Anasayfa / Sizin Sorularınız / Kesin Olarak Asker Olur muyum ?

Kesin Olarak Asker Olur muyum ?

Asker Adayı: Öncelikle merhabalar verdiğiniz bilgi sayesinde bizleri aydınlattığınız için teşekkür ederim. Sizlere küçük bir sorum olacaktı bu sorunun cevabını gerçekten çok aradım. Sorum şu; 1993 doğumluyum, okulumun haziran ayında bitmesi nedeni ile askerlik zamanım geldiğinden dolayı bende Temmuz ilk haftaların da muayene oldum. Ağustos da gitmek istediğimi belirttim bana ” konteyjan doldu anca kasım olur ” dedi orada ki memur. Şimdi benim muayene olduğum yer de işlemlerim bittiğin de bana verilen kağıtta yani askerleri durum belgesin de “Muhtemelen Sevk Tarihi: 04 Kasım” diye geçiyor. Ben bu tarihte kesin olarak gidecek miyim ? yani 94/1 tertipleriyle gönderebiliyorlar mı çünkü yaşım ve zamanım geçiyor 94’lerle askerlik yapma gibi bir olay var mıdır ? Normal de bizim memleket ( Siirt-Merkez ) tertip olarak 2 gönderiyorlardı o zamanlar okulum vardı gidemedim haziran da okulum bitti, diplomayı bekledim alır almaz direkt gittim muayene oldum ve sonuç olarak durum bu şekil de 93 doğumlu olduğumdan dolayı bu son celp dönemin de gönderirler mi ?

Cevap: Askerliğini tecilli olarak erteleyen asker adayları, tecillerini bozdurup asker olmak istediklerini bildirdiklerinde askerlik işlemleri devreye girer. Ancak normal olarak celp dönemlerinde askerlik yapacak olan kişiler daha öncelikli olarak asker olurlar. Tecilli askerlerimiz tecillerini bozdukları andan itibaren asker ihtiyacına göre askere alınmaktadırlar. Siz 93 doğumlu olduğunuzdan, büyük ihtimalle kasım celbinde yani yazan 4 Kasım tarihinde asker olabilirsiniz, yinede net bir şey söylemek doğru olmaz. 93/4 Askerlik yerleri açıklandığında, e-devlet sisteminde durumunuz belli olacaktır.

Mehmetcik

Mehmetcik

4 yorum

  1. ben 92 dogumluyumm tecıll ettrmıstımm tecılımı bozdurdumm celp dönmım 2014_sevk tarıhımde 4/2/2014 yazıyoo bn ne zamnn askere gtcemm ..

  2. benim tecilim 31 temmuz da bitiyor son erteletme 11 haziran 2014 ve celp donemi 12 ağustos ne anlama geliyor ve yoklama tarihinde gitmezsem para cezası verince kasım ayına mi askerlik tecilli oluyor

  3. Merhaba,07.01.1990 doğumluyum. 4 yıllık üniversite mezunuyum. okul bittikten sonra askerliği 2 yıl tecil ettirdim. Şubeden aldığım belgede muhtemel sevk tarihi 31.07.2014 ve celp dönemi Ağustos 2014 yazıyor.Ağustosta asker olma şansım nedir?

  4. merhaba;
    2014 mart ayında tecilimi bozdurup muayene oldum.Muhtemel sevk tarihim 04.08.2014 olarak gözüküyor.bağlı olduğum askerlik şubem şubatta askere gönderiyor.beni şubata kadar bekletirler mi yoksa muhtemel sevk tarihim olan ağustos ta gidermiyim?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*