Anasayfa / Sizin Sorularınız / Lise Tecilini Bozdurmak

Lise Tecilini Bozdurmak

askerler

Soru: Merhaba ben 1992 doğumluyum tecilliyim yeni lise bitti şimdi tecilimi bozdursam nezaman askere alınırım ayrıca daha diplomamı almadım askere alınırsam lise mezunu olarakmı alınırım?

Cevap: Evet lise mezunu olarak askere alınabilirsiniz, askerlik şubenize giderek tecilinizi kaldırabilirsiniz, ayrıca erken gitmek istiyorsanız erken sevk dilekçesi doldurabilirsiniz. Ancak yine en erken 3 ay sonrasına denk gelen celp döneminde asker olabilirsiniz.

askerler

4 yorum

  1. liseyi bitirdim fakat sorumlu derslerim olduğu için diplomayı alamıyorum 27.05.1993 doğumluyum 31.12.2014 tarihine kadar tecilim vaR tecilimi bozup askere gitmek sitiyorum bunun için gerekli evraklar nelerdir ve ne zaman askere alınırım

  2. merhaba benim oğlum lise son beklemeli öğrenci alttan ders borcu var tecilliydi bozup ağustos yada kasımda asker bu arada sınavları verip üniversite kazanırsa tekrar tecil yapabilirmi yoksa her şartta askermi

  3. mrb ben lise mezunuyum 93luyum okuk bitince tecil yaptim ve bana 31.12.2015 tarihinr kadar tecil yapti simdi ben subeye gidicem neler gerekli benim icin ve ne zamana askere gitme ihtimalim yuksek soylermisiniz teskkurler.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*