Anasayfa / Askeri Haberler / Kasım Ayı Askerleri Tanışıyor

Kasım Ayı Askerleri Tanışıyor

tecil-hakki

Kasım ayı askerlerinin (93/4 Tertiler) acemi birlikleri açıklanmıştır. Askerlik yerleri açıklanan bireyler bu başlık altından soru cevap kısmını kullanarak birbirleri ile tanışabilirler.

 1 Ocak  ve 15 ağustos tarihleri arasında askere gitmek için karar aldıranların, 4 tertip olarak kasım ayında silah altına alınacakları belirtildi. Sevke tabi tutulanların sınıf ve eğitim merkezlerini gösteren listelerin askerlik şubesi ilan levhalarına asıldığı ve ayrıca e-devlet sisteminden öğrenebilecekleri bildirildi.

“Sevk evrakları 21 Ekim  tarihinden itibaren verilmeye başlanacak olup, toplu sevkler ise 4-7 Kasım 2013 tarihleri arasında yapılacaktır. Sevk evraklarını almak üzere şubemize başvuracak yükümlülerin nüfus cüzdanını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Alınacakların sevk evraklarını en geç 7 Kasım  tarihine kadar almaları gerekmektedir. Sevk evrakını almayanlar ile aldığı halde birliklerine katılmayanlar bakaya suçunu işlemiş olacaklarından idari para cezası ile cezalandırabilecekleri için yükümlülerin zamanında sevk evraklarını almaları ve birliklerine katılmaları menfaatleri icabıdır.

tecil-hakki

2 yorum

  1. 93 4 tertibim doguda askerlik yapıyoruz çarşı izni mız yok 24 gün erken ters istiyoruz bu bizim hakkımız değilmi dağın basindayiz elinizin vicdanını koyun

  2. 01.06.1984 dogumluyum.2013 agustis ayinda acemi birligi kastamonu usta birligi aibas olarak nelirlendi.fakat ben yuksek lisansa basladim kasim 2016 ya ertelensi.kasim 2016 yilinfa acemi birligim usta birligim degissir mi.yardimci olursamiz sevinirim

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*