Jandarma Muhabere Er Eğitim Tabur Komutanlığı – Seferihisar / İzmir

1
102

İzmir’in Seferihisar ilçesi içerisinde yer alan Jandarma Muhabere Er Eğitim Tabur Komutanlığı, bölgenin en geniş kapsamlı eğitim birlikleri arasında bulunmaktadır. Şehir merkezinden yaklaşık kırk beş kilometre uzakta bulunması ile birlikte her ne kadar tabiri yerindeyse medeniyetten uzak bir yapıda gibi anlaşılsa da, aslında ilçe merkezine yalnızca beş kilometrelik mesafesi ile birlikte son derece olumlu bir yapıdadır.

Jandarma Muhabere Er Eğitim Tabur Komutanlığı‘na karayolu ile ulaşmak isteyen kişiler İzmir’den Çeşme’ye, oranda  da Seferihisar mevkiine seyahat ederek yolculuklarını tamamlayabilirler. Otobüs kullanılarak İzmir’e gelindiğinde neredeyse her firmanın yolcularına sağladığı ücretsiz servisleri kullanabilecek asker adayları, bunun mümkün olmaması halinde de terminalin yanından kalkan otobüsleri kullanabileceklerdir. Havayolu vasıtası ile İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na gelen asker adayları ise yukarıda bahsedilen karayolunu taksi veya alternatif seyahat imkanları ile takip ederek birliklerine ulaşabilmektedirler. Demiryolu üzerinden seyahat edecek kişiler ise İzmir Basmane Garı üzerinden Konak, Üçkuyular ve Seferihisar istikametini takip ederek erişim sağlayabilmektedirler.

Acemi erler için iç çamaşırı, banyo ve benzer temizlik ekipmanları, pijama, terlik, eğitim elbisesi ve gündelik üniforma gibi ihtiyaçlar askeriye tarafından karşılanıyor olsa da, kişilerin bölgenin sıcak havasından dolayı sıklıkla değiştirebilecekleri fazla sayıda iç çamaşırını da beraberinde getirmeleri önerilmektedir.

Bu tarz imkanların yanı sıra futbol sahasından basketbol sahasına, bilardodan masa tenisine ve hatta langırta varıncaya kadar pek çok sosyal aktivite de askerlerin hizmetine sunulmuşken, berber, kafeterya ve benzer sosyal etkileşim ve ihtiyaç alanları da kullanılabilinmektedir. Jandarma Muhabere Er Eğitim Tabur Komutanlığı‘na 0232 743 57 25-26-27 numaralı telefonlardan ulaşılmakta ve 0232 743 29 28 numaralı fakstan belge gönderimi yapılabilinmektedir.

1 Adet Soru

Soru Sor!