda arızalandı. Arızayı kontrol etmek üzere arabasından inen Kulaksız, bu sürede kendisini takip etmekte olan 2 araç harekete geçerek, Kulaksız’ı çapraz ateşe tutuyor.

Jandarma-Komutani-Binbasi-Arslan-Kulaksiz-Kimdir

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*