Ne Zaman Giderim Askere ?

11

Asker Adayı: Ben 1993 doğumluyum 2012 de askerliğimi tecil ettirdim memurluğa başladığım için ama ekim 2013 de de tecilimi bozdurdum ve askere gitmek istiyorum bulunduğum il uşak ilçe banaz buradaki askerlik şubesi şubatta gidebilirsin dedi acaba kesin şubatta gider miyim şimdiden teşekkürler.

Cevap: Merhaba, askerlik tecilinizi bozdurduğunuzu söylüyorsunuz, bunun üzerine şunları söyleyebiliriz, normal şartlarda tecil bozulduktan sonra 3 ay içinde asker olma ihtmaliniz oluyor, ama bu kesin değildir, askerlik dairesi başkanlığının asker ihtiyacına göre alımlar gerçekleşmektedir.

tecil-bozdurmak

11 yorum

 1. merhaba ben 1992 doğumluyum lise mezunuyum ve tecilim 2015 şubatta bitiyor. ancak ben tecilimi bozdurmak istiyorum. bu ay kasım 2013 de bozdursam tecilimi en erken ne zamana askere gidebilirim?

 2. merhabalar ben 91 doğumluyum 2014 şubat ayında tecilim bitiyor tecilimin bittiği ayda yani şubat ayında askere gidebilirmiyim yoksa simdi bozdurup subatta gidebilirmiyim bana bir yardımcı olursanız teşekürlerimi sunarım…

 3. nasıf HALAT /

  Merhaba,

  15 kasıma kadar tecilimi bozduracağım. Şubatta gider miyim acaba?

  birde kayseri kütüğüne bağlıyım askerliğim nereye düşebilir?

 4. 2 yıllık okuyorum okulu dondurdum askere gitmeye karar verdim evraklarımı tamamladım ama diplomanın aslını okul wermedi,fotokopisini aldım üstünde mühürleri imzası hepsi tamam ama şube kabul etmedi okuldan kaydımı sildirmem gerekiyor şimdi nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olurmusunuz

 5. Poyraz Göksu /

  Merhaba 91 doğumluyum Mayıs da askere gidebilmem için ne yapmak gerek ?
  Veya ne zaman askere çağırılırım ?

Alt Kısımdan Yönetime Soru Sor!