Anasayfa / Sizin Sorularınız / Kaçak Durumuna Nasıl Düşülür ?

Kaçak Durumuna Nasıl Düşülür ?

Kaçak Durumuna Düşmek

Askeri Soru: Merhaba, Lisans sonrasi tecilim 2014 temmuz ortasinda bitiyor, henuz bir yukseklisansa yazilmadim ama agustos eylul gibi kayit olabilirim gibi geliyor. Temmuz ortasinda biten tecilim icin normalde hangi celbe veya basvuru tarihine dusuyorum askerlik icin, bilgi verebilirmisiniz..kasim celbi icin basvuru tarihlerini 16 mayis-15 agustos olarak gozukuyor..eger kasim celbine denk geliceksem yukseklisansa basvurup kayit olabilirim..fakat o zamanda temmuz-eylul arasi asker kacagi durumunda mi olacagim? O zaman da okullar kabul etmiyor sanirim kayit icin…cevaplarinizi bekliyorum. tesekkurler..

Cevap: Temmuzda teciliniz bittiğinde 3 ay geçtikten sonraki ilk celp döneminde askere alınma ihtimaliniz olabilir. Kasım celbine başvuru yapabilirsiniz, Temmuz Eylül arası kaçak durumuna düşmezsiniz, 3 ay sonrasını takip eden celp döneminde askerlik yeriniz belli olur ve siz askeri birliğinize teslim olmaz işlemlerinizi yaptırmaz iseniz kaçak durumuna düşersiniz.

Kaçak Durumuna Düşmek

3 yorum

  1. Merhaba.24 Şubat 2014 de tecilim bitiyor. Hiçbir işlem yapmadım daha. Tecilimin bitmesini bekledim. Mayıs celbine mi kalırım?

  2. merhaba benim tecilim 4 gün önce bitti bu ayın 26 da kayıt yenilemem olacak bu süre zarfında kaçak olarak görünürmüyüm kaydımı yaptıktan sonra tecil yapabilirmiyim

  3. merhaba, askerlik şubesinden aldığım yoklama kağıdında son celp tarihim 31/07/2014 olarak yazıyo ama ben bir sonraki celp olan kasım ayında gitmek istiyorum bunun için hiç başvuru yapmasam celp tarihine kadar bir sonrakine atar mı acaba yada başka nasıl bi yol izlemem gerekir.? cevabınızı bekliyorum teşekkürler ..

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*