OHAL Sebebi ile Askeri İzinler İptal mi?

9
62

Vatani görevini yapan Er ve Erbaşları en çok düşündüren konu Askeri İzinler İptal mi? MGK ve Bakanlar Kurulu kararı ile Ülkemizde son günlerde yaşanan Darbe Girişimi olayları nedeni ile bastırılan darbenin ardından alınan karar 3 ay süre ile Tüm Türkiye Genelinde OHAL ilan edilmiştir.

Bu nedenle Vatani görevini yapan Türk Askerimizin aklında ister istemez bu sorular dolaşmaya başlamıştır. Ailesini, sevdiklerini, yakınlarını görmek için askeri izin kullanacak olan Mehmetcik, Ohal kararı ile acaba izinlerimiz iptal mi oldu diye düşünmektedir.

Geçmiş yıllarda gerçekleşen Olağanüstü Hal durumlarında bazı bölgelerde görev yapan askerlerin izinleri iptal edilmiştir. Ancak yeni ilan edilen Olağanüstü hal için henüz net bir izin açıklaması gelmemiştir.

Kamu çalışanlarının izinleri Darbe Girişimi nedeni ile ikinci bir emre kadar İPTAL EDİLMİŞTİR. Yayınlanan Genelge şu şekildedir. GENELGE 2016/16 Tüm kamu çalışanlarının ikinci bir emre kadar yıllık izinleri kaldırılmıştır. Başbakanlık 18 Temmuz genelgesine göre yıllık izinlerin iptalleri ile ilgili bir süre belirtilmemiş olup. Genelgede bu süre için ikinci bir emre kadar ibaresi kullanılmıştır.

Vatani görevini yapan Mehmetciklerimiz için İZİN İPTAL açıklaması yapıldığında sitemizde paylaşacağız, bizi takip etmeye hergün devam edin. Son Dakika ayrıntılara ulaşın.

9 Adet Soru ve Cevap

  1. Merhabalar. Benim amcamın oğlu izmir tarafında gemide uzman çavuş olarak görev yapmakta ve ağustosun 3 ünde düğünü var. Yalnız bu ohal durumundan komutanları kesinlikle izin vermiyorlar.Ne yapacağımızı şaşırdık. Acaba TSK’dan bir dilekçeyle özel bir izin alma durumu mümkünmüdür?
    Teşekkür ederim.

  2. İyi çalışmalar şaunda eleazıg 8. Kolordu komutanlıgında er olarak askerlik yapmaktayım. Ohalden 15 gün önce iZin kağıtlarım çıkmasına ragmen şuan izin alamıyorum. Bu nedenle ucak biletim iptal oldu. Söz merasimim olacaktı ama gidemiyorum. Nedenini söylermisiniZ

  3. MERHABALAR BENİM KARDEŞİM ASKER FAKAT İZİNLERİN İPTAL OLUP OLMADIĞIYLA İLGİLİ SİTENİZDE HERHANGİ BİR BİLGİ YAZMIYOR 1 VE 2 AĞUSTOS İÇİN KARDEŞİME İZİN VERİLECEKTİ İZİNLER İPTAL Mİ ??

  4. Merhaba,
    ben ağustos ayında askerlik muayenesine gideceğim fakat aşırı kilo problemim var. Verilen boy kilo tablosuna baktığımda 1 yıl tecil almam lazım ama OHAL durumu sebebiyle, askerlik muayenesinde normalde 1 yıl erteleme verecekleri kilo problemi olan insanları da askere alma ihtimalleri var mı?

Soru Sor!