Anasayfa / Sizin Sorularınız / Lisans Mezunlarının Celp Dönemleri Farklı mı Oluyor?

Lisans Mezunlarının Celp Dönemleri Farklı mı Oluyor?

lisans-celp-donemleri

2012 lisans mezunuyum. mezun olunca hemen tecil ettiriyoruz ve 2014 de sürem doldu. şubedeki personel eylül ayı çıkmadan evrak getir dedi. götürdüm kısa dönem olmasını istedim ve bana dedi ki 27 ekimde e devlet şifresi ile gideceğin yeri öğrenirsin. Ben kasımda mı yoksa ocakta mı askere gideceğim? yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba, Lisans mezunlarının celp dönemleri farklı olmuyor aslında, celp tarihinden önce askerlik yerleri hemen hemen aynı tarihlerde açıklanıyor. Ve hemen hemen normal erler le aynı tarihlerde birliklerine teslim oluyorlar. Siz ekimde askerlik yeri sorgulamanızda yeriniz açıklanır ise kasım celbinde asker olursunuz.

lisans-celp-donemleri

Bir yorum

  1. Hasan Gümüştekin

    Merhaba. 2012 üniversite mezunuyum. Bu sene tecilim bitti ve Kasım celbinde askere gitmem gerekiyordu faka başvuru dönemini kaçırdım. Askerlik şubesine giderek işlemlerimi yaptırdım ve 2015 Ocak celb döneminde askere gideceğimi öğrendim. Ocağın 25inde sevk yerim belli olacak fakat ben yüksek lisansa başvurarak askerliğimi tekrar tecil ettirmek istiyorum. Yüksek lisansın başvuruları sevk tarihinden önce fakat başvuru sonuçları sevk tarihinden sonra açıklanacak. Sorum şu ki; sevk yerim belli olduktan sonra askerliğimi tekrar tecil ettirebilir miyim? Yani sevk yerim belli olduktan sonra yüksek lisansa kayıt olursam askerliğim ertelenir mi? Yardımcı olursanız sevinirim.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*