Anasayfa / Askeri Bilgiler / Kalp Pili Olan Askerlik Yapar mı ?

Kalp Pili Olan Askerlik Yapar mı ?

kalp-pili-olan-askerlik-yapar-mi

Gönüllü Askerlik Yapabilir miyim ile ilgili Askeri Soru: Ben Antalya’dan sezer ben 5 yıl önce kalp ameliyatı oldum pil takıldı ve askere gidemedim çürük raporu aldım ama ben gönüllü olarak askerlik yapmak istiyorum bunun için ne yapmalıyım.

Cevap: Merhaba, öncelikle geçmiş olsun, askerlik yapabilmek için sağlık muayenesinden geçmeniz gerekmektedir, sizin için sağlık muayeneniz de muaf sonucu çıktığı için askerlik yapamazsınız, yinede askerlik şubesine giderek durumunuzu bildirip, haklarınız hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Not: Değerli asker adayları, kalp pili ile ilgili olarak askerliği kapsayan soru ve yorumlarınızı bizlere alt kısımdan ulaştırabilirsiniz.

 

kalp-pili-olan-askerlik-yapar-mi

4 yorum

 1. Kalp ritin bozuklugu ve titreme war kan sayiflatma ilcali kulaniyorum
  Askere gidebilirmiyim

 2. 2 yasındayken amalıyat olmsum kalbım de delık varmıs kalbıme tel takmıslar askere gıdermıyım 16 yasındayım buyunce askere gıtmeyı cok ıstıyroym

  • Merhabalar, Askerlik çağınız geldiğinde askerlik şubenizde durumu açıklarsınız duruma göre askerlik şubeniz muayene esnasında bu durumu göz önünde bulundurur.

 3. Mahmut Fazlıoğlu

  Merhaba,

  Doğuştan kalbim delik ve 2 yaşında açık kalp amelyatı olup kalıcı kalp pili taktılar 6 yılda bir pil değişimi oluyor 6 ayda birde kontrollere gidiyorum ve %66 engelli raporum var askerliğe alırlar mı acaba konu hakkında yardımcı olur musunuz ?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*