Anasayfa / Askeri Haberler / KKK 4000 TL Maaş İle Sözleşmeli Asker Alımı

KKK 4000 TL Maaş İle Sözleşmeli Asker Alımı

Kara Kuvvetleri Komutanlığı sözleşmeli asker olarak çalışabilecek erlere ihtiyaç duyması sebebiyle uzman olarak asker alımı yapacağını duyurdu. Çanakkale ve Çanakkale’nin çevre illerinden bu şekilde alıma dahil olmak isteyen bireyler, Balıkesir’in Edremit ilçesinde bulunan 19. Motorlu Piyade Tugayı’na başvurularını yapabilecek ve bu fırsatı elde edebileceklerdir. Alımlar için TSK başvuracak kişilerden belirli şartları tamamlamasını istemektedir. TSK’ya göre alım yapabilecek olanlar, henüz askerlik hizmetini yerine getirmemiş, askerlik hizmetine henüz dahil olmamış ya da vatani görevini er veyahut erbaş olarak tamamlamış kişileri bünyesinde bu şekilde çalışmaya kabul etmektedir.

Adayların yukarıda belirtilen şartları tamamlaması halinde, bazı evrakları da birliğe iletmeleri gerekecektir. Bu evrakları beyan edecek olursak, ilk etapta burası için dilekçe doldurmaları gerekecektir. Sonra ise nüfus cüzdanını ve fotokopisini götürmek durumundadırlar. Bunların yanı sıra son mezun oldukları okulu da oraya bildirmeleri gerekecektir. Son mezun oldukları okulun diplomasının aslını ve bir adet fotokopisini birliğe yine götürmek durumundadırlar. Askerlik hizmetini yerine getirmiş ve tamamlamış olan bireylerin askerlik terhis belgesini ve fotokopisini götürmek durumundadırlar. Bunların yanı sıra normal başvurularda da olmuş olduğu gibi 12 adet vesikalık fotoğrafınız ile birlikte adli sicil kaydını da 19. Motorlu Piyade Tugay’ına götürmeniz gerekmektedir. Vukuatlı olan nüfus kayıt örneğini de buraya götürmeniz halinde, işleminizin tamamlanabileceğini sizlere söyleyebiliriz.

Başvuruları olumlu olarak sonuçlanan sözleşmeleri er adaylarını 2300 ile 4000 Türk lirası maaş ile işe başlayabileceğini belirtebiliriz. Adayların başvurularının kabul edilmesi halinde belirli aşamaları da yerine getirmeleri gerekecektir. Yerine getirmeleri gereken aşama olarak öncelikle ön sağlığa girmeleri gerekecektir. Ön sağlıktan olumlu bir sonuç alan bireylerin fiziki yeterlilik sınavı başlığı altında olan ve fiziki etmenlere dayana sporlara dahil olması gerekecektir. Bunlardan sonra yapacakları aşama ise sözlü mülakattır. Sözlü mülakatı da güzel bir şekilde tamamlayan bireyler işe başlayabilecekler ve TSK bünyesi altında hizmetlerini vermeye başlayacaklardır. Başvuru yapan adaylar, başvuruların sonuçlarını öğrenmek maksadıyla www.kkk.tsk.tr adresine girmeli ve bu adres üzerinden başvuru sonuçlarını öğrenmelidirler.

kkk-sozlesmeli-asker-alimi

15 yorum

 1. oğuzhan yücel

  4 yıllık üniversite bitirdikten sonra uzun dönem askerlik istiyorum. ama karın bölgemde göbek deliğimin hemen sağ üst’ünde 4-5 cm’lik ameliyat izi var acaba sağlıktan geçebilir miyim ? estetik yaptırsam olurmu ?

 2. 94 luyum asker kacagiyim sozlesmeli askerlik yapabilirmiyim

 3. Muazzaf subaylık da matematik öğretmeni olarak başvuru şartlarında göz için sinir kac derece. Lazer ile tedavi kabul ediliyor mu

  • Merhaba, bu durum ancak tedavi sonrasında subaylık muayenenizde belli olur. Size engel olmayacak derecede tedaviniz gerçekleşirse büyük ihtimalle olursunuz.

 4. Selamun aleykum kardesimm ben lise 2 terk askerde komando veya uzman cavus olma gibi bi sansim varmi

 5. Merhabalar Ben 91 doğumluyum şuan Yurt Dışında Tıp Bölümü Okumaktayım. Ve Bu sene şuan Okulumu Dondurup Askere Gitmek Ve askeriyede kalmak istiyorum Şuanki okudugum Okulumun Bana Faydası olur mu ? ve Askeriyede kalabilme İmkanım varmı Cevaplarsanız Teşekkür Ederim..

 6. 2016 Muvazzaf subaylık sınavını kazandım. Sağlık için gerekli şartlara uygun yazımı aldım. Güvenlik soruşturma sonucunu beklerken 15 Temmuzdaki kalkışma olayı gerçekleşti. Bizim durumumuz ne olacak. (Ayrıca askerliğimi yedek subay olarak yaptım.)

 7. boyum 1,64 yaşım 30 31den gün aldım fiziki yeterlilik şartlarınızı göremedim kabul olunurmu

 8. yonetım selam aleykum ben sozlesmelı er olmak ıstyorum ama yuzumde 4 tane dıkıs atıldı 2 sene once oldu bu olay az bellı oluyo sorun olurmu acaba

 9. Talha NİZAMOĞLU

  2016 Haziran 2 yıllık Sağlık Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil Yardım ( Paramedik ) mezunuyum . Askerde askeri ambulans veya farklı bir sağlık biriminde askeri personel olarak tezkere bırakma imkanım var mı ? Alırlar mı ? Askerde sağlıkçı olarak kalmak istiyorum.

 10. ben 97 dogumluyum sırtımda dövme var ve orta öğretim mezunuyum sözleşmeli er olablırmıyım

 11. Merhaba
  01.05.1994 dogumluyum 180 boy 75 kilom mevcut 3 yil tecilim vardi bu sene sona ermektedir. 2017 subat ta muhtemelen askere gidicem. Evli ve 1 cocugum var. Basvuru yapsam sonuc olumlu olma ihtimali yuzde kactir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*