Anasayfa / Sizin Sorularınız / Ms Hastaları ve Askerlik

Ms Hastaları ve Askerlik

 

Soru: Ms hastasıyım, Ms hastalarının muafiyet durumunun olduğunu öğrendim. Yapmam gereken işlemler hakkında geniş bilgi sahibi değilim ne yapmam gerektiği hakkında bilgi alabilir miyim?

Cevap: Ms hastalığı hakkında ayrıntılı bilgiye sahip değiliz, ancak şu şekilde sizi bilgilendirebiliriz. Ms hastalarının askerlikten muaf durumu söz konusu ise, o hastalıkla ilgili hastane raporlarınızla birlikte askerlik şubesine giderek muayene sırasında sunabilirsiniz, bu şekilde askeri heyetin size vereceği karar doğrultusunda askerden muaf olabilirsiniz.

Ms Hastalığı Sorusu: İyi günler MS hastasiyim 25 yasindayim yurtdisinda almanyada yasiyorum. MS hastalari askere gidebilirmi? Cevaplarsaniz sevinirim.

Cevap: Merhaba, bir üst cevapta da belirttiğimiz gibi MS hastaları askeri heyet tarafından incelendikten sonra askerlik yapıp yapamayacaklarına karar verilmektedir. Sizi yanlış bir yönlendirme içine sokmak istemeyiz. Bu yüzden en kısa sürede askerlik şubenize başvurarak durumunuz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Ms-Hastalari-Askerlik-Yapabilir-mi

Bir yorum

  1. mrb . bende ms hastasıyım ama 4 yıllık üniversite bitirip suba olmayı düşünüyodum bu ms buna engel olur mu ..

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*