Anasayfa / Askeri Bilgiler / Konsolosluktan Askerlik Tecil Ettirebilir miyim?

Konsolosluktan Askerlik Tecil Ettirebilir miyim?

Merhabalar, 1992 doğumluyum.. 2010 yılında liseden mezun oldum ve 2 yıllık bir denizcilik okuluna kayıt oldum 2012 de bitirdim (bu sürede lise diplomam ile tecil ettirdim). Daha sonra gemiye çıktım çalışmak üzere. 2013 yılı aralık ayında gemi ile Rusya ya gittiğim zaman konsolosluktan 1 yıllık tecil aldım fakat 2014 mayıs ayında gemiden indim.. Yani karada(TR de) 6 aydan fazla(180 gun) kalarak tecilimi yaktım…

Yaklaşık 2 hafta önce otelde kaldığım sırada polis tarafından tarafıma bir tutanak imzalatıldı ve bakaya olduğum söylendi 15 gün içinde askerlik şubesine müracaat etmem gerekiyormuş.. Benim şu an askere gidebilecek durumum yok maddi ve ailevi açıdan. Gemiye çıkıp çalışmam gerekiyor ve tüm evraklarım hazır pasaport vs.. (HERHANGİ BİR ÖGRENCİLİK DURUMUM KALMADI)

1- Bakaya iken askerlik şubesine gidersem ne olur.

2- Daha önce yurt dışı tecili alıp yaktım. Tekrar gemi ile çıkarsam yurt dışına konsolosluk tekrar tecil verir mi?
Teşekkürler..

Cevaplar; Konular ile ilgili net bilgimiz olmamakla birlikte, askerlik konsolosluklar dan d a tecil ettirilebilir olduğunu biliyoruz. Daha önce tecil etmiştiniz, ancak bakaya durumda olduğunuz için bu sefer farklılıklar olabilir, konu hakkında bilgisi olan alt kısımdan arkadaşımıza yardımcı olabilir.

konsolosluktan-askerlik-tecili

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*