Anasayfa / Sizin Sorularınız / Kısa Dönem Askerlik A ve B Grupları

Kısa Dönem Askerlik A ve B Grupları

kisa-donem-a-b-grubu

Asker Adayı: 2013 kasım celbinde kısa dönem olarak askerliğimi yapacağım. Kasım celbi için 2 grup olarak bilgiler var. birinci grup olarak 4-5-6-7 kasım tarihlerinde gitmek istiyorum. Ne yapabilirim? 1. grup olarak gitme ihtimalim nedir?

Cevap: Kısa dönem askerliklerde de bazen a grubu ve b grubu alımları olmaktadır. Ancak asker adaylarının bunu kendilerinin belirleme gibi bi şansları bulunmamaktadır. Grup sınıflandırmaları askerlik yerleri açıklandığında TSK tarafından belirlenmektedir.

yedek-subay-yeni-celpp-donemleri

5 yorum

  1. selam ben 94/1 tertip b grubu yani 19 martta askere gideceğim yer izmir deniz er eğitim taburu ben a grubu gitmek istiyorum çabuk gitmek istiyorum a grubu yapma olasılığı varmı bilgisi olan cevaplarsa sevinirim

    • merhaba yusuf bey bnde aynı yere çıkdım yani sizinle aynı yere cıkdık acaba 19 marta kesin gitiyormuyuz

  2. MERHABA
    AÇIKÖĞRETİMDEN BU DÖNEM MEZUN OLDUM MAYISTA ASKERE GİTMEK İÇİN BAŞVURDUM AMA BENDEN BENDEN DİPLOMA İSTEDİLER, AÇIKÖĞRETİMDE DİPLPMALARI SON BAŞVURU TARİHİNDEN SONRA VERMEKTEDİR.SON BAŞVURU TARİHİNDEN SONRA DİLEKÇE İLE ASKERLİK ŞUBESİNE BAŞVURURSAM MAYIS CELBİNE ALIRLAR MI?

  3. Merhaba a ve b grupu olarak gitme durumu başvurunun erken veya gec yapılması ile ilgilimi? mesela benim için mayıs celbi düsünüyorum subat 28 son başvuru. diplomamı subat ortasında alıp hemen başvuracağım. b olması yüksek olasılık mı yoksa eşit mi?

  4. Merhaba. Mayis celbinde askere gitmek istiyorum ancak 28 mayisda kpss sinavi var o yuzden askere B grubu gitmek istiyorum
    Bu mumkun mu ? Mumkun degilse askerde iken kpss ye girmek icin askeriye bana izin verir mi ? Tesekkurler

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*