Anasayfa / Sizin Sorularınız / Ne Zaman Askere Çağrılırım ?

Ne Zaman Askere Çağrılırım ?

ne-zaman-askere-cagrilirim

Asker Adayı: Merhaba; Ben Agustos 2013 tarihinde 4 yıllık fakülteden mezun oldum.Mezun olduktan sonra hiç Askerlik şubesine gitmedim.Çünkü 2011 yılında Açık öğretim Üniversitesinde eğitimi mi devam ettirdim ve mezun oldum,bu süreç içersinde Açık öğretim Üniversitesine kayıt olurken askerlik şubesine gittim çünkü Açıköğretime kayıt olurken Askerlik durum belgesi istiyorlardı,Durum belgesini alırken 2014 e kadar tecil ettiler,şimdi ben 2013 Ağustosunda mezun olduğum için merak ediyorum Tecilim bozulmuşmudur? Sizce şuan ne yapmalıyım? Ne zaman askere çağırırlar ? Teşekkür ederim.

Cevap: Merhaba, yapmanız gereken tek işlem askerlik şubenizi aramanızdır. Bazen okul mezuniyetlerinden sonra askerlik tecili kalkıyor, bundan emin olabilmeniz için askerlik bölge başkanlığı size en net bilgiyi verir. İnternet ortamından askerlik tecil durumuna ulaşmanız imkansızdır. Size verebileceğimiz tek ve en doğru cevap askerlik şubesine başvurmanızdır. Başvurunuz sırasında ne zaman askere çağrılacağınız hakkında da en net bilgiyi alabilirsiniz.

ne-zaman-askere-cagrilirim

8 yorum

  1. öncelikle slm. mrb. ben 08/07/1984 doğumluyum. önlisans mezunu olduktan sonra şu an eğitimime açıköğretim fakültesin de devam ediyorum ve bu sene son sınıfta olup haziran da mezun durumunda bulunuyoum. ancak benim son tecil sürem 14 şubat 2014’de bitiyor. bakaya, kaçak durumuna düşmemek için askerlik şubesine gidip muayene olduğum ve durumumu açıkça izah ettiğim taktirde geriye kalan 4-5 aylık bir zaman için askerlik şubesinden bir yardım alabilme imkanım veya yök ün çıkardığı en son yasadan faydalanma şansım var mı? bir de en kötü şubatta muayene olduğum taktir de ne zaman askere alınırım? nasıl bir yol izlemem gerekiyor? Tşkkrlerrrr saygılarrr

  2. öncelikle slm mrb iyi günlerr. ben 08/07/1984 doğumluyum. ben şu an açıköğretim fakültesi son sınıfta olup haziran da mezun durumunda bulunuyorum. ancak benim tecil sürem 14/02/2014 de bitiyor. yaşımdan dolayı başka tecil hakkım da bulunmuyor. yalnız bu sene yök ün mezun durumunda bulunanlar için yeni çıkardığı yasa dan mezun olana kadar faydalanma imkanım var mı? böyle bir şey varsa 4-5 ay için askerlik şubesine gidip muayne olmam gerekiyor mu? bakaya veya kaçak durumuna düşmemek için nasıl bir yol izlemem gerekiyor? bir de şubatın 14 ün de muayne olduğum taktirde ne zaman askere alınırım? yardımcı olursanız sevinirim teşekkrlr saygılarrrrrrrr.

  3. öncelikle mrb ben ocakta lisanstan mezun olucam kısmetse mezun olduğum günde askerlik şubesine gidip tecilimi bozdurcam acaba ne zaman askere giderim bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler

  4. Merhaba ben dört yıllık bir lisans bölümünde okuyorum ancak üniversite eğitimimi sonlandirmak zorundayım bırakır bırakmaz askerlige cagrilirmiyim 1994 doğumluyum.

  5. Iyi gunler. Benm askerlik kagidimda mihtemel askerlige sevk tarihi olarak 30.09.2016 olarak yaziyor. Bir de 30.05.2015 tarihi yaziyor kagitta. Benim sorum ise eger ki ben eylul ayinda yuksek lisansa kabul edersem askerligim gecil edilir mi ve benim askerlige alinma tarihim tam olarak nedir?

  6. Selam ben Hüseyin haziranda okulum bitecek.23.04.1993 doğumluyum.Okulum biter bitmez tecilimi bozduracam.Tahmini ne zaman askere çağırılırım bilgi verirmisiniz.Şimdiden teşekkürler..

  7. selam ben Mustafa 92 dogumluyum su an acık lise okuyorum ama tecil yapmadım ve askere hiç çagrılmadım. neden acaba.tsk ederım

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*