MSB Memur Alım Sınavı Sonuçları (11-15 Ocak 2016)

0
26

Milli savunma Bakanlığı’nın 130 memur kadrosu için 11-15 Ocak 2016 tarihlerinde gerçekleştirilen imtihan neticeleri duyuruldu.

49 tane uzman, 35 tane mühendis, 18 tane veri hazırlama ve kontrol işletmeni, 13 tane tekniker, 5 tane koruma ve güvenlik görevlisi, 2’şer tane aşçı, garson ve hizmetli ile 1’er tane psikolog, mimar, çevirmen, şoför almak için totalde 130 sivil memur kadrosu amacıyla epey bir süredir haberi beklenen imtihan neticeleri 75 günlük gibi bir süreden sonra nihayet duyuruldu.

İmtihan Neticeleriyle Alakalı Malumatlar ve Tayin Süreci 

1. Millî savunma bakanlığı 2015 senesi açıktan devlet memur alımı dâhilinde ilan edilen 130 memur kadro temini için icra edilen mesleki yeterlilik ve mülakat imtihanlarında başarıya ulaşmış olan kişilerden, her bir kadro için başarı sıralamasına bakılarak 130 kazanan (asil) namzet tespit edilmiştir.

2. Adayların tayin etme işlemlerinin bitirilebilmesi amacıyla TSK sağlık yeteneği yönetmeliğine göre, sivil memur olabilir sağlık belgesi almaları ve kurum vasıtasıyla uygulanacak güvenlik soruşturması ve arşiv incelemesi neticesinin “olumlu” olması icap etmektedir. Dolayısıyla, kazanan adayların hepsine güvenlik soruşturması ve arşiv incelemesi uygulanacak, sağlık belgesi almaları amacıyla askeri hastanelerine sevkleri yapılacaktır.

3. Adaylar aşağıda ifade edilen evrakları temin edecek; 11-12-13 Nisan 2016 tarihlerinde 09.30-16.30 saatleri içinde, MSB hükümet memurları eğitim merkezi komutanlığı Tandoğan/Ankara bürosuna elden teslim edecekler ve sağlık belgesi alabilmeleri amacıyla askeri hastanelerine sevk edileceklerdir. Belgelerini ifade edilen tarihlerde elden teslimatı yapmayan şahıslar, haklarından feragat etmiş sayılacaklar ve hiç bir şekilde hak isteğinde bulunamayacaklardır.

Atanan Şahıslardan Talep Edilen Evraklar 
– 3 tane güvenlik soruşturması ve arşiv incelemesi belgesi
– 3 tane resim
– 3 tane nüfus cüzdan fotokopisi  belgeleri talep edilecektir.

Asil adaylar ifade edilen belgeleri en geç 13 Nisan çarşamba günü saat 16.30’a dek yukarıda ifade edilen ( MSB hükümet memurları eğitim merkezi komutanlığı Tandoğan/Ankara) adrese elden teslimatı yapmaları gerekir.

Soru Sor!