Kamyo Nedir? Kamyo Astsubay Ne Demektir?

0
60

Türk Silahlı Kuvvetleri çatısı altında çalışmak isteyen bireylerin, yapması gereken bir takım şeyler bulunmaktadır. Öncelikli olarak eğitim durumuna göre bir tercih yapmalıdır. Bundan sonra yapacağı şey ise “KAMYO Nedir?” araştırmasını gerçekleştirmektir. Bu araştırma sonucunda yapacak olduğu KAMYO başvurusunu gözleme fırsatını da elde edecektir. Yılın belli bir döneminde olan başvuruyu kaçıran kişiler, bir dahaki seneye kadar bu fırsatı elde edemeyeceklerdir. Önemli bir sağlık problemi olan kişinin, böyle bir başvuru yapması onu üzecektir. Çünkü kapsamlı bir şekilde yapılan sağlık muayenesi sonucunda, bireylerin vücudunda oluşan kalıcı hasarlardan ötürü bireyleri eleyeceklerdir. Bu yüzden aday olacak kişilerin böyle durumları önemsemesi gerekecektir.

Peki Nedir Bu Kamyo?

Kara Astsubay Meslek Yüksek Okulunun kısaltmasıdır.

Önemsemedikleri takdirde, hayalleri yıkılacak ve daha fazla üzüleceklerdir. Bireylerin yazılı olan sınava çalışması da KAMYO alımı açısından oldukça önemlidir. Çünkü zor olan bir sınav neticesinde, sınavdan geçememeniz durumunda hayalleriniz yıkılacaktır.

Böyle bir durumla karşılaşmamak için yapmanız gereken şey, güzel bir şekilde sınava hazırlanmak noktasında olmalıdır. Sınava hazırlanmak için çeşitli kurslara yazılabilir ve ders görebilirsiniz. Ancak; spor mülakatları konusunda tek başınıza hazırlanmanız gerekecektir. Kişiler devamlı olarak spor idmanları yaparak bu durumun üstesinden geleceklerdir. Bu konuda hazırlıksız olarak hareket eden bir kişinin KAMYO alımları konusunda zorluk çekeceğini bilmesi gerekir. Spor mülakatlarından sonra gelen kapsamlı sağlık muayenesi sonucunda, bireylerin uygun olmadığı anlaşılırsa bu noktada da elenme ihtimalleri bulunmaktadır. Bireylerin son olarak yapacakları şey ise sözlü mülakata güzel bir şekilde hazırlanmak olacaktır.

KAMYO sözlü mülakat sorularını, internet aracılığıyla paylaşan kişiler bulunmaktadır. Onların yorumlarını okuyarak, sınav hakkında güzel bilgiler edinebilirsiniz. Oradan yola çıkarak, yapmanız gereken şey sabırlı ve dikkatli olmaktır. Sınavdaki komisyon üyesi sizin sabrınızı sınayacaktır. Buna bağlı olarak bir tepki vermemeniz sizin yararınıza olacak bir davranıştır. Ayrıca, dikkat konusunda da bir şeylerden emin olmanız gerekecektir. Oraya rahat bir şekilde girmeniz onlar üzerinden olumlu bir etki yaratacaktır. Bunun neticesinde sınavdan elenmeden geçme fırsatını elde edeceklerdir. Yaklaşık altı ay kadar süren bir eğitim sonrasında göreve başlayan JATEK adayı, mesleğinde başarılı olacaktır. Genel olarak insanlar hayal kurmuş oldukları mesleklerde başarıyı yakalayabilmektedir. Ancak; bir kişiye sevmediği bir mesleği yaptırma konusunda diretirseniz, işinde başarılı olmayacaktır. Askerlik mesleği için bu durum daha gerçekçidir. Disiplin altında yaşamaya alışmamış bir bireyin, bu meslekte tutunamayacağını bilmeniz gerekir. Bundan ötürü bu mesleği seçme konusun da iki defa düşünmeniz gerekecektir.

Soru Sor!