Anasayfa / Askeri Haberler / Neden Belirtmeden Askerlik Tecili

Neden Belirtmeden Askerlik Tecili

nedensiz-askerlik-tecili

Nedensiz Askerlik Tecili Sorusu: Merhaba 20 yaşındayım.Ben 2 yıllık Teknik Bilimler Meslek Yüksek okulundan mezun oldum.Bunu 4 yıla tamamlamak için DGS sınavına girdim fakat başarılı olamadım.Tekrar sınava girmek için veya okulumu 4 yıla tamamlamak için askerliğimi tecil ettirmek istiyorum.Böyle bir hakkım var mı ? Birde  Askeriyeye hiç neden belirtmeden tecil ettirme hakkımız var mı ? Cevaplarsanız sevinirim..

Cevap: Hiç neden belirtmeden askerlik tecili mümkün değildir. Ancak siz askerliğinizi tecil ettirebilirsiniz diye düşünüyoruz, sanırım hiç tecil ettirmediniz. En kısa sürede askerlik şubesine başvurup işlemleriniz hakkında daha net bilgi alabilirsiniz.

nedensiz-askerlik-tecili

13 yorum

 1. Halil ibrahim Çullu

  Universitem yeni bitti ASKERLİĞİMİ tecil ettirmek istiyorum ne yapmam gerekiyor?

 2. selam.soru sormuştum cevabını mail adresimemi göndereceksiniz .yada ben nerden okucam cevabı?

 3. Selamünaleyküm. ben 1991 doğumluyum.askerliğim geldiğinde tecil ettirmiştim. celp dönemim 2014 şubattı.şuan askerlik durumumla hiç bir bilgim yok.şimdi ben üniversite kazandım. üniversiteye kayıt yaptırcam . askerlikle ilgili sizce sıkıntı çıkar mı çıkarsada askerlikle ilişkisiz belgesi alabilirmiyim şubeden ?

  • Askerlik şubesine giderek durum belgenizi alabilirsiniz. Sıkıntı yaşamamanız adına şubeye giderek askerliğinizi tecil ettirmelisiniz.

 4. Kolay gelsin 2 yıl üst üste kalanların tecilli bozuluyor mu acaba?

 5. merhabalar. ben lisans mezunuyum ve 2 yıllık tecil hakkım 2015 mart ayında bitiyor. size sormak istediğim tekrar tecil ettirebilirmiyim ve eğer ettiremezsem ne zmana askere giderim acaba ?

 6. acıköğretimde 4 yıldır okuyorum egitimim devam ediyor yaşım 24 2015 te tecilim bitiyor ne kadar daha tecil ettirebilirim.

 7. merhaba,
  4 yıllık üniversite yeni bitti ama bölümün benim hayalimdeki bölüm olmadığını sektörde anladım öyle böyle bitsin dedim suan bitti ve çalışanım ancak sınava hazırlanıp istediğim 4 yıllık bir bölüm okumak istiyorum (yabancı dil ağırlıklı) dolayısıyla bu durumda askerliğim ne olur ? suan 23 yasındayım. Teşekkürler

 8. 20yaşindayım lise yeni bitti neden belirtmeden tecil hakkına sahipmiyim ?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*