Anasayfa / Sizin Sorularınız / Kısa Dönem Asker Olmak İçin

Kısa Dönem Asker Olmak İçin

kisa-donem-asker-olmak

Asker Adayı: İyi günler..Ben 28.12.1984 dogumluyum ve suan acıkogretım son sınıfta okuyorum ve okulum hazıran 2014’de bıtıyor..Suan tecıl hakkım yastan(30) dolayı bıttı…Okulumda hazıranda bıttıgı ıcın benım sımdı nasıl bır yol ızlemem ne yapmam gerekıyor? yanı okulum haziranda bittiği için kısa donem gitmek istiyorum bu yüzden askere hazirandan sonra gitmek istiyorum… Simdi benim ne yapmam gerekiyor?

Cevap: Hazirandan sonra Askerlik şubesine giderek Askerlik işlemlerinizi yaptırmanız gerekmektedir, yanlız şubeye gidereken mezuniyet belgenizi yanınızda götürmeniz gerekmektedir.

kisa-donem-asker-olmak

4 yorum

  1. ben iki yıllık egitimimi derslerimi veremediğim için 6 yıla uzattım devam mecburiyetim yok suan bugün subat ayında muayene olmam gerektiğimi öğrendim tecilimi uzatmak istiyorum ama okuldan ögrenci belgesi alamıyorum buna başka bir çözüm yolu bulabilirmiyim doğum tarihim 01,01,1989 acil cvp lütfen

  2. okudugum lisans ögreniminden şubat 5 te diplomamı alacagım.nisan sonu mayıs başındaki döneme yetişmem için en geç hangi tarihte askerlik şubesine gitmem gerekmektedir.(1986 dogumluyum)

  3. Merhaba,

    Kısmet olursa 2014 Haziran ayında mezun olacağım ve diplomam ile birlikte askerlik şubesine gidip tecilimi bozduracağım. Askerliğimi yapmadığım için iş bulmakta çok zorlanıyorum kendi sektörümle ilgili iş konusunda sizde biliyorsunuz ki askerlik olmadan iş bulmak çok zor; erkensevk_dilekcesi ile birlikte ‘ iş bulamamaktan’ dolayı AGUSTOS ayın da ki dönemde TESLİM olmak istediğimi belirtmek istiyorum inşallah. Tahminen benim talebimi dikkate alırlar mı acaba ? bilgi verebilir misiniz rica etsem.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*