Anasayfa / Sizin Sorularınız / Kadrolu Asker Nasıl Olunur?

Kadrolu Asker Nasıl Olunur?

Kadrolu-Askerlik

Kadrolu Askerlik Hakkında Sorulan Askerlik Soruları

Soru: Merhaba a.o.f 2.sinifta devam ediyorum halkla iliskiler bolumu daha bitirmedim ailevi sebeplerden askere gitmek istiyorum sorum su ; 12 aylik askerlik doneminden sonra devam edip kadrolu asker olabiliyor muyum? Bir sart sinav vs varmidir? Askeri bunyeye dahil olmak icin ne yapmak gerekir ve hangi rutbeden baslarim?

Cevap: Merhaba Kadir Bey, evet askerliğinizin sonunda kadrolu olarak askeriyede kalabilirsiniz. Askerliğiniz süresince düzenlenecek olan Mülakat ve Sınavlara katılmanızı tavsiye ederiz, bu sınav bilgilerinize bölük astsubayınız veya bölük komutanınızdan bilgi alarak takip edebilirsiniz. Uzman Çavuş yada Sözleşmeli Er olarak askeriyede kalabilirsiniz.

Kadrolu-Askerlik

5 yorum

  1. iyi günler usta birliğimi izmir de yapmaktayım askerliğim bitince askeri görevde devam etmek istiyorum yalnız başka illere atama olurmu askerlik görevim süresince yada şark görevi ne kadar olur bilgilendirirseniz sevinirim çok teşekkürler …

  2. Kadrolu asker nasıl olurum?

    • Öncelikle ellerine güneşe açıp fotosentez yapman lazım, daha sonra karbondioksit salgıladığın an olursun :))) Daha açık yazmanız tavsiye ederim kardeşim. Tahsil durumu felan , yaş belirtirsen NOKTA ATIŞI yapabilir admin :))

  3. lisans mezunuyum askere 12 ay uzun dönem gittigimi varsayarsak astegolarak orda kalmak için ne yapmam lazım. bide kalınca sözleşmeli mi kalıyorum yoksa kadrolu mu

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*