Anasayfa / Askeri Haberler / OHAL’de Kamu Çalışanlarının Maaşları Artar mı?

OHAL’de Kamu Çalışanlarının Maaşları Artar mı?

Maaş Hesapla

Darbe girişimi ile birlikte yaşanan birçok sorunlarımız halen ülke genelinde devam etmektedir ve adeta vatandaşlar darbe nöbeti tutmaya da gece gündüz demeden meydanları doldurarak darbeye bir dur haykırışları yer almaktadır. Lakin bu durum içerisinde dahi darbe girişimini yapan cuntacı askerler yeni bir girişim içerisinde bulunmaması adına ülke gündemine bomba gibi düşen OHAL ilanı ile birlikte gözler ekonomi üzerine de çekilmiştir.

Ekonomi bakanı, Cumhurbaşkanı ve Başbakan halen bu konuda bir bildirge vermese dahi biliyoruz ki doğuda yıllarca devam eden bir OHAL durumu yer almakta ve bu duruma istinaden de batıda ki Kamu Personellerine bakış olarak maaşlarının iki katı bir rakama tekabül eden maaş almaktadırlar. Mademki OHAL bölgesine böylesine bir istişare düzenlenmiş bu durumda da ülke genelin de OHAL ilan edildiği için Kamu Personellerinin maaşları artacağı yönünde de duyumlar çoğalmaktadır. Bu durumda da çoğalan duyumlar da netleştiği sürece sitemiz içerisinde sizlere resmi bir şekilde açıklamasını yapacağız.

Doğuda ki Olağanüstü Hal bölgelerinin almış olduğu maaşları 3 ay boyunca ülke genelin de OHAL ilan edildiği için Türkiye’nin her yerinde görev yapan kamu personellerinin maaşlarına da yansıtılacaktır. Çünkü ülkenin tamamı OHAL bölgesi olduğu için memur maaşları, asker maaşları, polis maaşları tamamen arttırılacak ve OHAL sürecinin 3 ayın sonunda da uzatılması durumun da maaşlarının artışında ki bu süreçte uzatılacaktır. Biliyoruz ki Fransa da yaşanan bombalı saldırılar neticesinde 3 aylık bir OHAL sürecine girmişti ve bu süreç bittikten sonra yeniden yapılan saldırı neticesinde 6 aya çıkartılmıştır. Fransa gibi bizde de yaşanan bu darbe girişimi ve terör örgütünün haince saldırılarının devamı neticesinde OHAL ilan süreci uzatılırsa eğer 3 aylık değil 6 aylık bir iki kat maaş artışı da mutlak ki yer alacaktır.

OHAL ilanı ile birlikte birçok kamu personellerinin gözleri ekonomi üzerine yoğunlaşmıştır ve bu sıkı çalışmanın mükâfatı olarak da doğuda ki OHAL bölgelerin de görev alan meslektaşlarının maaşlarıyla aynı olmasını da talep etmektedirler.

ohal-de-kamu-personel-maaslari

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*