Anasayfa / Askeri Haberler / OHAL Nedeniyle Askerin Çarşı İzinleri İptal mi?

OHAL Nedeniyle Askerin Çarşı İzinleri İptal mi?

Darbe girişimi sonucunda birçok memurların, polislerin, askerlerin yıllık izinleri, çarşı izinleri tamamen iptal edilmiştir ve buna istinaden de birliklerinden ayrılmama kararı resmi olarak da yer almaktadır. Bilmiş olduğunuz gibi doğuda yıllarca devam eden çarşı izinleri konusunda ki sıkıyönetim tablosu artık ülkenin her tarafında yer almaktadır ve çarşı izinlerinin iptali mevcut personellerin ve askerlerin güvenliği açısından gerçekleşmektedir.

Darbe girişimi ile birlikte ülkenin her yeri OHAL ilan edildiği için doğu batı ayrım gözetmeksizin tamamen çarşı izinleri kaldırılmıştır ve askerler birliklerin de kantin, yemek hane, askeri gazino gibi alanlarda tatil süreçlerini değerlendirmektedirler. Yoğun güvenlik önlemleri ve askeri birliklerde ki terör örgütüne yaltaklık yapan hainlerin tespitleri için sıkı bir kontrol yer almaktadır ve bu kontroller de ortalama 3 ay gibi OHAL süreci boyunca da devam edecektir. Bu yüzden hem rütbeli hem de er ve erbaşların çarşıya izne çıkmaları tamamen yasaklanmıştır. Buna istinaden birçok kişinin kafasında kalan soru işaretlerinden en büyüğü ise bu çarşı izinlerinin ne kadar bir süre içerisinde kaldırılması yönünde yer almaktadır.

OHAL ilanı 3 aylık bir süreçten oluşmaktadır ve olası darbe girişiminin yeni bir plan oluşması halinde de bu 3 aylık süreç uzatılabilecek ve uzatılan süre kadar da askerlerin çarşı izinleri de iptal edilme durumu yer almaktadır. Bu sıkıyönetimin ve kontrollerin vatan, millet adına olumlu bir etki göstereceği için vatanımıza sadık olan askerlerimizin de anlayışla karşılayacağını ümit ediyoruz.

Sitemiz içerisinde resmi bir şekilde yayınlanan tüm haberleri sizlere bildirmeye devam edeceğiz ve genel anlam da yapılacak bu OHAL süreç zarfı içerisinde ki gelişmeleri de takip edebileceksiniz. Böylelikle de sizler de birçok yapılan yenilikleri daha kısa süre içerisinde öğrenmiş olabilecek ve kesin bilgileri daima bizlerin aracılığı sayesinde öğrenebileceksiniz. Şuan ki kesin alınan bilgilere göre çarşı izinleri ülkenin her yerinde rütbe ve rütbesiz ayırt edilmeksizin iptali gerçekleşmektedir. Aynı zamanda da mazeret izinleri haricinde zevki alınan tatil planları ve izinler de tamamen kaldırılmıştır bu durum kamu personelleri içinde yine aynı şekilde gerçekleşmektedir herkes görevinin başında çalışmaya devam etmektedir.

ohal-de-carsi-izinleri-iptal-mi

2 yorum

  1. Ben 45 gun önce ameliyat oldum sivil hastanede. Ohal’den sonra develet hastanesinden hala rapor alabilir miyim veya fizik tedavi görebilir miyim ?

  2. kanuni izini mi kullanamıyrum ne yapmam gerekir

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*