Ne Zamana Kadar Tecilliyim ?

ne-zamana-kadar-tecilliyim

Soru: Merhaba, 25.11.1988 doğumluyum. Önlisans programını 4 yıla uzattım. Bu 4. yılım. Okulumun tekrar uzaması ya da herhangi bir işe girmem durumunda askerliğimi tekrar tecil ettirebilir miyim? Ne yapmam gerekir yardımcı olur musunuz? Ayrıca önceki askerlik tecil tarihimi nasıl öğrenebilirim. Teşekkürler

Cevap: Merhaba, askerlik tecil sürenizi size en yakın askerlik şubesine giderek öğrenebilirsiniz, okulunuz bittikten sonra 2 yıl daha tecil etme imkanınız bulunmaktadır.


Önemli Konular

37 Soru Soruldu ve Cevaplandı

 1. Ferhat Şimşek

  93/3 tertibim agustosda gitcem işlerimi yoluna koymam için 1 sene gibi bi zaman zarfına ihtiyacım var ortaokul mezunuyum muayne oldum tecil şansım varmı yardımcı olursanız çok sevınırım hayırlı aksamlar.

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   İşlemleriniz devreye girdiyse tecil işleminiz olmaz, ancak geçerli bir sebebiniz varsa askerlik şubesine sunarak tecil isteğinizi bildiriniz. Kesin olmamakla birlikte tecil belki yapabilirler.

   Cevapla
 2. Ali Babuç

  Ben lise mezunuyum tecilim vardı ama bozdurdum tekrardan tecil yapabilirmiyim ?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Askerlik şubesine başvurarak yaptırabilirsiniz.

   Cevapla
 3. ismail ablak

  ben 22.07.1992 doğumluyum üniversiteye başladığım yıl daha eskerliğim gelmemişti ön lisans bitirdim normalde ilk seferde kaç yıl tercil edilebiliyor mesela kendiliğinden olduysa kaç yıl olmuştur şimdi

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Kendiliğinden tecil olmaz, ya eğitim kurumu tecilinizi gerçekleştirir, yada bizzat şubeye gidip siz gerçekleştirebilirsiniz.

   Cevapla
 4. okan

  muhtevel sevk tarihi : 30.09.2015 erteleme bitim tarihi : 28.06.2015 askerlik şartı aramayan işlere başvuruken şu zaman kadar tecilli olman gerekir diyor. Ben hangi tarihi baz alıcam bunun için?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   28.06.2015 tarihine kadar erteleme yani tecil işleminizi yaptırmanız gerekmektedir.

   Cevapla
 5. musa

  ben acıkögrtim 4 yıllık işletme okuyorum 3. sınfta 1 kez kaldım bu sene 4 gectım .ben 2 yıldan kesmek ıstıorum kestgım de kalmıs mı oluyorum kestıkten sora hemn dgs den 3 e basvurup okucam bunu yapmamın nednı önlısanstan sınava grmek ıcın askerıyden cagrılırmyım 1990 dgumluym acıl cvp beklıyorum şimdiden tesk edrım

  Cevapla
 6. gökhan

  merhaba, benim askerlik tecil tarihim 1 ocak 2014 yüksek lisans yapıyorum doğum tarihim 10.04.1984 fakat okul uzadı ve tezli okuyorum bu sene askerliğimi erteleyebilir miyim 2015!e kadar? teşekkürler

  Cevapla
 7. burak

  2013 temmuz mezun oldum ne zamana kadar tecilliyim

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Mezun olduktan sonra tecil durumu bilginizi askerlik şubenizi arayarak öğrenebilirsiniz.

   Cevapla
 8. alptuğ

  ben 2 yıllık okuldan mezun oldum benim sorumda okul beni ne kadar süre tecil ediyor 2013 mezunuyum ne zamana kadar tecilliyim şimdiden teşekkürler.

  Cevapla
 9. ahmet berat

  25,01,1994 doğumluyum muayene olmaya ne zaman gideceğim askerlik kağıdım gelmedi

  Cevapla
 10. isimsiz

  merhaba 2013 önlisans mezunuyum aöf ile 4 yıla uzatacağım yalnız askerlik şubem bulunduğum şehirde değil ve sadece iki gün var kayıtlar için tecil durumum ne olur tecil ettirebilir miyim bulunduğum ilden ve kayıt olmazsam askerliğim gelir mi bundan haberimde yok acaba asker kaçağı mı gözüküyorum yardımcı olursanız çok sevinirm.

  Cevapla
 11. Fatih

  Merhaba. Ben önlisans meğzunuyum. 4 yıllık üniversite meğzunu olmak için AÖF den Kamu Yönetimine yazıldım. Tecil hakkım varmı? Yoksa tecil hakkımı uzatabilirmiyim?

  Cevapla
 12. osman

  ben 1991 liyim açık öğretim lise elektrielektronik bölümünü okuyorum haftada 2 kez okula gidiyorum tecil etirebilirmiyim

  Cevapla
 13. simko

  1988 doğumluyum yoklama kaçağıyım. askerlik şubesi tecil etmedi. ama yinede üniversiteye kaydımı yaptım. şu an üniversitenin tecil edip etmediğinide bilmiyorum. ama deslere gidiyorum. öğrenci belgemi dahi alabiliyorum. yani üniversiteden yana bir sıkıntı yok. fakat askerlik ne olur. tecil otomatik olur mu?

  Cevapla
 14. Muhammed

  Şubeye Gitmeden Techıl Süremin Ne kadar kaldıgını Öğrenebılırmıyım?

  Cevapla
 15. Hikmet

  ben yüksek okulu bıraktım 2013te ve şubeye hic gitmedim şimdi tekrar hazırlanıyorum acaba benim askerliğim tecilli midir ? Yoksa gidip tecil ettirmem mi gerekir ?

  Cevapla
 16. özgür

  22.04.1991 dogumluyum askerlıgım tecıllıydı ama ne zaman bıtıyo bı bılgı alabılırmıyım acaba

  Cevapla
 17. ünal

  lise son sınıftayım ve okugudugum icin askerligini tecil ettirdim verilen kagıtta eerteleme bitim tarihi 31/12/2016 diyor ama ordaki memur bana liseyi bitirdikten sonra diplomanla tecil ettirmek icin tekrar gel dedi şimdi benim tecilim 31/12/2016 da mı yoksa 31/12/2014 de bitiyor şimdiden teşekkür ederim

  Cevapla
 18. Ömer

  Merhaba. Ben açık öğretim lisesinde okuyorum. Kredim 153 13.05.1995 doğumluyum. Askerliğimi tecil ettirmem gerekir mi ? (2015’te 1995 doğumlular askere gidicek)

  Cevapla
 19. Mehmet Erol

  Merhaba. 1990 doğumluyum. 2009 senesinde Azerbaycan’a öğrenci olarak geldim. Şu an son sınıfta okumaktayım. Ek-c2 belgesi dediğimiz askerlik tecil belgesini doğduğum yerdeki askerlik şubesine teslim ettim. Son durumu nasıl öğrenebilirim ?

  Cevapla
 20. selim

  4 yıllık eskısehır anadolu unıv€rsıtesı 2.sınıfında okumaktayım 93luyum gecen sene eve askerlıkten kagıt gelmıstı tecıl ıcın aserlık burosuna ogrencı belgemı goturdum burası degıl postahaneden kayıtlı oldugunuz yere gonderın d€dı bende gonderdım ama tecıllı oldum mu bılmıyorum bunu tam olarak nasıl öğrenırım ? ıyı gunler

  Cevapla
 21. hasan

  Merabalar. Ben 20/06/1992 doğumluyum. 2010 senesinde acik öğretime kayit yaptirdim. Tescil islemini okul yapmisti. Fakat o tarihten itibaren şubeye hic gitmedim. Tescil durumumu nasil ögrenirim. Okulun yaptigi tescil iki sene midir? ?

  Cevapla
 22. ilkan tulek

  Okuldan kaydım silinirse ne kadar zaman sonra tecil ettirmem gerek? Okul kaydimi silerse suan yurt disindayim 22 gun sonra geleceğim gelince tecil ettirme imkanim varmi?

  Cevapla
 23. Naci

  Merhaba benim askerliğim şu anda tecilli okula devam ediyorum tecilim ne zamana kadar bunu öğrenebilir miyim?

  Cevapla
 24. yusuf

  halen öğretmenlik yapıyorum ek A belgesi doldurdum tecil tarihim 14 mayıs 2014oldu ağustosda askere gitmek istiyorum bu tecil tarihi yeterli mi acaba

  Cevapla
 25. Yılmaz

  Mrrhaba unıversıteyı bıtırdıkten sonra askerlıgımı tecıl etmek için askerlık subesıne gıttım bana gec kaldıgımı ve ceza yedıgımı soyledıler sanırım 108 lira bıseydı o cezaya zam gelıomu ılerde bı zman odesem sıkıntı olurmu. Tşk ederım şimdiden

  Cevapla
 26. taha

  merhaba ben 26.06.2014te mezun oldum tecil işlemini mezun olduktan 2 ay içinde yaptırmam gerektiğini söylediler doğruluğu var mıdır? tecil zamanı geçtiyse bana nasıl bi işlem uygularlar?

  Cevapla
 27. memetali

  ben 1995 doqumluyum nasıl tecil verebilirim bide son gün ne zaman

  Cevapla
 28. ahmet coşkun

  17.09.1989 doğumluyum ve şuan üniversitede okuyorum.üniversite 2015 haziranda bitecek.askere ne zaman gidebilirim.yani tecil bitiş tarihini öğrenbilirmiyim

  Cevapla
 29. abdullah

  Merhaba. 1/1/1992 dogumluyum 2013/2014 döneminde 4 yıllık üniversite bitirdim. Tecilimi okul kendi yaptırmış. Ama tarihini bilmiyorum. Ve 29 yaşına kadar tecil yaptırmak istiyorum. Sorum şu: E devlet sifresiyle öğrenebilir miyim veya muhtemelen ne zamana kadar tecilliyimdir?

  Cevapla
 30. Kubilay

  Mrb ben 2 yıllk unuwerste okuyrum daha 1 sınıftayım we ılk donem bitti. baglı oldugum askerlık subesıne 95/1 tertıplerle birlikte benımde adım asılmıs yerım we tarıhıde bellı bu nasıl bir iş ltfen yardımcı olun butun duzenım kacacak ewlıyım we 1 oglum war…….. ACİL

  Cevapla
 31. güven

  4 yıllık üniversite matematik bölümünden mezun oldum şu an açık öğretim 4 yıllık işletme okumaktayım ilk matematikten mezun olunca askerliğimi tecil ettirdim şu an takrar tecil ettirmem için ne yapmam gerekiyor acaba ettirebilir miyim tekrar bir yolu var mı ?

  Cevapla
  1. Subay

   Merhabalar, açık öğretim fakültesinden öğrenci belgeniz ile askerlik şubenize gidiniz tecilinizi uzatabilirsiniz.

   Cevapla

Alt Kısımdan Konu ile İlgili Sorunuzu Sorabilirsiniz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir