Anasayfa / Sizin Sorularınız / Muayene Kaçağıyım

Muayene Kaçağıyım

Soru: Adım imran özçınar muayne kaçağıyım askere hemen gitmek istiyorum ama evliyim 3.5 aylık kızım var eşime ve kızıma ben bakmakla hükümlüyüm askere bu yüzden geç gitmek zorundayım borçlarım da var onları ödemeden eşime para bırakamadan askere ğidemem ne yapmalıyım askeri şubeye gitsem beni alıp hemen askere götürürler mi ?

Cevap: İmran Bey Merhaba,

Muayene kaçağı iseniz askere hemen almazlar. Askerlik süreniz henüz gelmemişse askere alınmazsanız. Ama asker kaçağı olarak gözüküyorsanız, askere alım işleminizi gerçekleştirirler.

Yedek Subaylık Sınavı

2 yorum

  1. Merhaba ben Ender, 1992 dogumluyum ve su ana kadar askerlıkle ılgılı hıc bırsey yapmadım. Yanı bakaya degılım ama yoklama da olmadım. Ama su an benım mecburen Yurt dısına cıkmam gerekıyor, Gelecegım soz konusu, Acaba yurt dısına cıkarken, Herhangı bır sorun olur mu gumrukte falan? Lütfen cevap verın cok onemlı.. Saygılar.

  2. benim sinism geldı ama bazı sorunnlarım yızmden gıdemdm kasımdan bellı asker kacagımı sayılıyrm yksa muane kacagımıym gtsem hemen alırlarmı askere yerm ıstanbul cıkmstı kasımda yıne aynı yereme duserm neoolr cvp atın

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*