Anasayfa / Askeri Haberler / Mardin’de Asker Aracına Mayınlı Saldırı Düzenlendi: 1 Asker Şehit Oldu

Mardin’de Asker Aracına Mayınlı Saldırı Düzenlendi: 1 Asker Şehit Oldu

Mardin’in Midyat ilçesinde askeri araca düzenlenen mayınlı saldırı sonucu Jandarma Komando Er 20 yaşındaki Barış Akkabak şehit olurken, 4 asker de yaralandı.

Yetkililerden alınan bilgi doğrultusunda Gelinkaya ve Şenköy mahallelerinden geçen Kerkük Yumurtalık Petrol Boru Hattı’nda güvenlik sağlamakta olan askerlerin yer aldığı aracın geçmesi esnasında terör örgütü PKK tarafından yola döşenmiş olan mayınlar patladı.

Olayda Jandarma Komando Er Barış Akkabak şehit olurken, 4 asker de yaralandı. Yaralanan askerler Midyat Devlet Hastanesi’nde tedavi görürken, güvenlik güçleri de saldırıyı düzenleyenlerin bir an önce yakalanabilmeleri için operasyon başlattılar.

Şehit Düşen Askerin Kimliği Belli Oldu

Mardin’in Midyat ilçesinde PKK terör örgütü mensuplarının yola döşediği mayınların, askeri aracın geçmesi sırasında patlaması ile birlikte şehit olan Jandarma Komando Er 20 yaşındaki Barış Akkabak olduğu açıklandı.

Mardin Valiliği Açıklama Yaptı

Mardin Valiliği, Midyat ilçesinde gerçekleşen askeri aracın geçmesi esnasında yola döşenmiş olan mayınların patlaması neticesinde 1 askerin şehit olduğunu, 4 askerin de yaralandığını açıklarken, saldırı ile bağlantısı olan teröristlerin bir an önce yakalanması halkın güvenlik ve huzurunun sağlanması için çalışmaların devamlı olarak sürdüğünü bildirdi.

Mardin Valiğinden açıklama doğrultusunda Şenköy ve Gelinkaya Mahallelerinden geçmekte olan Kerkük Yumurtalık Petrol Hattı güvenliğini sağlamakta olan askerlerin aracının geçtiği sırada PKK terör örgütü tarafından yola döşenmiş mayınların patlaması neticesinde 1 askerin şehit olduğunu, araçta bulunan 4 askerin de yaralandıklarını belirtti. Yaralanan 4 askerin hayati tehlikeleri bulunmazken, tedavilerinin Midyat Devlet Hastanesi’nde sürdüğü belirtilen açıklamada, hain saldırıyı gerçekleştirmiş olan PKK terör örgütü mensubu teröristlerin en kısa zamanda yakalanması ve halkın güvenlik ve huzurunun sağlanması için çalışmaların devamlı olarak süreceğini belirtilirken, halkı derin bir üzüntü ve acıya boğan bu istenmeyen olayda hayatını kaybetmiş olan şehit Jandarma Komando Er 20 yaşındaki Barış Akkabak’a Allah’tan rahmet dilerken, yaralı askerlere de acil şifalar dilediler. Şehit Jandarma Komando Er 20 yaşındaki Barış Akkabak’ın ailesine ve yakınlarına da başsağlığı ve sabır dilediler.

Mayinli-askere-saldiri

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*