Anasayfa / Sizin Sorularınız / Ne Zaman Gideceğim ?

Ne Zaman Gideceğim ?

Askere Ne Zaman Gideceğim diye düşünen asker adaylarının sormuş oldukları sorulara ve yönetimin vermiş olduğu cevaplara alt kısımdan ulaşabilirsiniz. Sizlerde Ne Zaman Askere Gideceğim? diye merak ediyorsanız sorularınızı konu altından bizlere ulaştırabilirsiniz.

Ne Zaman Gideceğim: 90 doğumluyum ve tecilliyim. Ama ne zaman gideceğim hakkında hala bilgiye sahip değilim.nereye gideceğimi değil ne zaman gideceğimi ögrenmek istiyorum.1 2 değil dediler gittim hala belli değil dediler ama ben nereye gideceğimi değil ne zaman gidecegimi soruyorum. Herkezin belli iken bizlerin niye belli olmuyor merak ediyorum. Vericeginiz CEVABA ŞİMDİDEN TŞK EDİYORUM.

Cevap: Merhaba askere ne zaman gideceğiniz konusunda size şu şekilde bilgi verebiliriz, tecil sürenizin bitmesinin ardından , 3 ay sonrasını takip eden celp döneminde askere gitme ihtimaliniz olabilir, bu durum kesin değil ve değişiklik gösterebilir. 3 aydan daha fazla bir zaman sonrada askere gidebilirsiniz.

Askere Ne Zaman Gideceğim: iyi akşamlar ben iki üç ay önce muayene oldum simdi ise haziranda gitmek istiyorum doğum tarihim 10.25.1995 haziranda gidebilir miyim? teşekkürler..

Cevap: Merhaba, haziran ayında asker alımı yapılmamaktadır, sırası ile Şubat, Mayıs, Ağustos ve Kasım ayı celp dönemi aylarıdır ve bu celp aylarında askere alınma ihtimaliniz olabilir. Önümüzdeki celp ayı Ağustos ayıdır.

Ne Zaman Askere Gideceğim: 1996 nisan doğumluyum askere ne zaman gideceğim veya kağıdım ne zaman gelir bilgi alabilir miyim teşekkürler.

Cevap: Merhaba, bilindiği üzere 1996 doğumluların askerlik işlemleri 2015 yılı içinde gerçekleşmektedir. 2015 yılı içinde işlemlerinizi yaptırırsanız 2016 yılı memleketinizin asker alımı gerçekleştireceği celp ayında askere alınırsınız. Muayene ve askerlik işlemleri için Kağıtların gelmesini beklemeden şubeye başvurabilirsiniz. Bazen evraklar gelmeyebiliyor.

Ne Zaman Öğrenirim: Askere ne zaman ve nereye gideceğimi nasıl öğrenirim?

Cevap: Askere ne zaman ne nereye gideceğinizi öğrenmenizin bir kaç yolu var, normal doğum yılı asker alım tarihinde askere gidecekseniz, memleketinizin celp döneminde askere gidersiniz. Bunun için eğer 96 doğumlu iseniz, 2016 yılı askerlik celp dönemlerini inceleyebilirsiniz. Nereye gideceğinizi cep döneminizden 15-20 gün önce e-devlet sistemi üzerinden öğrenebilirsiniz.

Askere Ne Zaman Gideceğim?

Merhaba ben 16.12.1996 Kahramanmaraş Afşin ilçesine bağlıyım acaba ne zaman askere giderim veya muayene zamanım ne zamandır bununla ilgili olarak adresime muayene kağıdı gelir mi yoksa benim mi gidip muayene olmam gerekiyor? İyi akşamlar diler ilginizden dolayı teşekkür ederim.

Cevap: Afşin 2016 yılı celp dönemlerinde Mayıs celp döneminde asker alımı gerçekleştirecektir. 2015 yılı içinde şubeye en kısa sürede giderek askerlik muayenenizi gerçekleştiriniz. Askerlik kağıdı gelmeyebilir.

Ayrıca Cevabın buradan açıklanmamasını isteyen ve cevapları özel mail adreslerine isteyen arkadaşlarımızın da sordukları soruları burdan sizler ile paylaşıyoruz. Soruların cevapları şahısların mail adreslerine özel olarak gönderilmiştir.

Özel Sorular

Sayin admin ben 90 doğumluyum 2014 kasımda tecil bozdurdum eğer 15 inden önce bozdurursam şubatta gidecegimi söylediler bn 11 kasımda bozdurdum acaba ne zaman giderim?

Ben 94 doğumluyum kasım ayında muayene oldum ve mayısta gidersin dediler askerlik şubesinden. Nereye gideceğim ne zaman belli olur acaba?

Merhaba iyi günler ben 1996 ağustos doğumluyum. Okulumun son yılındayım okul bittikten sonra askere gitmek istiyorum. Bana 21 yaş uygulaması vurdu mu ve muayeneye ne zaman gideceğim lütfen yardımcı olun.

Doğum tarihim 30.05.1996 ne zaman askere gideceğimi öğrenmek istiyorum askerlik 21 yaşına mı alındı hangi tarihte gideceğim söylerseniz sevinirim.

TOKI'NIN ''KALE'' KARAKOLLARI

136 yorum

 1. ben 94 dogumluyum ama nereye cıktını bilmiyorum

 2. Ali dede yılmaz

  Merhba. Ben 1994 lüyüm ve şuan aksaz da askerim. 21 yaş uygulaması yürürlüğe girmiş. peki 21 yaşında askerler gelirse bizim askerliğimiz uzuyacak mı sonuçda 6 ay falan bi boşluk olucak ? cevabınız için şimdiden teşekkür ederim..

 3. benım celpm kasım ben erken sevk ıstedım mayısta cıkmadı agustosa attılar agustosda askerlıgım cıkarmı

 4. nezaman gde bilirm askere

 5. Merhaba;
  2012 Haziran ayında lisanstan mezun oldum ve aynı yılın temmuz ayında yüksek lisans kaydımı yaptırdım. 2014 Mart ayında kayıt sonrası bağlı bulunduğum enstitünün tecil işlemimi yapmadığı ve yoklama kaçağı olduğum bilgisi elime ulaşınca askerlik şubesine giderek durumu belirttim. 10 Mart 2014 tarihinde, muayene sonrasında “Yoklama Kaçağı Tutanağı” konulu bir tutanak ile enstitünün tecil işlemini gerçekleştirmesi için ilgili belgeleri aldım ve kurumuma teslim ettim. 15.05.2014 tarihinde gönderilip elime 10 Haziran 2014’te ulaşan tebligat ile 17.04.2014 tarihli karar neticesinde 307 TL idari para cezası ile cezalandırıldığım tebliğ edildi. Bağlı bulunduğum enstitü, tecil işlemim için teslim ettiğim belgeleri aynı hafta içinde (Martın 2. haftası) göndermesine rağmen henüz askerlik kurumundan bir yanıt gelmediğini bana iletti. Bu durumda ne yapmam gerektiğine dair yardımcı olursanız sevinirim.
  Şimdiden teşekkürler, kolay gelsin.

 6. slm ağustos ayında askere gitmek istiyorum ne zaman tecilimi bozmam gerekir

 7. mehmet faik göçer

  askerlik yapıcağım yeri örenmek istiyorum

 8. 1993 doğumluyum geçen sene askerliğimi tecil ettirdim tecili bozdursam hemen alırlar mı askere yoksa bekletip sonra mı alırlar

 9. merhaba . önlisans mezunuyum. ağustos 8 – 10 arasında muayane olacağım. kasım celbine yetişir miyim ?

 10. 1995 doğumluyum 21 yaş kanunu bize vuracakmı

 11. ben 94 doğumluyum sizce ne zaman askere giderim bana askerlik şubesinde ağustosta kesin gidersin dediler sizce kesin gidermiyim?

 12. 01.02.1994.dogmluyum.nezaman.gideceyımı.bilmiyorum

 13. Merhaba. 91 doğumluyum tecilimi bozdurmadan önce sordum kasımda gidersin dediler bozdurdum ağustos çıktı sizce ne zaman giderim

 14. mrb dağıtım iznindeyim usta birliğine 2 gün geç katılsam ne olur???

 15. merhaba;
  2014/mart ayında askerliğimi tecil ettirdim.kağıtta muhtemel sevk tarihim 04.08.2014 olarak yazıyor.bağlı bulunduğum askerlik şubeside şubat ayında gönderiyormuş.ben ağustos ta askere gidermiyim yoksa şubata kadar bekletirler mi?

 16. Merhaba ben Kerem 18/07/1996 doğuluyum askere 21 yaşında gidicem yoksa 2015 de muayene olup 2016 mı gidicem..? 21yaş 1996 dogumlu erkek lere yanıyormu

 17. Merhabalar
  2-3 yıldır bakaya durumundayım. 1.5 ay önce de otelde tebligat yapıldı polisler tarafından ama hala gitmedim şubeye. Bugün de kapımda ptt haber kağıdı vardı askerlik şubesi tebligat yapmış sanırım gel diye. Şimdi benim iki sorum var birincisi kilom 125 boyum 1.90 kıstaslara göre 1 yıl tecil verirler sanırım ama bunu vermeme gibi bir ihtimalleri varmı yok sen göstermiyorsun kilonu gel yap askerliği diyebilirler mi ? ikincisi de diyelim ki dediler ve askerliğe elverişli gösterdiler hemen askere alma gibi bir durum var mı yoksa en erken Ağustos yada Kasım celbinde mi alırlar ?Teşekkürler.

 18. Lisse mezunuyum 2012 de tecil ettirdim 93 dogumluyum 2015 in basinda tecilim bitiyo biter bitmez mi askere gitcem ama ben tecil bitigi gun gitmek istiyom cvp icin simdiden tskrlr

 19. Merhaba Ağustos 94 doğumluyum. iki yıllık üniversite okuyorum. Tecil hakkında bilgi alabilir miyim.

  • Merhaba, öğrenci belgeniz ve ek c2 belgesi ile askerlik şubesine başvurarak askerlik tecil işleminizi yaptırabilirsiniz.

 20. Merhaba ben mart ayında tecili bozdurdum mayısta gitmek için ama kontenjan dolu oldugu ıcın agustosta gidersın dedıler 2 hafta once subeye gıttım kasım dıyorlar ne dedıklerı bellısız agustosta gıtmek ıstıyorum tecılı bozduralı 5 ay oldu gider miyim agustosta acaba? tşk ederim şimdiden…

 21. 1990 doğumluyum techil bozdurdum 2013/4 2014/1 2014/2 3,
  Ağustos ayında askere gidecek olanlar ne zaman yerleri belli oluyor

 22. Merhabalar admin ben gecen sene haziranda muayenemi oldum 31.05.1994 dogumluyum bagli oldugum köy 4 tertip yolluyor bana muayenede erken gitmek istiyomusun dediler evet dedim kutucuklari isaretledim subat ayi olmadi mayis ayi olmadi agustosta gidermiyim kabul olurmu artik suan 20 yasimi tam doldurdum gidermiyim yardimci olursaniz sevinirim..

 23. s.a 03,1994 doğmluyum 2013 yılında askerlik tecil ettirmiştim snra 2014 nisan ayında tecili bozdurdum geç bozdurmuşum mayısda gidemezsin ağustosda gideceksin dediler. ama zonguldak celp dönemi kasım diyor ? Kasımda mı gideceğim ? ACİL CEVAP LÜTFEN ADMİN.

  • Ağustos celbinde gitme ihtimaliniz var 16 Temmuzda yerler açıklanacak, sitemizi takip ediniz. Ancak kasım celbinde de gitme ihtimaliniz olabilir.

 24. ya bu nasıl oluyor askerlıgımı bozduralı 8 ay oldu halen cıkmadı bana mnayıs da gıdersın dedıler cıkmadı ağustosda gıdersın dedıler cıkmadı sımdı kasımda gıdersın dıyor bana kagıtda teslım tarıhım mayıs 4 de yazıyor bu ne bıcım ıs arkadasım askerlıgını 6 ayda bozdurdu hazıran ayında ona cıktı 3 ay bekledı ben 3 ay daha mı beklıcem yoksa bı sıkıntı sorun mu vvar anlayamadım

 25. aynı zamanda 93 dogumluyum tecıllıydım

 26. 8 ay oldu kardesım tecıl bozduralı neden agostos da cıkmadı ne sıkıntı var yada tecıl bozdurulmadı mı admın sımdı de kasım da gıdersı n dıyor 11 ay beklemıs olacagım sence bı sıkıntı varmı arkadasım 6 ayda bozdurdu o suan gıdıyo yerı bellı oldu benım kı halen cıkmadı

 27. 1994 dogumluyum ama ne zaman gidicegim belli degil sadece 4 tertip kaldı 2013 de muayene oldum kasımda kesin gidermiyim ?

 28. 1992 doğumluyum2 yillik uüniversite gecn sene bitti tecil hakkim ne zaman biter

 29. Sayin admin bn 10/02/1996 dogumluyum ne zaman giderim askere acaba 21 yaş uygulamasi bni etkiler mi?

  • 21 yaş uygulaması ile ilgili net açıklama gelmedi, 96 doğumlu kardeşlerimiz askere 2016 yılında gidecekler normal şartlarda.

 30. Sayin admin dunde rahatsiz etmistim sizi . Ben gonullu olarak erjen gidebilirmiyim askere oyle bi sansim war mi..

 31. 20.10.1995 dogumluyum askere ne zaman giderim

 32. 1995 10.ay ne zaman gider

 33. 04.09.1995 dogumluyum askere nezaman gideceğim

 34. ekimin sonunda tecilim doluyo ne zaman askere gidebilirim 15.05.85 doğumluyum şimdiden teşekkür ederim

 35. merhabalar

  ben 1991 doğumluyum.. 2013’te fakülteden mezun oldum.. 2 yıllık tecil yaptım. tecil bitiş tarihi Mayıs 2015 olarak gözüküyor. Ben hangi ay askere giderim… Ne zaman şubeye başvurmam gerekir. şimdiden teşekkürler

 36. adanada dogdum ve adanada yaşıyorum.kütük elazığ 95 dogumluyum muayene oldum.ne zaman giderim. teşekkürler

 37. Sayin admin ben 1996 dogumluyum .. acaba gönüllü olarak askere erken gitme şansım var mı ?

 38. 01.01 1995 doğumluyum ne zaman giderim yardımcı olurmısunuz

 39. 12 yaşımdayım ne zaman askere gideceğim

 40. aralık 1996 doğumluyum,askere tam olarak ne zaman giderim ? şöyle söleyim,ne zaman birliğe teslim olurum,orayı merak ediyorum

 41. YERLER AÇIKLANMIŞ ÖĞRENEMİYORUM

 42. benim çıkmış arkadaşlar izmir deniz cilik

 43. ne zaman gidecem offf

 44. selam ben 1995 doğumluyum askerlik muayeemi oldum normalde şubat ayında askerim ama yurt dışşına çıkma gibi bir durumum var ne gibi sıkıntı oluur yada pasaport veya vize’ye engel olurmu.teşekkürler…

 45. 1995 10 01 dogumluyum iki hafta oldu muayne olali subemin 2015 kasim atinda gönderdigini söylediler sizce bu dogrumudur 2015 kasimdami gitcem.

 46. 1995 dogumluyum askere nezaman gidecem

 47. selam ben tugay ışık 1994 doğumluyum 2016 tecilliyim ama tecili bozup askelğime gitmek istiyorum ocak ayında tecili bozsam şubat ayında askere gidebilirmiyim teşekkürler.

 48. selam ben 1994 ağrı doğumluyum 2016 tecilliyim ocak ayında tecilimi bozsam şubat ayında askere gidebilirmiyim? teşekkürler.

 49. ben 2005 doğumluyum askere gideceğim düşmanları öldüreceğim

 50. merhaba ben tecilimi bozdurdum ve muane oldum fakat bana ne zaman gitcem konusunda kesin bişi demediler kağıtda şubat gibisinden bişi yazıyor ama kesinlik hükmü yoktur diyor ben şubatda gitmek istiyorum buna yapacak bişi varmı cevap için şimdiden tşkler

 51. merhaba ben tecilimi bozdurdum ve muane oldum fakat bana ne zaman gitcem konusunda kesin bişi demediler kağıtda şubat gibisinden bişi yazıyor ama kesinlik hükmü yoktur diyor ben şubatda gitmek istiyorum buna yapacak bişi varmı cevap için şimdiden tşkler –+–

 52. sss merhaba ben tecilimi bozdurdum ve muane oldum fakat bana ne zaman gitcem konusunda kesin bişi demediler kağıtda şubat gibisinden bişi yazıyor ama kesinlik hükmü yoktur diyor ben şubatda gitmek istiyorum buna yapacak bişi varmı cevap için şimdiden tşkler

 53. 31.01.1994 vezirkopru samsun dogumluyum tecil bozdurdum muayene oldum ne zaman giderim

 54. subat ayında kesin gidebilmem için bi sey bi yer lere bas vurmam gerekir mi dilekce felan yazabilir miyim subat ta gitmek istiyorum

 55. askerde sigara ıcmek yasakmı

 56. 04.eylül.1995 doğumluyum muayenemi haziranda yaptırdım..ve Bulunduğum ilçe 1 tertip alıyor askere nezaman giderim 1 mi yoksa 2 mi 3mü 4 mü?

 57. slm. ben 03.06.1995 doğumluyum askere ne zaman gidecem

 58. 96 dogumluyum subat ayı askerlıge ne zaman gıdecem? ne zaman muayene olacam

 59. 23 kasım 1995 doğumluyum ne zaman gidecem askere

 60. selam ben 18.07.1996 dogumluyum nezaman askere gıdebılırım

 61. Slm gardas ben 95 dogumluyum 2014 mayia ayinda muane oldum celp kagidinda subat yaziyo acaba ne zaman giderim

 62. Merhaba ben 95 doğumluyum celp donenim Şubat ve ben gitmek istiyorum kesin şubatta gidermiyim?

 63. 95 doğumluyum hangi ayda gidicem

 64. Ben gecen sene yasim 95 dogumluyken buyutup 93 yaptim ve askere gitmek istedim subeye gitimde bana ayni sene icinde tasini buyutugun icin alamiyoruz dediler ve simdi ueni yila girdik ve bana herhangi bi belge gelmedi 93 dogumluyum ama daha asker deilim ne zaman giderimm yardimci olursaniz sevinirim.

 65. merhaba ben 22.10.1996 doğumluyum ne zaman askere giderim.

 66. 1995 şırnak dogumluyum askere ne zaman askere hangi ay giderim

 67. merhabalar ben şubatta askere gidecemde yerler açıklandımı teşekkürler muhammed

 68. sa admin 1995 dogumluyum ardahan hanak celp şubat yazıodu şimdi nereye düştügüm felan ne zaman açıklanacak bilgilendirirseniz sevinirim.

 69. usta celp donemi şubat ne zmn açıklanıcak lütfen bişey soyle

 70. İyi günler.. Ben 15.08.1989 Doğumluyum. 2016 Kasım ayına kadar tecilliydim fakat 2014 Kasım ayında tecilimi bozdurdum. Askere ne zaman giderim bununla ilgili bilgi almak istiyorum.

 71. Ben01 021996dogumluyum askere nezaman gitcem

 72. Çağrı Yeşilyurt

  2 kasım 1996 doğumluyum askere 2016da mı yoksa 2017de mi gideceğim bunu öğrenmek istiyorum ve nerde askerlik yapacağım bilgisini öğrenebiliyormuyuz?

 73. tam nesaman askere gideçem şubatin 4 dediler sonra mayis 20 diyorla öyle saçmalik olurmu

 74. tam nesaman askere gideçem şubatin 4 dediler sonra mayis 20 diyorla öyle saçmalik olurmu

 75. 11/09/1995 doğumluyum askere ne zaman giderim

 76. 1995 17 subatda doğdum askere ne zaman gideceğim

 77. 06.10 1995 doğumluyum askerliğe ne zaman giderim tecil yapmam gerekirmi?

 78. 07.05.1995 dogumluyum üniversite sınavlarına(ygs lys) hazırlanıyorum. tecil ettirmek icin ne yapmam gerekir? herhangibi yerde kaydım yok.

 79. ben 1996 ağustos doğum lu yum ne zaman askere giderim

 80. S.a benim ehliyetin var bu bana askerde faydasi olurmu hemen cevaplarsaniz sevinirim tskler

 81. Ben 95 doğumlyum giresun kac gider 2 kimi

 82. Onur Caniklioglu

  01.03.1995 doğumluyum ne zaman askere giderim tahminen

 83. 03/06/1997 Dogumluyum negun ve ne zaman askere giderim muaynami nezaman olurum acil

 84. slm bn daha celp dönemimi öğrenmedim nasıl öğrenirim yardımcı olurmusunuz

 85. merhaba ben subat 1996 dogumluyum kırıkkalelıyım askere ne zaman giderım tesekkurler

 86. 2014 aralık ayında tecilimi bozdurdum subatta gitmedim mayısda alırlamı

 87. 03.05.1995 doğumluyum 2 ay önce muayene oldum mayıs ta dediler kesin mayısta gidermiyim ?

 88. Selamun Aleyküm , Ben 28.02.1995 dogumluyum . Aralıkta muane oldum askere ne zaman giderim bi bilginiz var mı ? E -devlet sifremide aldım ama orda bulamıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim .

  • Merhaba, memeleketinizin asker alımı gerçekleştirdiği celp döneminde askere alınırsınız. E-devlet üzerinde yerler henüz belli değildir. Önümüzdeki celp dönemi olan 95/2 mayıs celbinin askerlik yerleri Nisan ayının 24 ünde açıklanacaktır.

 89. merhabalar ocak ayında 4 yıllık üniversiteden mezun oldum ilişiğim kesildi. 22.04.1989 doğumluyum. uzun dönem yapmak için ne yapmam gerekiyor birde ücretlimi oluyor uzun dönem olunca?
  Teşekkürler..

 90. Merhaba ben 10.11.1996 dogumluyum 2015 yılında muayne olabilirmiyim?

 91. Merhaba askere nezaman gidecegimiz neye göre belli oluyor. Kütüge göre mi

 92. merhaba bn haziran 1996 doğumluyum 2016 da gidecem acaba hangi celp döneminde giderim

 93. 07.05.1996 doğumluyum benim ne zaman muayne olmam gerekiyor ve ne zaman askere gidecem

 94. ben ahmet 1995 dogumluyum askere ne zaman giderim yardımcı olursanız sevinirim

 95. Merhaba ben 95 dogumluyum ve muayne oldum bundan yaklasik 6 ay once ve muayne kagidimda subat 2015 diye geciyor ve subatta gidecem diye biliyordum askerlik subesine gittim ve ertelendigino soylediler mayistami giderim yoksa agustostami ?

 96. merhabalar
  20.06.1989 doğumluyum nufus kaydım karaman*ermenek nufüsuna bağlı
  askerlik için bi süre kaçak durumuna gittim ve tutanak aldıktan sonra tecil işlerimi yaptırdım bakaya deniliyor sanırım
  şuan 31.12.2016 yılına tecilliyim ama bu mayıs ayının başında tecili bozdurmak istiyorum acaba bu koşullarda hemen askere alınma durumum var mı yada en yakın sürede askere alınmam için bi yol izlemelimiyim?
  şimdiden teşekkür ederim

 97. 01.09.1996 dogumluyum ne zaman gidecegim askere???

 98. 01.09.1996 dogumluyum ne zaman gidecegim askere??? muayne olmadım daha

 99. 22.06.1996 Dogumluyum Nezaman Askere giderim Cevaplarsanız çok sevinirim saygılar..

 100. 22.06.1996 Askere nezaman gidecem. ?

 101. 10.03.1996 doğumluyum
  Ne zaman giderim

 102. Meraba ben 1996 aralık doğumluyum manisa Salihli kaç gidiyorum acaba öğrenebilir miyim ?

 103. 1996 şubat doğumluyum , e devlette 4-2-2016 son yoklama ya tabidir yazısı var. Ne zaman gitme ihtimalim olabilir ve burada ne demek istemiştir.

 104. arkadaşla askre gitmeyein eyer pkk katılmak isteyen arkadaş varsa nusaybin glsin benim facemde isko can dı siyah tişortlu bi lokantanındayım mekanım

 105. Enes Zafer Yılgın

  ben muaeyene oldum ve türkiyegova girdiğimde 04/02/2016 TARİHİNE KADAR ASKERLİK İŞLEMLERİ
  YÖNÜNDEN BİR SAKINCASI YOKTUR. yazıyo şubatta gidiyomuyum?

 106. Merhaba 08.05.1996 kocaeli doğumluyum . Muayne olmadım. En son ne zaman olmam gerekiyor ? Su an asker kaçağını gorunuyorum ? Herhangi bir para cezası varmı Asker kaçağı isem para cezasına benim adıma bakabiliyormuyuz ona ? Birde kocaeli kaç gönderiyor biliyor musunuz acaba ?

 107. 1996 ne zaman askere gidilecek

 108. Hakan Yıldız

  Merhaba 20.11.1997 doğumluyum askere ne zaman gideceğim merak ediyorum

 109. Ben 96 dogumluyum universiteyi dondurdum.
  Tecilimi bozursam kasimda askere gidebilirmiyim.bu konular hakkinda pek bilgim yok cewap bekliyorum saolun .

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*