Anasayfa / Acemi Birliği / Jandarma Ulaştırma Tabur Komutanlığı – Söğüt / Bilecik

Jandarma Ulaştırma Tabur Komutanlığı – Söğüt / Bilecik

Söğüt – Bilecik Karayolu’nun kenarında yer alan Jandarma Ulaştırma Tabur Komutanlığı, Eskişehir ve Bilecik illerinden binilecek minibüsler yardımı ile son derece kolay ulaşılabilinecek bir noktada bulunmaktadır. Kendisine yirmi altı kilometre ile en yakın il olan Bilecik’e otobüs veya demiryolu ile gelen asker adayları, bir saati dahi bulmayacak bir süre içerisinde Söğüt’te bulunan birliklerine teslim olabileceklerdir.

Jandarma Ulaştırma Tabur Komutanlığı içerisinde askerlik görevlerine başlayacak olan er ve erbaşlar için son derece iyi düzenlenmiş sosyal ihtiyaç merkezleri yer almaktadır. Koğuş, tuvalet ve banyo konusunda içerisinde yer alan tüm er ve erbaşlardan daha fazla askeri dahi rahatlıkla karşılayabilecek olan birlik, bu özellikleri ile içerisinde görevlerini sürdürmekte olan kişileri son derece memnun etmektedir.

İli adet Mehmetçik Gazinosu’nu içerisinde barındıran Jandarma Ulaştırma Tabur Komutanlığı, bu sayede askerlerin boş vakitlerinde rahat ve huzurlu zaman geçirmelerini mümkün kılarak görev zamanlarında ise sorunsuz ve istekli askerlerin ortaya çıkmasını mümkün kılmaktadır. Koğuşların çevresi ile tabur binası civarına yerleştirilmiş içecek makineleri sayesinde bu tarz isteklerini kısa yoldan karşılayabilecek olan askerler, kantinler üzerinden de ufak alışverişlerini gerçekleştirebilmektedirler.

Voleybol, basketbol ve halı saha futbol organizasyonları için spor tesislerine de sahip olan Jandarma Ulaştırma Tabur Komutanlığı, özellikle yaz dönemlerinde askerlerin gerek sağlık gerekse bedelsel eğitim açısından bu tarz spor aktivitelerine katılmaları için son derece başarılı bir merkez durumundadır. Bunun yanı sıra bir adet kütüphaneyi de içerisinde barındıran birlik, askerleri boş zamanlarında okumaya da teşvik etmektedir.

Askerlerin yakınları ile görüşebilmeleri için seksen üç adet ankesörlü telefona sahip olan birlik, otuz bilgisayardan oluşan bir internet salonunu da bünyesinde barındırmaktadır.

Jandarma-Ulastirma-Sogut

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*