Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ)

0
77

Harp Akademileri, Askeri Liseler ve Astsubay Hazırlama Okulları’nın kapatılmasının ardından, hızlı bir şekilde asker yetiştirmek adına adımlar atıldı. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bir tv kanalında yaptığı açıklamaların ardından bazı önemli kararlar ve değişiklikler yapıldığının haberleri verildi. Vatanımız için hayırlı olmasını diliyoruz.

Milli Savunma Üniversitesi Nedir?

Milli Savunma Bakanlığına bağlı olarak yeni bir üniversite kurulacağı açıklandı. MSÜ rektörlüğe bağlı olarak hizmet verecek. Ülkemiz için askeri okullarda yetiştirilen bireyleri artık MSÜ (Milli Savunma Üniversitesi) yetiştirecek. Kurmay Subaylar ve Lisans üstü eğitim vermek amacı ile kurulacak olan MSÜ çok yakında hizmete başlayacak.

Milli Savunma Üniversitesi Başvuru Koşulları

MSÜ ‘ye girebilmek için bazı mülakatlar ve sınavlar olacağını düşünüyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan katıldığı televizyon programında tüm okullardan liseler, mesleki dengi okullar vs.. Milli Savunma Üniversitesi’ne girmek isteyenlerin girebileceğini açıkladı. Ayrıca aldığımız bir habere göre, Üniversite Sınavına Girmiş tüm bireyler, Milli Savunma Üniversitesi’ne girmeye hak kazanacaklar. İlerleyen günlerde başvuru şartları net olacak açıklanacaktır, bizlerde sizler için sitemiz üzerinden paylaşacağız.

Milli Savunma Üniversitesi Nerede Kurulacak?

MSÜ’nün henüz nerede kurulacağı ile ilgili resmi bir açıklama gelmedi. Ancak tahminlerimize göre MSÜ’ye bağlı olarak bir değil birden fazla eğitim kurumu olacak diye tahin ediyoruz. Ayrıca Büyük Şehilerde kurulur diye düşünüyoruz. Milli Savunma Üniversitesi’nin Nerede Kurulacağı ile ilgili resmi açıklama yapıldığında siz değerli arkadaşlarımız için sitemiz üzerinden paylaşacağız.

Soru Sor!